Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sitwa rozkradła >500mln/miliardy zł?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-09-2012 11:21Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Sitwa rozkradła >500mln/miliardy zł?
Ocena 4 na 4
Król dopalaczy - słup z Łodzi - sprzedaje dziś wątróbkę w barze, nie ma milionów, porsche, apartamentów, kilkadziesiąt mln zł zniknęło..

Marcin P. - słup z Gdańska - siedzi w więzieniu, grozi mu do 15 lat, kilkaset mln zł zniknęło..

Amber Gold miał >2mld zł przepływów gotówkowych, przy praniu pieniędzy na taką skalę nie można wykluczyć żadnej wersji, z uwikłaniem na najwyższych szczeblach władzy włącznie.. tak czy inaczej znów, jak przy aferze hazardowej, po wierzchu, po koźle ofiarnym, zapowiada się, że Państwo sprawę zamiecie pod dywan
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Król dopalaczy - słup z Łodzi - sprzedaje dziś wątróbkę w barze, nie ma milionów, porsche, apartamentów
>Marcin P. - słup z Gdańska - siedzi w więzieniu, grozi mu do 15 lat,

Eee... Kościół by im lepszą pokutę zadał



...to jest pozostałość różnych ruchów, które nie zostały zrobione. (Julia Pitera)
25-09-2012 13:22 
 Ocena 4 na 4
Jan Rylew (3965 punktów)
>...to jest pozostałość różnych ruchów, które nie zostały zrobione. (Julia Pitera)
Pewnie lepiej być słupem, niż na słupie.
Na obrazku nie widać dobrze, ale za słupami stoją chyba jacyś święci .
Jan Rylew (3965 punktów)
>Król dopalaczy - słup z Łodzi - sprzedaje dziś wątróbkę w barze, nie ma milionów, porsche, apartamentów, kilkadziesiąt mln zł zniknęło..
Skąd wiadomo, że to "słup" ?

>Marcin P. - słup z Gdańska - siedzi w więzieniu, grozi mu do 15 lat, kilkaset mln zł zniknęło..
Może znów dostanie "w zawiasach", albo będzie "świadkiem koronnym", albo go
pan Prezydent RP ułaskawi ?
Ja bym go ułaskawił niech tylko powie gdzie kasa .

Mocne tezy, ale brak dowodów chociaż okoliczności rzeczywiście dające do myślenia.
25-09-2012 15:02 
 Ocena 1 na 3
hubin (2274 punktów)
>>Król dopalaczy - słup z Łodzi - sprzedaje dziś wątróbkę w barze, nie ma milionów, porsche, apartamentów, kilkadziesiąt mln zł zniknęło..
>Skąd wiadomo, że to "słup" ?

Też sądzę, że to raczej błąd i s należy zamienić na g, jak to często bywa był po prostu szczęściarzem który uwierzył w swój geniusz, jak to bywa jeszcze częściej w takiej sytuacji rzeczywistość dała znać o sobie w przeciwieństwie do rozsądku. Znam kilku przedsiębiorców którzy po udanym starcie podejmowali złe decyzje, dziś żyją normalnie ale jeżeli nadarzy się kolejna szansa będą umieli ją wykorzystać rozsądniej.

To chyba naturalne w dzisiejszych czasach, wśród dwudziestokilkulatów, że im się wydaje iż rozumy pozjadali wszelakie, po trzydziestce jest tak przyjemnie spojrzeć na siebie z dystansem...

Do tej parady ludzi przed trzydziestką można by jeszcze dodać Rosoła który brylował przed komisją sejmową, pokazując młodzieńczą ambicję z niekompetencją. Olę która w pracy broniła Taty filipińską chorobą, posłów LPR zamawiających piwa w geście "staropolsko prawicowym" i zapewne wielu innych...

Nawet w zestawieniu z nimi słup Plichta wygląda wyjątkowo parszywie...

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
25-09-2012 18:49 
 Ocena 1 na 1
Jan Rylew (3965 punktów)
>Też sądzę, że to raczej błąd i s należy zamienić na g, jak to często bywa był po prostu szczęściarzem który uwierzył w swój geniusz, jak to bywa jeszcze częściej w takiej sytuacji rzeczywistość dała znać o sobie w przeciwieństwie do rozsądku.
Wszystko jest względne. Plichta jako fundusz inwestycyjny w złoto, a jednocześnie parabank nie był pomysłem złym. Był obrzydliwy jeśli zakładał z góry że nakosi i plajtę ogłosi.
Kiedyś w dyskusji broniłem Madoffa, który ulżył swoim klientom kasę na ok. 65 mld dol. Gdyby to uczynił legalny bank, na skutek przelicytowania się w "inwestycjach" (vide rynek nieruchomości) to nie mógłby upaść, a bank centralny dałby mu szansę odzyskać płynność.
150 lat więzienia, czy to nie przesada ?

