 |
Sitwa rozkradła >500mln/miliardy zł? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-09-2012 11:21 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Sitwa rozkradła >500mln/miliardy zł?
4 na 4 | Król dopalaczy - słup z Łodzi - sprzedaje dziś wątróbkę w barze, nie ma milionów, porsche, apartamentów, kilkadziesiąt mln zł zniknęło..
Marcin P. - słup z Gdańska - siedzi w więzieniu, grozi mu do 15 lat, kilkaset mln zł zniknęło..
Amber Gold miał >2mld zł przepływów gotówkowych, przy praniu pieniędzy na taką skalę nie można wykluczyć żadnej wersji, z uwikłaniem na najwyższych szczeblach władzy włącznie.. tak czy inaczej znów, jak przy aferze hazardowej, po wierzchu, po koźle ofiarnym, zapowiada się, że Państwo sprawę zamiecie pod dywan | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Król dopalaczy - słup z Łodzi - sprzedaje dziś wątróbkę w barze, nie ma milionów, porsche, apartamentów> Marcin P. - słup z Gdańska - siedzi w więzieniu, grozi mu do 15 lat,Eee... Kościół by im lepszą pokutę zadał  
...to jest pozostałość różnych ruchów, które nie zostały zrobione. (Julia Pitera)
|
|
 | 4 na 4 | Jan Rylew (3965 punktów) | > ...to jest pozostałość różnych ruchów, które nie zostały zrobione. (Julia Pitera)Pewnie lepiej być słupem, niż na słupie. Na obrazku nie widać dobrze, ale za słupami stoją chyba jacyś święci  .
|
|
1 na 1 | Jan Rylew (3965 punktów) | > Król dopalaczy - słup z Łodzi - sprzedaje dziś wątróbkę w barze, nie ma milionów, porsche, apartamentów, kilkadziesiąt mln zł zniknęło..Skąd wiadomo, że to "słup" ? > Marcin P. - słup z Gdańska - siedzi w więzieniu, grozi mu do 15 lat, kilkaset mln zł zniknęło..Może znów dostanie "w zawiasach", albo będzie "świadkiem koronnym", albo go pan Prezydent RP ułaskawi ? Ja bym go ułaskawił niech tylko powie gdzie kasa  . Mocne tezy, ale brak dowodów chociaż okoliczności rzeczywiście dające do myślenia.
|
|
 | 1 na 3 | hubin (2274 punktów) | >>Król dopalaczy - słup z Łodzi - sprzedaje dziś wątróbkę w barze, nie ma milionów, porsche, apartamentów, kilkadziesiąt mln zł zniknęło.. >Skąd wiadomo, że to "słup" ?
Też sądzę, że to raczej błąd i s należy zamienić na g, jak to często bywa był po prostu szczęściarzem który uwierzył w swój geniusz, jak to bywa jeszcze częściej w takiej sytuacji rzeczywistość dała znać o sobie w przeciwieństwie do rozsądku. Znam kilku przedsiębiorców którzy po udanym starcie podejmowali złe decyzje, dziś żyją normalnie ale jeżeli nadarzy się kolejna szansa będą umieli ją wykorzystać rozsądniej.
To chyba naturalne w dzisiejszych czasach, wśród dwudziestokilkulatów, że im się wydaje iż rozumy pozjadali wszelakie, po trzydziestce jest tak przyjemnie spojrzeć na siebie z dystansem...
Do tej parady ludzi przed trzydziestką można by jeszcze dodać Rosoła który brylował przed komisją sejmową, pokazując młodzieńczą ambicję z niekompetencją. Olę która w pracy broniła Taty filipińską chorobą, posłów LPR zamawiających piwa w geście "staropolsko prawicowym" i zapewne wielu innych...
Nawet w zestawieniu z nimi słup Plichta wygląda wyjątkowo parszywie...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
|  | 1 na 1 | Jan Rylew (3965 punktów) | >Też sądzę, że to raczej błąd i s należy zamienić na g, jak to często bywa był po prostu szczęściarzem który uwierzył w swój geniusz, jak to bywa jeszcze częściej w takiej sytuacji rzeczywistość dała znać o sobie w przeciwieństwie do rozsądku. Wszystko jest względne. Plichta jako fundusz inwestycyjny w złoto, a jednocześnie parabank nie był pomysłem złym. Był obrzydliwy jeśli zakładał z góry że nakosi i plajtę ogłosi. Kiedyś w dyskusji broniłem Madoffa, który ulżył swoim klientom kasę na ok. 65 mld dol. Gdyby to uczynił legalny bank, na skutek przelicytowania się w "inwestycjach" (vide rynek nieruchomości) to nie mógłby upaść, a bank centralny dałby mu szansę odzyskać płynność. 150 lat więzienia, czy to nie przesada ?
