Racjonalista - Strona głównaDo treści
Związek ruchu i materii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
26-12-2022 02:15Hamerlik Konopka (19903 punktów)Związek ruchu i materii
Ocena -2 na 2
pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_(fizyka)
pl.wikipedia.org/wiki/Materia_(fizyka)

objawiający się w wielu postaciach, w związku czasu z przestrzenią, w związku czynności z ciałem, fali i cząsteczką ale szczególnie ciekawe jest dla mnie objawienie na poziomie abstrakcji w związku czasowników z rzeczownikami.

pl.wikipedia.org/wiki/Czasownik
pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczownik

Wg mojej koncepcji osobliwości fizyczne i abstrakcyjne są zawsze dualne, złożone z ruchu i materii oraz z działań i argumentów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_(fizyka)
>pl.wikipedia.org/wiki/Materia_(fizyka)
>objawiający się w wielu postaciach, w związku czasu z przestrzenią, w związku czynności z ciałem,
>fali i cząsteczką ale szczególnie ciekawe jest dla mnie objawienie na poziomie abstrakcji w związku
>czasowników z rzeczownikami.
>pl.wikipedia.org/wiki/Czasownik
>pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczownik
>Wg mojej koncepcji osobliwości fizyczne i abstrakcyjne są zawsze dualne, złożone z ruchu i materii
>oraz z działań i argumentów.

Może w Twojej fizyce tak jest, nie przeczę. Jest tylko pewne zastrzeżenie. Tej fizyki jeszcze nie opublikowałeś. Wiesz co mam na myśli mówiąc "publikacja"? To przynajmniej forma pisemna oparta na wyliczeniach, doświadczeniach a nie swoich przekonaniach. Jeśli nie umiesz poprzeć swoich przekonań matematyką, to tylko oznacza żeś nieprzeciętny młot, bo matematyki nie rozumiesz, a to jest podstawowy język porozumiewania się w fizyce i nie znasz po co ona i do czego służy. Linki odsyłające są bez sensu. (Pewnie ten w dodatku młot, co zmienia swoją masę przy uderzeniu tracąc ją zyskując przy okazji).
I o czym chcesz dyskutować? Nad bezsensownymi fantazjami rodem Twojego "pomysłu"? Może ktoś na tym forum podejmie polemikę nad sprawami Ciebie nurtującymi. Próbuj. Będę miał przyjemność popatrzeć do czego jest zdolny nieuk z patentem. Naucz się pisać po polsku przede wszystkim.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Może w Twojej fizyce tak jest, nie przeczę. Jest tylko pewne zastrzeżenie. Tej fizyki jeszcze nie opublikowałeś.

Ale co tu publikować skoro do wyznaczenia wielkości energii sam posługujesz się związkiem wielkości ruchu z wielkością materii stosując iloczyn prędkości i masy?

W każdej transformacji fizycznej określającej energię odnajdziesz wielkość ruchu i wielkość materii zawsze.

Żeby dostrzec związek ruchu z materią nie potrzeba żadnej nowej fizyki, wystarczy dotychczasowa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-12-2022 20:21 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Może w Twojej fizyce tak jest, nie przeczę. Jest tylko pewne zastrzeżenie. Tej fizyki jeszcze nie opublikowałeś.
>Ale co tu publikować skoro do wyznaczenia wielkości energii sam posługujesz się związkiem wielkości ruchu z wielkością materii stosując iloczyn prędkości i masy?
>W każdej transformacji fizycznej określającej energię odnajdziesz wielkość ruchu i wielkość materii zawsze.
>Żeby dostrzec związek ruchu z materią nie potrzeba żadnej nowej fizyki, wystarczy dotychczasowa.

