Pozdrawiam, nie mam wykształcenia filozoficznego, ale zastanawiałem się, do których autorów mógłbym zostać skierowany w odniesieniu do następującego pytania, które od jakiegoś czasu mam na myśli:
„Jeśli teoria jest wystarczająco dobra, czy ktoś, kto nigdy nie widział kaczki, może wiedzieć o kaczkach więcej niż ktoś, kto się z nimi wychował i żyje wśród kaczek?”
Mam nadzieję, że nie jest to zbyt głupie pytanie, ale najważniejsze jest to, czy teoria jest lepsza od doświadczenia czy praktyki.
Z poważaniem. |