Natomiast jako "słup" nie podlega żadnej taryfie ulgowej chyba że jako świadek koronny, ale ja w to nie wierzę.
|
|
| |  | 1 na 1 | hubin (2274 punktów) | Biorąc pod uwagę ile miał wcześniej wyroków i jak z nich wybrnął to ciężko mi uwierzyć, że akurat to przedsięwzięcie planował jako uczciwe. Dlatego uważam go za parszywca znamy mu podobnych którzy sprzedają bajki za przyzwoleniem Państwa od lat i za większe pieniądze, zatem to nie jedyny parszywiec ale jednak.
>Kiedyś w dyskusji broniłem Madoffa, który ulżył swoim klientom kasę na ok. 65 mld dol. Gdyby to uczynił legalny bank, na skutek przelicytowania się w "inwestycjach" (vide rynek nieruchomości) to nie mógłby upaść, a bank centralny dałby mu szansę odzyskać płynność. Jak sądzę zgubiło go, że nie rozproszył odpowiedzialności, trzymał wszystko w rodzinie dodatkowo trafił na zły moment, wygodnie było zrzucić winę za kryzys na żyda - swoją drogą pokazuje to dość dobrze amerykański antysemityzm który jest bez porównania zjawiskiem silniejszym niźli w Europie.
>150 lat więzienia, czy to nie przesada ? Nie ulega wątpliwości, że zbiera cięgi też za innych i jeden i drugi są, będą kozłami ofiarnymi każdy odpowiednio do skali. Madoff przynajmniej pożył trochę w luksusie, natomiast Plichta posiedzi sobie...
W obydwu przypadkach jednak moja ocena tych panów jest wysoce negatywna, jak zresztą innych oszustów sprzedających zbawienie za złoto od wieków...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
| | |  | | Jan Rylew (3965 punktów) | >Jak sądzę zgubiło go, że nie rozproszył odpowiedzialności, trzymał wszystko w rodzinie dodatkowo trafił na zły moment, wygodnie było zrzucić winę za kryzys na żyda - swoją drogą pokazuje to dość dobrze amerykański antysemityzm który jest bez porównania zjawiskiem silniejszym niźli w Europie. Nie bardzo rozumiem, czy Madoff jest Żydem ? Poza tym nic nie wiem o tym "amerykańskim antysemityzmie", możesz to jakoś rozwinąć?
|
|
| | | |  | | hubin (2274 punktów) |
> Nie bardzo rozumiem, czy Madoff jest Żydem ?\"Wikipedia EN Bernard Madoff\":He is the son of Jewish parents Zatem wedle wielu kryteriów nawet dość restrykcyjnych jest, lecz jeżeli spojrzeć na wszystkie postacie antysemityzmu, nawet gdyby nie był to by mu taką łatkę przylepiono. > Poza tym nic nie wiem o tym "amerykańskim antysemityzmie", możesz to jakoś rozwinąć?Wiesz w amerykańskiej "politpoprawności" ciężko to dostrzec, oficjalnie nikt ci nie powie czegoś niepoprawnego ale jeżeli masz do czynienia z bliższym "szczerym" kontaktem to wielokrotnie się spotkałem z utyskiwaniami na "żydów", "czarnych","meksykanów". Dotyczy to głównie jak i u nas słabo wyedukowanych prostych ludzi z tym, że opinie "prostego" człowieka w USA mają trochę większą nośność. Nie jestem wielkim znawcą amerykanów, ot poznałem kilku często też media staram się przeglądać (ciekaw jestem co by ktoś powiedział o Polakach po obejrzeniu tvn24 ;p). Nie chcę tu linkować stron o charakterze dalekim od racjonalizmu ale jeżeli wpiszesz sobie hasła to ci wyskoczą w google artykuły, które pozwolą wczuć się w postrzeganie Madoffa przez społeczeństwo, sam fakt dyskutowania jego "pochodzenia" świadczy dość dobitnie o antysemityzmie. Nie ma to przecież znaczenia dla popełnionych czynów...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|