Racjonalista - Strona głównaDo treści
"LEK" homeopatyczny.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-10-2012 23:21Ziutas (79 punktów)"LEK" homeopatyczny.
Właśnie obejrzałem na TVNie reklamę produktu leczniczego Coryzalia. Nie wiem dlaczego poczułem potrzebę uzyskania bliższych informacji (info tu leki-infor(*)riaplikow/2/coryzalia_chpl.pdf). Czy ktoś zorientowany w obecnym stanie prawnym mógłby potwierdzić funkcjonowanie produktów homeopatycznych jako pełnoprawnych leków? Z reklamy jednoznacznie wynika, że jest to lek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Baranica (275 punktów)
>Właśnie obejrzałem na TVNie reklamę produktu leczniczego Coryzalia. Nie wiem dlaczego poczułem
>potrzebę uzyskania bliższych informacji (info tu
>leki-infor(*)riaplikow/2/coryzalia_chpl.pdf). Czy ktoś zorientowany w
>obecnym stanie prawnym mógłby potwierdzić funkcjonowanie produktów homeopatycznych jako
>pełnoprawnych leków? Z reklamy jednoznacznie wynika, że jest to lek.

polecam www.racjonalista.pl/kk.php/s,7967 i inne teksty pana profesora.

Tutaj jest coś w skrócie:

pl.wikipedia.org/wiki/Homeopatia#Ustawodawstwo


Gdy rozum śpi budzą się demony.
dnlg (85 punktów)
Leki? Precz z lekami, tymi prawdziwymi i tymi pseudo, czyli homeopatycznymi. Nikt, kto się cieszy zdrowiem, nie powinien nawet się tym świństwem interesować.

Co do pytania o figurowanie homeopatycznych tworów jako prawdziwych leków, to wystarczy sobie przypomnieć w jakim kraju żyjemy. Nasze prawo dyskryminuje ludzi uczciwych, a chroni przestępców, więc nie spełnia funkcji zapobiegawczo-resocjalizacyjnej, ponieważ nie zniechęca do łamania jego przepisów. Kończąc dygresję, leki (ogólnie cała farmacja) i tak rządzą się własnymi prawami, co chwile wypływa jakaś afera lekowa, a nasz rząd nie robi nic by przemysłowi farmaceutycznemu "ukrócić smyczy". Nawet jeśli te leki odbiegają od normy, nie są "prawdziwe", tzn. nie ma tam substancji typowo "leczniczych", to zaraz pójdzie łapówka żeby na to przymknąć oko i stwierdzić inaczej. Taki stan zazwyczaj utrzymuje się do chwili, aż ktoś zgłosi jakieś zastrzeżenia (tak czy siak - długo). Suma sumarum wychodzi na jedno...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365