Natomiast jako "słup" nie podlega żadnej taryfie ulgowej chyba że jako świadek koronny, ale ja w to nie wierzę.
26-09-2012 03:22 
 Ocena 1 na 1
hubin (2274 punktów)
Biorąc pod uwagę ile miał wcześniej wyroków i jak z nich wybrnął to ciężko mi uwierzyć, że akurat to przedsięwzięcie planował jako uczciwe. Dlatego uważam go za parszywca znamy mu podobnych którzy sprzedają bajki za przyzwoleniem Państwa od lat i za większe pieniądze, zatem to nie jedyny parszywiec ale jednak.

>Kiedyś w dyskusji broniłem Madoffa, który ulżył swoim klientom kasę na ok. 65 mld dol. Gdyby to uczynił legalny bank, na skutek przelicytowania się w "inwestycjach" (vide rynek nieruchomości) to nie mógłby upaść, a bank centralny dałby mu szansę odzyskać płynność.
Jak sądzę zgubiło go, że nie rozproszył odpowiedzialności, trzymał wszystko w rodzinie dodatkowo trafił na zły moment, wygodnie było zrzucić winę za kryzys na żyda - swoją drogą pokazuje to dość dobrze amerykański antysemityzm który jest bez porównania zjawiskiem silniejszym niźli w Europie.

>150 lat więzienia, czy to nie przesada ?
Nie ulega wątpliwości, że zbiera cięgi też za innych i jeden i drugi są, będą kozłami ofiarnymi każdy odpowiednio do skali. Madoff przynajmniej pożył trochę w luksusie, natomiast Plichta posiedzi sobie...

W obydwu przypadkach jednak moja ocena tych panów jest wysoce negatywna, jak zresztą innych oszustów sprzedających zbawienie za złoto od wieków...

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
Jan Rylew (3965 punktów)
>Jak sądzę zgubiło go, że nie rozproszył odpowiedzialności, trzymał wszystko w rodzinie dodatkowo trafił na zły moment, wygodnie było zrzucić winę za kryzys na żyda - swoją drogą pokazuje to dość dobrze amerykański antysemityzm który jest bez porównania zjawiskiem silniejszym niźli w Europie.
Nie bardzo rozumiem, czy Madoff jest Żydem ?
Poza tym nic nie wiem o tym "amerykańskim antysemityzmie", możesz to jakoś rozwinąć?
hubin (2274 punktów)

>Nie bardzo rozumiem, czy Madoff jest Żydem ?
\"Wikipedia EN Bernard Madoff\":
He is the son of Jewish parents

Zatem wedle wielu kryteriów nawet dość restrykcyjnych jest, lecz jeżeli spojrzeć na wszystkie postacie antysemityzmu, nawet gdyby nie był to by mu taką łatkę przylepiono.

>Poza tym nic nie wiem o tym "amerykańskim antysemityzmie", możesz to jakoś rozwinąć?
Wiesz w amerykańskiej "politpoprawności" ciężko to dostrzec, oficjalnie nikt ci nie powie czegoś niepoprawnego ale jeżeli masz do czynienia z bliższym "szczerym" kontaktem to wielokrotnie się spotkałem z utyskiwaniami na "żydów", "czarnych","meksykanów". Dotyczy to głównie jak i u nas słabo wyedukowanych prostych ludzi z tym, że opinie "prostego" człowieka w USA mają trochę większą nośność. Nie jestem wielkim znawcą amerykanów, ot poznałem kilku często też media staram się przeglądać (ciekaw jestem co by ktoś powiedział o Polakach po obejrzeniu tvn24 ;p).

Nie chcę tu linkować stron o charakterze dalekim od racjonalizmu ale jeżeli wpiszesz sobie hasła to ci wyskoczą w google artykuły, które pozwolą wczuć się w postrzeganie Madoffa przez społeczeństwo, sam fakt dyskutowania jego "pochodzenia" świadczy dość dobitnie o antysemityzmie. Nie ma to przecież znaczenia dla popełnionych czynów...


Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365