 |
Żal za grzechy po katolicku Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-09-2012 23:41 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Żal za grzechy po katolicku
11 na 11 | Cytat:Ks. Alfred F. Leja, inspektor z Inspektorii Towarzystwa Salezjańskiego, wydał oświadczenie ws. tradycyjnego, bo urządzanego od kilku lat, obrzędu "kocenia" w Salezjańskim Gimnazjum im św. Dominika Savio w Lubinie. Ks. Leja przyznał w oświadczeniu, że wydarzenia z "otrzęsin" "poruszyło media i wywołało falę komentarzy". - Należy podkreślić, iż dyrektor szkoły ks. Marcin Kozyra nie jest autorem scenariusza tych "otrzęsin". Powinien jednak zauważyć, że niektóre elementy scenariusza mogą powodować wrażenie przekroczenia granicy dobrego smaku i nie zezwolić na ich realizację. W przyszłości tego rodzaju praktyki zostaną wycofane ze zwyczajów gimnazjum. Wyrażam ubolewanie z powodu cierpienia uczniów szkoły, którzy zostali skrzywdzeni brutalnymi interpretacjami incydentu. wiadomosci(*)ycji-,1,5258836,wiadomosc.html Zatem Ojciec Dyrektor zawinił, bo spowodował to, że sprawa się rypła, a w ogóle najbardziej winne są media, które skrzywdziły uczniów "brutalnymi interpretacjami".
W identycznym tonie wypowiedział się Szymon Hołownia:Cytat:Zdaniem publicysty w tej ostatniej kwestii osoby odganiające dziennikarzy mają rację. "Nie tylko dlatego, że to śmieszne, gdy poważni dziennikarze urządzają wokół kolan księdza wielkie debaty, przejęci, jakby zdobywali właśnie (bez tlenu) szczyty śledczego dziennikarstwa. Przy okazji zanieczyszczają jednak - co dużo gorsze - swoimi lepkimi skojarzeniami połacie dziecięcej wyobraźni" - podkreśla Hołownia. Dodaje, że przecież uczniom oraz nauczycielom "przez myśl bowiem prawdopodobnie nie przeszło", że zabawę ktoś wpisze w kontekst nadużyć seksualnych. www.tokfm.(*)a_apos__po_niefrasobliwym.html Czyli znowu mamy do czynienia z "atakiem określonych sił" na niewinnego przedstawiciela KK, ale tym razem dochodzi coś nowego - chęć wywołania w niewinnych owieczkach "brudnych myśli", ohydnych skojarzeń.
Einstein mówił o nieskończoności Wszechświata i głupoty ludzkiej, ale gdyby żył w dzisiejszych czasach pewnie mógłby dorzucić do tych nieskończoności hipokryzję urzędasów KK i ich apologetów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
13 na 13 | Niterunner (70 punktów) | > Cytat:Przepraszam bardzo, ale szkoła w której nauczycielom nie przechodzi przez myśl, że zlizywanie/dotykanie nosem czegokolwiek z jakichkolwiek obnażonych bądź nie części ciała komukolwiek z personelu przez uczniów jest czymś co najmniej niewłaściwym nadaje się do przejęcia w niej kontroli przez kuratorium to raz, przeprowadzenia śledztwa pośród każdego z pracowników, którzy byli świadomi procederu dwa oraz bez względu na wynik śledztwa oraz w konsekwencji procesu sądowego, usunięcia dyrektora z pełnienia tej funkcji, również bez względu na jego partycypację bądź nie. Jakiekolwiek zjawisko "fali" czy "kocenia" uczniów przez nauczycieli jest powodem ku takiemu działaniu. W tej sytuacji, mając jawny podtekst seksualny, nie powinno w ogóle być żadnej dyskusji. Pracownicy tejże szkoły najwyraźniej nie słyszeli o ślubowaniu pierwszoklasistów, lub pomylili pojęcia. A może jednak mamy tu do czynienia z pobłażliwością władz wobec pewnych, możliwe że de facto, bardziej uprzywilejowanych grup społecznych?
|
|
 | | Lodowy (1486 punktów) | > Przepraszam bardzo, ale szkoła w której nauczycielom nie przechodzi przez myśl, że zlizywanie/dotykanie nosem czegokolwiek z jakichkolwiek obnażonych bądź nie części ciała komukolwiek z personelu przez uczniów jest czymś co najmniej niewłaściwym nadaje się do przejęcia w niej kontroli przez kuratorium to raz, przeprowadzenia śledztwa pośród każdego z pracowników,Poza śledztwem należy powołać sejmową komisję śledczą.
|
|
 | | worek kości (2937 punktów) | Jakie prawo zostaje złamane gdy jeden człowiek dobrowolnie zlizuje coś drugiemu człowiekowi z kolan?
bembergiem w berg
|
|
|  | 4 na 4 | setarkos (10757 punktów) | >Jakie prawo zostaje złamane gdy jeden człowiek dobrowolnie zlizuje coś drugiemu człowiekowi z kolan? Może pierwsze przykazanie dekalogu?..
|
|
| |  | 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | >>Jakie prawo zostaje złamane gdy jeden człowiek dobrowolnie zlizuje coś drugiemu człowiekowi z kolan? >Może pierwsze przykazanie dekalogu?..
