 |
Eskalacja nienawiści - powtórka z rozrywki? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-11-2012 14:20 | DeeDee (822 punktów) | Eskalacja nienawiści - powtórka z rozrywki?
7 na 7 | Jestem w trakcie lektury "My z Jedwabnego" Anny Bikont i mam nieodparte wrażenie, że historia zatacza koło. - kryzys, brak pracy, różnice społeczne - szukanie i wskazywanie winnych, oczywiście poza sobą - wtedy Żydów/ Dziś jest to obcy element sterujący i wpływający na sytuację w kraju (Rosja? Niemcy? Żydzi rządzący światem?)" - Kler wściekle zaangażowany w nagonkę na obywateli żydowskiego pochodzenia, w niewybredny sposób atakujący i oczerniający ich - próbkę można przeczytać tu www.racjon(*)p/s,85/q,Tumulty.przeciw.Zydom / Dziś (z braku Żydów) nagonka skierowana jest przeciw homoseksualistom, feministkom, ateistom, antyklerykałom i każdemu, kto zagraża pozycji kościoła. - Polacy karmieni mową nienawiści co raz częściej przechodzą do czynów (marsze z "hasłami", pogromy)/ A jak to wygląda dziś? Marsze - są, "hasła" - są, próba zamachu - dobrze, że nieudana, pogromy (gejów, ateistów i innych "nieprawdziwych polaków") to tylko kwestia czasu? - Sprawa uboju rytualnego zwierząt (w 1936 wprowadzono ustawę ograniczającą co było nie wsmak społeczności Żydowskiej)/ Dziś ta sprawa znów jest na tapecie... dwa kroki w przód, siedem w tył... Czytając tę książkę i widząc tyle zbieżności między tym, co działo się przed wojną a tym co dzieje się teraz, wydaje mi się, że Polska i polacy kręcą się na jakiejś żałosnej karuzeli. Nie wiem jak, ale trzeba jakość przycisnąć polityków aby ograniczyli albo najlepiej całkowicie wyeliminowali mowę nienawiści ze sfery publicznej! Jeśli nie chcemy "powtórki z rozrywki". | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
10 na 10 | Piątkowski (5131 punktów) |
>- Sprawa uboju rytualnego zwierząt (w 1936 wprowadzono ustawę ograniczającą co było nie wsmak >społeczności Żydowskiej)/ Dziś ta sprawa znów jest na tapecie... dwa kroki w przód, siedem w tył...
Tolerancja wobec "innych", nie jest z automatu zgodą na wszystkie jego poczynania, nie będe tolerował uboju rytualnego, bez względu na wyznanie czy inne zachcianki kogoś, kto nie respektuje zarówno prawa zwierząt do humanitarnej śmierci, jak i przepisów prawa, nakazujących ubój z ogłuszaniem.
|
|
 | 2 na 2 | DeeDee (822 punktów) | Zgadzam się w całej rozciągłości. Jestem pełna podziwu, że ówczesny rząd polski, mimo kilkumilionowej społeczności zainteresowanej ubojem rytualnym, dał radę uchwalić nowoczesną ustawę, a dziś jest to pod znakiem zapytania, zwłaszcza, że UE pozwala na rytualny ubój.
|
|
5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > pogromy (gejów, ateistów i innych "nieprawdziwych polaków") to tylko kwestia czasu?Już nie  .
Od zarania dziejów do 2003 r. ludzkość wyprodukowała pięć eksabajtów danych. To bardzo dużo, a jednak oszałamia coś innego: dziś produkujemy tyle co dwa dni. (Edwin Bendyk)
|
|
| Paweł Arłukowicz (3162 punktów) |
>Nie wiem jak, ale trzeba jakość przycisnąć polityków aby ograniczyli albo najlepiej całkowicie >wyeliminowali mowę nienawiści ze sfery publicznej!
Polityków, a tym samym stwory - zwane partiami - można porównać do biznesowego oligopolu, a ściślej do kartelu. Mowa nienawiści jest jedną z koniecznych czynności dla utrzymania uzgodnionej ( w kartelu ) stabilności działania poszczególnych jego struktur. Próby przyciskania ich do zmiany są i będą, w takiej sytuacji, syzyfową pracą. Nikt przecież "nie podetnie gałęzi na której siedzi".
|
|
1 na 5 | worek kości (2937 punktów) | >- kryzys, brak pracy, różnice społeczne - szukanie i wskazywanie winnych, oczywiście poza sobą
Znaczy, jak kraj w kryzysie, ludzie bez pracy, a społeczeństwo podzielone, to wina jest każdego (i nikogo)?
>Dziś (z braku Żydów) nagonka skierowana jest przeciw homoseksualistom, feministkom, ateistom, antyklerykałom i każdemu, kto zagraża pozycji kościoła.
A na racjonaliście co drugi post krytykuje kościół - czyżby też nagonka? To już wystarczy mieć inne zdanie, żeby robić nagonkę? Nieźle.
> A jak to wygląda dziś? Marsze - są, "hasła" - są, próba zamachu - dobrze, że nieudana, pogromy (gejów, ateistów i innych "nieprawdziwych polaków") to tylko kwestia czasu?
Maszerować nie pozwalają? No to ładnie. Próba zamachu była? Z tego co czytam w mediach, wśród pomocników Brunona K. było dwóch oficerów ABW. Kto wie, czy i sam Brunon nie był jednym z nich? Służby są na szczęście czujne i zawsze się jakiś powstrzymany zamachowiec znajdzie, szczególnie gdy rządzący grożą nagle służbom reformami. Pogromy na gejach? Ostatnio raczej głośno o finansowym pogromie kobiety, która geja nazwała pedałem. Zdaje się, że zachód się jeszcze nie może zdecydować, kogo bardziej kocha, muzułmanów czy gejów. Być może za 50 lat o prawie do życia decydowało będzie odpowiednie zaświadczenie, w zależności od opcji historycznej, albo o wyznawaniu Islamu, albo o "kochaniu inaczej". Wyobraźnia, hej.
>Dziś ta sprawa znów jest na tapecie... dwa kroki w przód, siedem w tył...
Nie kumam. Od kiedy to mówienie o problemie jest cofaniem się? A ja żyłem w przekonaniu, że mówienie o problemie to pierwszy krok ku naprawie. Hmm?
>Czytając tę książkę i widząc tyle zbieżności między tym, co działo się przed wojną a tym co dzieje się teraz, wydaje mi się, że Polska i polacy kręcą się na jakiejś żałosnej karuzeli.
Wszak historia kołem się toczy, nie?
>Nie wiem jak, ale trzeba jakość przycisnąć polityków aby ograniczyli albo najlepiej całkowicie wyeliminowali mowę nienawiści ze sfery publicznej!
Zaiste, najlepiej wprowadzić cenzurę, a do głosu dopuszczać tylko naszych. Historia, koło...
Przerażający post. Strasznaś, DeeDee...
bembergiem w berg
|
|
| Irracja (4721 punktów) | Dziś (z braku Żydów) nagonka skierowana jest przeciw homoseksualistom, feministkom, ateistom, antyklerykałom i każdemu, kto zagraża pozycji kościoła. ... najgłośniej "złodzieja" szuka "złodziej"... byle jakiego "złodzieja" szuka... 
... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|