>Kiedyś byłem prezbiterianinem, ale niedawno doszedłem do wniosku, że nie wierzę w Boga. Zacząłem >więc szukać informacji o tym, jaką religię by to oznaczało. Teraz jestem agnostycznym ateistą, więc >nie wierzę w Boga, ale nie mogę być w 100% pewien, że Bóg nie istnieje (mieszkam w rejonie >katolickim, więc określenie "agnostyczny ateista" prawdopodobnie będzie niezręczne).
-----------------
Gdzies do 22 roku zycia byłem tradycyjny Polak-Katolik jakkolwiek jak się okazało moja wiara była bardzo plytka.
Potem częściowo ewolucyjnie a częściowo skokowo przeszedłem na antyklerykalizm i ateizm.
A tak mniej więcej od 15 lat identyfikuje się jako agnostyk; od około 5 lat jako agnostyk teistyczny ("nie wiem czy istnieje Bog/zycie po zyciu; ale mysle ze raczej tak").
Ponadto podaje namiary na link jaki utworzyłem na tym forum; który właśnie mówi o moim rozumieniu agnostycyzmu.
"O wierzeniach religijnych" www.racjonalista.pl/forum.php/s,948543
S pozdravem
Tak zwana "prawda" bardzo często ma charakter RELATYWNY
|