Na szczęście nie żyjemy w teokracji i prawo nie nakazuje przestrzegania dekalogu.
bembergiem w berg
|
|
14 na 14 | Marysia (300 punktów) | >[cytat]Ks. Alfred F. Leja, inspektor z Inspektorii Towarzystwa Salezjańskiego, wydał oświadczenie >ws. tradycyjnego, bo urządzanego od kilku lat, obrzędu "kocenia" w Salezjańskim Gimnazjum im św. >Dominika Savio w Lubinie. >Ks. Leja przyznał w oświadczeniu, że wydarzenia z "otrzęsin" "poruszyło media i wywołało falę >komentarzy". - Należy podkreślić, iż dyrektor szkoły ks. Marcin Kozyra nie jest autorem scenariusza >tych "otrzęsin". Powinien jednak zauważyć, że niektóre elementy scenariusza mogą powodować wrażenie >przekroczenia granicy dobrego smaku i nie zezwolić na ich realizację. W przyszłości tego rodzaju >praktyki zostaną wycofane ze zwyczajów gimnazjum. Wyrażam ubolewanie z powodu cierpienia uczniów >szkoły, którzy zostali skrzywdzeni brutalnymi interpretacjami incydentu.
Powyższe oświadczenie natychmiast nasuwa mi na myśl fragment "Piekła Pocztowego" T.Pratchetta. Pasuje on tutaj tak dokładnie, że pozwolę sobie zacytować go:
"To był bełkot, ale przygotowany przez eksperta. O tak... Człowiek musiał podziwiać sposób, w jaki całkowicie niewinne słowa zostały okaleczone, zgwałcone, pozbawione wszelkiego prawdziwego znaczenia i przyzwoitości, a następnie posłane na ulicę, by pracować dla Reachera Gilta, chociaż >>synergicznie<< prawdopodobnie każde od początku było dziwką. Problemy Wielkiego Pnia były najwyraźniej skutkiem jakiegoś tajemniczego spazmu Wszechświata i nie miały nic wspólnego z chciwością, arogancją i umyślną głupotą. Pewnie, kierownictwo Wielkiego Pnia popełniało błędy... nie, nie, to znaczy >>podejmowało słuszne w intencjach decyzje, które - wobec późniejszych doświadczeń - mogły niestety okazać się w pewnych aspektach błędne<<... te jednak występowały, jak się zdawało, głównie przy korygowaniu >>zasadniczych wad wprowadzonych przez poprzednie kierownictwo<<. Nikt za nic nie przepraszał, ponieważ żadna żywa istota nie postąpiła niewłaściwie; złe rzeczy zdarzały się wskutek spontanicznej ich generacji w jakichś przedziwnych, zimnych, geometrycznych zaświatach i były >>pożałowania godne<< * [...] Moist poczuł, jak kwas wzbiera mu w gardle, aż mógł pluciem wycinać koronki w arkuszach stali. Bezsensowne głupie słowa, wypowiadane przez ludzi pozbawionych mądrości, inteligencji i dowolnych zdolności poza umiejętnością rozwadniania sensu wyrażeń. Och, wielki Pień popierał wszystko, od życia i wolności po domowy cierpiący pudding naszej mamy. Popierał wszystko oprócz czegokolwiek" * kolejna nieprawa fraza, która sprzeda się każdemu przypartemu do muru szczurowi
Podaj pięć szczegółów, którymi różnią się te dwa obrazki... Czy Pratchett czytał oświadczenia duchownych, czy też oni Pratchetta, tylko nie zrozumieli ironii?
|
|
24 na 24 ratus (4786 punktów) (zablokowany) | >... niektóre elementy scenariusza mogą powodować wrażenie przekroczenia granicy dobrego smaku...
