Racjonalista - Strona głównaDo treści
kanibalizm?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
29-05-2006 14:34chinska zupka;) (118 punktów)kanibalizm?
gen ludzki, jest jakąś cząstką nas tak? no to, czy to nie jest kanibalizm, jak w stawach rybnych Akademii Rolniczych w Balicach pod Krakowem, hodowane karpie posiadają ludzkie geny?...
pominmy fakt czy to nauka, badania, czy ulepszanie modyfikowanej sztucznie żywności. Skoro ludzie potem jedzą takiego karpia, w ktorym znajdzie się choćby jeden gen ludzki, to czyż to nie jest kanibalizm?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
To jeszcze mały pokuś w porównaniu z tymi co obgryzają paznokcie, że o łykaniu innych fragmentów ludzkiego organizmu nie wspomnę.
zima_bez_ciastka
Zdaje się, że coś około 1% genów odróżnia nas od małp. Reszta jest wspólna. W sumie ciekawa kwestia, ile wspólnych genów mamy z mięskiem, które jemy.
Pozdrawiam
Lorenc-Karcz (218 punktów)
Zwolennicy Ericha von Danikena byliby content gdyby ten temat skojarzyć z wymogami judaizmu odnośnie spozywania pokarmów. Wiadomo, że świnia jest bardzo bliska człowiekowi ( nie tylko genetycznie ) i byc może własnie dlatego żydzi za największa obelge poczytują sobie usłyszeć: Ty świnio.
Zatem polski katolicyzm pozna nowa obelgę: Ty karpiu
A poważnie, kanibalzm? O ile znane mi są definicje i wymogi kanibalizmu wyczerpujące również etykę bilogii...to z pewnoscią nie jest to kanibalizm. Jesliby tak było to nie mógłbym jesć niczego co gentycznie jest zbliżone do mnie...to co wtedy bym jadł? Przeciez nawet kotlety sojowe sa w jakimś stopniu człowiekiem
No dobra....jestem ignorantem.
Balkowski (5685 punktów)
Dokładnie, wg takiej genetyczno-wagowej klasyfikacji zjedzenie parusetkilowej krówki będzie dużo bardziej niemoralne niż zrobienie sobie rosołku z paru niemowlaków
Łaski (42 punktów)
Ale czy można kanibalizm odnosić do istoty-zwierzęcia-rośliny (bez względy jak bardzo ich pula genetyczna jest zbliżona do ludzkiej)? Moim zdaniem mówienie o kanibalizmie ma sens tylko wtedy kiedy rozważamy spożywanie istoty o bardzo zbliżonych możliwościach umysłu-poznanie, komunikacja itp...
Lorenc-Karcz (218 punktów)
>Ale czy można kanibalizm odnosić do istoty-zwierzęcia-rośliny (bez względy jak bardzo ich pula genetyczna jest zbliżona do ludzkiej)? Moim zdaniem mówienie o kanibalizmie ma sens tylko wtedy kiedy rozważamy spożywanie istoty o bardzo zbliżonych możliwościach umysłu-poznanie, komunikacja itp...
>

Masz rację, ale autor strzela a postujący kule noszą
RudiMagx (280 punktów)
Kanibalizm to odżywianie się mięsem własnego gatunku. Nie podobnego, czy zawierającego podobne geny, tylko własnego. Post jest więc bez sensu.
Doszukując się jednak, co artystka miała na myśli:
Na pewno spożywanie mleka matki wprowadza więcej "ludzkich" cząstek do organizmu dziecka, niż zjedzenie genetycznie modyfikowanej ryby Nośnikiem informacji dziedzicznej jest nie tylko DNA.
Pzdr serdecznie

hominis est errare, insipientis in errore perseverare
ryba
>gen ludzki, jest jakąś cząstką nas tak? no to, czy to
>nie jest kanibalizm, jak w stawach rybnych Akademii
>Rolniczych w Balicach pod Krakowem, hodowane karpie
>posiadają ludzkie geny?...

jest

pzdr

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365