 |
Budżet 2013 - cięcia na wszystkim poza Kościołem Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-12-2012 15:56 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Budżet 2013 - cięcia na wszystkim poza Kościołem
18 na 20 | Kolejny rok, kolejne miliardy - bezpośrednio ~5, pośrednio pod różnymi pozycjami grubo powyżej 2* tyle..
Nawet niewielkie w tym kontekście ~100 mln zł na Fundusz Kościelny nie udało się [OBIECANE] znieść/zmniejszyć, do tego, najprawdopodobniej z naruszeniem prawa, wpakować klerowi do kieszeni pod nazwą środków celowych..
16 grudnia Prezydent organizuje mszę świętą w intencji duszy ateisty Gabriela Narutowicza - zapraszając wszystkich szefów klubów Sejmowych - BOŻE...
Mecenas Platformy - Roman Giertych - musi być dumny ze swojej nowej partii.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
15 na 15 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Niestety rządzący racjonalnie zauważyli, że w kraju składającym się z 90%  katolików nie ryzykuje się walki z kościołem. Mając większość głosów można na tym tylko stracić. Walczyć z kościołem mogą tylko partie mniejszościowe. Nie zdziwiłbym się gdyby złagodziły stanowisko po dojściu do władzy. Przeciętny wyborca jest ślepo wierzący, więc polityk chcąc wygrać lub utrzymać pozycję musi się dostosować. Politycy są pochodną mas, a nie odwrotnie. "Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna." - Seneka
|
|
 | | andrzej357 (26 punktów) | > Niestety rządzący racjonalnie zauważyli, że w kraju składającym się z 90% katolików nie ryzykuje się walki z kościołem.Mam na studiach przyjaciela,Czecha. Opowiadał mi ,że tam jest zupełnie odwrotnie.Tam 90% ludzi to ateiści.Ciekawe jak tam wygląda budżet?
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >Niestety rządzący racjonalnie zauważyli, że w kraju składającym się z 90% katolików nie ryzykuje się walki z kościołem.> Mam na studiach przyjaciela,Czecha. Opowiadał mi ,że tam jest zupełnie odwrotnie.Tam 90% ludzi to ateiści.Ciekawe jak tam wygląda budżet?> Proponuję jakąś krucjatę: nawrócimy Czechów!  A co zdobędziemy, to nasze (zaklepuję sobie most Karola w Pradze)
|
|
 | 1 na 1 | Kiełczewski (439 punktów) | Politycy są pochodną mas, a nie odwrotnie Nie często zgadzam się z Pana wypowiedziami,ale tym razem cała treść wypowiedzi Pańskiej jest przez moją skromną osobę w pełni akceptowaną.Nie często taka pointa trafia się na tym forum.
|
|
 | 5 na 5 | Grzegorz (5685 punktów) | > Niestety rządzący racjonalnie zauważyli, że w kraju składającym się z 90% katolików nie ryzykuje się walki z kościołem. Mając większość głosów można na tym tylko stracić.Cóż, jeszcze trochę tego typu zagrywek, a coraz mniej osób będzie chciało należeć do owych mitycznych 90%, co w dłuższej perspektywie powinno zaowocować również zmianą podejścia polityków. Zauważ że już teraz sukces RP został w dużej mierze zbudowany na (czasem nawet przesadzonym) antyklerykalizmie - więc politycy mają już pewien sygnał że na klęczniku mogą nie tylko zyskiwać głosy, ale również je stracić.
