Leki? Precz z lekami, tymi prawdziwymi i tymi pseudo, czyli homeopatycznymi. Nikt, kto się cieszy zdrowiem, nie powinien nawet się tym świństwem interesować.
Co do pytania o figurowanie homeopatycznych tworów jako prawdziwych leków, to wystarczy sobie przypomnieć w jakim kraju żyjemy. Nasze prawo dyskryminuje ludzi uczciwych, a chroni przestępców, więc nie spełnia funkcji zapobiegawczo-resocjalizacyjnej, ponieważ nie zniechęca do łamania jego przepisów. Kończąc dygresję, leki (ogólnie cała farmacja) i tak rządzą się własnymi prawami, co chwile wypływa jakaś afera lekowa, a nasz rząd nie robi nic by przemysłowi farmaceutycznemu "ukrócić smyczy". Nawet jeśli te leki odbiegają od normy, nie są "prawdziwe", tzn. nie ma tam substancji typowo "leczniczych", to zaraz pójdzie łapówka żeby na to przymknąć oko i stwierdzić inaczej. Taki stan zazwyczaj utrzymuje się do chwili, aż ktoś zgłosi jakieś zastrzeżenia (tak czy siak - długo). Suma sumarum wychodzi na jedno...
|