Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak twoja religia wpłynęła na ciebie jako człowieka?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
29-01-2026 15:17piramm (-1 punktów)
(zablokowany)
Jak twoja religia wpłynęła na ciebie jako człowieka?
Ocena 1 na 1
Cześć, mam nadzieję, że nie odbierzesz tego jako niedelikatnego, bo wynika to z ciekawości.

Ciągle widzę ludzi, którzy twierdzą, że ich religia nauczyła ich współczucia, hojności i dobroci.

Jak na osobę bez religii, wydaje mi się dziwne, że przyzwoite ludzkie zachowanie można przypisać religii.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2904 punktów)
>Cześć, mam nadzieję, że nie odbierzesz tego jako niedelikatnego, bo wynika to z ciekawości.
>Ciągle widzę ludzi, którzy twierdzą, że ich religia nauczyła ich współczucia, hojności i dobroci.
>Jak na osobę bez religii, wydaje mi się dziwne, że przyzwoite ludzkie zachowanie można przypisać
>religii.

Zamiast 'ciągle widzę' zastanów się czego nie widzisz, oraz staraj się też słyszeć co się wokół ciebie dzieje.
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>.........
>Ciągle widzę ludzi, którzy twierdzą, że ich religia nauczyła ich współczucia, hojności i dobroci.
>........

--------------------

Odnośnie tych wszystkich cnót/wartości o których piszesz to powiem w ten sposób:
• uważam że większość religii co do zasady chce " nauczać" / promować pozytywne wartości oraz pozytywne postawy
• w praktyce to "nauczanie" / promowanie wychodzi sposób " różny" (niestety czasem bywa, że w sposób odwrotny od zamierzonego)
• myślę, że te " wartości"/cnoty człowiek nabywa również poprzez takie elementy jego życia jak: wrodzone cechy dotyczące psychiki człowieka; nabyte w życiu doświadczenia; wychowanie oraz przekaz promujacy pewne postawy przez rodzinę pochodzenia.

Reasumując, uważam że religia nie musi być tu kluczowa i często nie jest kluczowa.




S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne

sasagarhinj (-4 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365