|
|
 | 1 na 1 | astrotaurus (12445 punktów) | > Niestety rządzący racjonalnie zauważyli, że w kraju składającym się z 90% katolików nie ryzykuje się walki z kościołem.> Przeciętny wyborca jest ślepo wierzący,Niestety Jan Werbiński nieracjonalnie ulega medialnej presji. Przeciętny wyborca jest ślepo bezmyślny, sterowany religią, polityką, reklamą, modą.... ślepa wiara to tylko mały fragment umysłowości przeciętnego wyborcy. Siłę Kościoła wykreowali sami z siebie politycy i w ich mocy jest ją zniwelować, ale rzucając sobie kłody pod nogi sami sobie szkodzą . Przypomnij sobie jak, na jakich hasłach wygrało SLD i jak umoczyło kiedy właziło w tyłki kleru i bogaczy. Popatrz jaki odsetek społeczeństwa popierał choćby zamordyzm aborcyjny klechów, a jaki popiera go teraz - wedle tego samego mechanizmu rośnie odsetek wyznawców religii smoleńskiej. Twoja wypowiedź to też woda na czarny młyn.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
|  | 2 na 2 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | > >Niestety rządzący racjonalnie zauważyli, że w kraju składającym się z 90% katolików nie ryzykuje się walki z kościołem.> >Przeciętny wyborca jest ślepo wierzący,> Niestety Jan Werbiński nieracjonalnie ulega medialnej presji.Trudno mi ulec medialnej presji nie posiadając telewizora od ubiegłego wieku. Gdybym uległ presji mediów, to wnioski miałbym zupełnie inne. Opinię o ślepej wierze wyborców wyrobiłem sobie na podstawie osobistego doświadczenia, analizy informacji w mediach i statystykach oraz wnioskowania. > Przeciętny wyborca jest ślepo bezmyślny, sterowany religią, polityką, reklamą, modą.... ślepa wiara to tylko mały fragment umysłowości przeciętnego wyborcy.Oczywiście że to mały fragment, ale w tym kontekście to właśnie on jest istotny. > Siłę Kościoła wykreowali sami z siebie politycy i w ich mocy jest ją zniwelować, ale rzucając sobie kłody pod nogi sami sobie szkodzą . Przypomnij sobie jak, na jakich hasłach wygrało SLD i jak umoczyło kiedy właziło w tyłki kleru iPolitycy tylko wykorzystuą siłę Kościoła, który z kolei wykorzystuje złą edukację, nieumiejętność myślenia ludzi karmiąc go wiarą i podatnością na wiarę. > bogaczy. Popatrz jaki odsetek społeczeństwa popierał choćby zamordyzm aborcyjny klechów, a jaki popiera go teraz - wedle tego samego mechanizmu rośnie odsetek wyznawców religii smoleńskiej. Twoja wypowiedź to też woda na czarny młyn.Zapewne wszystko wg Ciebie będzie wodą na czarny młyn, bo zawsze można postawić zarzut i wymyślić mechanizm rzekomo wspierający dowolną tezę.
|
|
2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | A jak twórczo ominięto większość poprawek RP - zamiast Funduszu Kościelnego będzie odpowiednia rezerwa celowa o tej samej nazwie, z której pieniądze będą wydawane w ten sam sposób jak dotychczas (co zagwarantował minister finansów), no i zastrzeżenia RP formalnie nie mają już punktu odniesienia.
No ale skoro " świeckie"państwo może wspierać Świątynie Opaczności pod przykrywką równie "świeckiego" muzeum JP2 to takie myki nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem.
|
|
 | | andrzej357 (26 punktów) | >No ale skoro " świeckie"państwo może wspierać Świątynie Opaczności pod przykrywką równie "świeckiego" muzeum JP2 to takie myki nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem.
Zgadzam się,kościół jest szkodliwy dla gospodarki. Bo albo budujemy kościół (budynek) albo fabrykę. Albo idziemy na pielgrzymkę albo do pracy. Albo pracujemy albo się modlimy. Według mnie najgorszym problemem są zakony. Bo są tam ludzie bezrobotni, którzy normalnie powinni pracować, a nic nie robią, bo modlitwa nie napędzi gospodarki.
|
|
|  | 3 na 3 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Według mnie najgorszym problemem są zakony. Bo są tam ludzie bezrobotni, którzy normalnie powinni pracować, a nic nie robią, bo modlitwa nie napędzi gospodarki.
Z tego co wiem, to często utrzymują się same między innymi z prowadzenia szpitali i przedszkoli. Czego nie można powiedzieć np o księżach. Chociaż nie. Oni też się utrzymują ze świadczonych usług religijnych. Jest popyt, jest i podaż. Problem polega jedynie na tym, że na ich utrzymanie płacą także ci, co tych usług nie chcą. I to się powinno zmienić.
|
|
| |  | 1 na 1 | 2ndhandbrain (152 punktów) | > Chociaż nie. Oni też się utrzymują ze świadczonych usług religijnych. Jest popyt, jest i podaż. Problem polega jedynie na tym, że na ich utrzymanie płacą także ci, co tych usług nie chcą. I to się powinno zmienić.Ale VAT-u od świadczonych usług nie płacą
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|