Genialne! 1. Nie scenariusz, tylko "niektóre elementy scenariusza", 2. Nie powodują, tylko "mogą powodować", 3. Nie przekroczenie granicy, tylko "wrażenie przekroczenia", 4. Nie przyzwoitości, tylko "dobrego smaku",
I to wszystko w jednym, krótkim zdaniu!
|
|
 | 3 na 3 | rysiek (4593 punktów) | >(...) >I to wszystko w jednym, krótkim zdaniu! Zupełnie zapomnieli o naukach swojego Mistrza: "Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak - tak, nie - nie, bo co ponadto jest, to jest od złego." Mt 5.33-37
|
|
 | 1 na 1 | slik (20011 punktów) | > >... niektóre elementy scenariusza mogą powodować wrażenie przekroczenia granicy dobrego smaku... Genialne! [] >I to wszystko w jednym, krótkim zdaniu! Mistrzowie manipulacji! Skoro udało im się wmówić sporej populacji istnienie niewidocznego boga, rodzących dziewic, gadającego węża, to i tu nie mogło być inaczej!
|
|
2 na 2 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > Cytat:> Ks. Leja przyznał w oświadczeniu, że wydarzenia z "otrzęsin" "poruszyło media i wywołało falę> komentarzy".> u]Wyrażam ubolewanie z powodu cierpienia uczniów> szkoły, którzy zostali skrzywdzeni brutalnymi interpretacjami incydentu.[/u]> wiadomosci(*)ycji-,1,5258836,wiadomosc.html> Zatem Ojciec Dyrektor zawinił, bo spowodował to, że sprawa się rypła, a w ogóle >najbardziej winne są media, które skrzywdziły uczniów "brutalnymi interpretacjami".To jest postawa którą ktoś kiedyś nazwał trafnie "kocią moralnością" (każdy opiekun kota ma to na co dzień, tylko że kotom się to wybacza bo są piękne, miłe, mięciutkie i mruczą i nie chcą rządu dusz a jedynie duuużo tuńczyka). To taka postawa, gdy nie jest mi przykro, że zrobiłem źle, ale bardzo żałuję, że się wydało. Spotkałam w życiu sporo osób, które taki typ moralności wyznają, ale kler katolicki jest w niej mistrzem. Jak tylko wybucha jakaś afera z klerem, to nie winni są winni ale ci, którzy aferę ujawnili.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
2 na 2 | hubin (2274 punktów) | > Ks. Alfred F. LejaPrawie jak spotkanie po latach, już na mnie jako dziecku wyżej wymieniony osobnik robił wrażenie schematycznego młotka który inicjatywą nie błyśnie. Był ostatnim "katechetą" który "uczył" mnie religii, z jego zalet wymieniłbym duży wkład w ateizację mojej małżonki. Zatem jego anemiczna, schematyczna i typowo klerykalna reakcja wcale mnie nie dziwi. Wydaje się, że z punktu widzenia cynicznego PR-owskiego podejścia jest całkiem skuteczna. Choć od wzorów moralności i etyki katolickiej oczekiwałbym czegoś więcej niż liczenia na wyciszenie szumu medialnego przez czas. > najbardziej winne są media, które skrzywdziły uczniów "brutalnymi interpretacjami".Trzeba obwinić wszystkich w koło wtedy może nikt nie zauważy łajna pod sutanną, o przepraszam to krem do golenia... Całej sprawy nie da się obronić, wiedzą o tym wszyscy, naczelny Religia.tv przyjął nieco lepszą z punktu widzenia etyki taktykę, jednak widocznie nie przypadła ona do gustu przełożonym. Przyznanie się do win kościół zawsze traktuje jako podważanie dogmatu nieomylności ducha świętego... > "Nie> tylko dlatego, że to śmieszne, gdy poważni dziennikarze urządzają wokół kolan księdza wielkie> debaty, przejęci, jakby zdobywali właśnie (bez tlenu) szczyty śledczego dziennikarstwa...Hołownia jest groteskową postacią tragizm, komizm i absurd w jednym, zawsze mnie zastanawiało jak udało się specom w tvnie znaleźć taką "osobowość", bardzo lubię jego wypowiedzi to taki Jaś Fasola "myśli światopoglądowej". > Einstein mówił o nieskończoności Wszechświata i głupoty ludzkiej, ale gdyby żył w >dzisiejszych czasach pewnie mógłby dorzucić do tych nieskończoności hipokryzję >urzędasów KK i ich apologetów.W jego czasach owa hipokryzja nie była mniejsza, zatem jeżeli o niej nie mówił to nie było warto? Na zakończenie aby zrozumieć tych biednych wyznawców kk. Św. Ignacy Loyola:Jeśli widzę, że coś jest białe, a Kościół mówi mi, że to jest czarne - muszę wierzyć Kościołowi.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|