Probosz bez takiej wiedzy nie będzie mógł odmówić sakramentu ale automatycznie staje sie on nieważny - dla chrześcijan wszystkie te formalności rozgrywają sie w ich sumieniu i tak naprawde mozna zyć i uczęszczac do koscioła bedąc ekskomunikowanym aż do śmierci... no cóż, nikt nam tego nie zabroni...
|