Ten rzekomy związek (bo nie wiadomo jaki) ruchu i materii jest znany jako moment pędu i nie jest dowodem na wielkość energii. Poza tym pomijasz całkowicie czynnik dzięki któremu możesz ruch i (nie materię) a masę, określać moment pędu. Ten rzekomy ruch (nie wiadomo jaki) nie określisz bo nie masz szans. Po prostu albo złe założenia albo ich po prostu brak. To sobie ot tak powiedziane przez Ciebie, bez fizycznego oznaczenia. Znaczy to, że sama nazwa "ruch" nic nie mówi o ruchu jeśli nie ma miejsca względem którego mierzymy ten "ruch". Tak samo materia w pojęciu fizyki to jest wszystko co nas otacza. Materia w stanie skupionym jest wyznaczalna i można określić jej masę pod warunkiem, że znajduje się polu sił potencjalnych (występują siły przyspieszenia). W postaci rozproszonej nie będziesz nigdy w stanie określić jej masy. Możesz tylko zakładać obszary które są zajęte przez materię rozproszoną. Ale tak czy owak nie udowodnisz transformacji ruchu w materię i odwrotnie. Ale stale o tym p*****lisz. Wiesz co transformacja? Zapytaj to dostaniesz odpowiedź. Znasz logarytmowanie? Jeśli znasz to wiedz, że logarytmowanie to właśnie transformacja. Liczby zapisane w systemie dziesiętnym (nieistotne w końcu) przekształcasz w inne liczby ułożone w systemie innym jak dziesiętny. Musi być jakiś czynnik podobieństwa pozwalający na taką transformację. Tym czynnikiem jest, że działamy na zapisie liczbowym. Wyjaśnij jak w twojej fizyce dwa diametralnie inne zjawiska (ruch nie wiadomo jaki i materia enigmatycznie opisana) może transformować się wzajemnie. Gdzie jest ten czynnik podobieństwa do którego można się odnieść? No q.wa gdzie? Ty jeszcze się wykłócasz, że swoją prywatną fizykę możesz wyjaśnić/uzasadnić stosując metody fizyki nam znane. Człowieku! Jak?! Podaj metodę! Nie podajesz. Będziesz wiarygodny i oklaskiwany/podziwiany. A tak wychodzisz na bubka żołędnego i masz pretensje, że nikt Ciebie nie szanuje. Sam z siebie robisz się za kretyna. Czy Ty w ogóle rozumiesz co Tobie się pisze? Chyba nie, bo nic nie rozumiesz. Sympatii tym nie wzbudzasz. Pisać bzdury (bo autentycznie nic na temat nie wiedząc) i wykłócać się i usprawiedliwiać swoją głupotę. Kto ma to przyjąć poważnie?

>Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>sama nazwa "ruch" nic nie mówi o ruchu jeśli nie ma miejsca względem którego mierzymy ten "ruch". Tak samo materia w pojęciu fizyki to jest wszystko co nas otacza.

Kilka razy już definiowałem ruch i materię, wskazując na siłę i opór jak ich podstawowe wielkości fizyczne.

Za objawienie ruchu powinniśmy uznać każdą chwilę, w której istnieje siła a za objawienie materii każdą przestrzeń, w której istnieje opór.

Na związek ruchu i materii wskazuje nam także zasada zasada nieoznaczoności Heisenberga
pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_nieoznaczoności

która mówi nam:
"istnieją takie pary wielkości"

a ja dopowiadam jedna z tych wielkości będzie wielkością ruchu a druga z nich wielkością materii.

Ta zasada nie tylko związuje ruch z materią ale jeszcze dowodzi transformacji ruchu i materii.

Kolejny z dowodów transformacji ruchu i materii znajdziesz w tej definicji:
pl.wikipedia.org/wiki/Opór_ruchu

w której opór zostaje określny jako siła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-12-2022 08:37 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Kilka razy już definiowałem ruch i materię, wskazując na siłę i opór jak ich podstawowe wielkości fizyczne.

Przeczytaj w życiu chociaż jedną książkę, zanim zaczniesz pouczać wszystkich fizyków świata

Jesteś cymbałem - nieukiem, który żyje w urojonym świecie. Im wcześniej powiesz o tym lekarzowi, tym lepiej


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-12-2022 11:27 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś cymbałem - nieukiem, który żyje w urojonym świecie. Im wcześniej powiesz o tym lekarzowi, tym lepiej

A Ty agresywnym ignorantem.

Nie możesz zamknąć się nawet wtedy, gdy temat Cię nie interesuje?

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-12-2022 12:02 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Jesteś cymbałem - nieukiem, który żyje w urojonym świecie. Im wcześniej powiesz o tym lekarzowi, tym lepiej
>A Ty agresywnym ignorantem.

Fizykiem. Ty jesteś ignorantem.
Niewiedza nie jest głupotą, głupotą jest niewiedza poparta przekonaniem o własnej nieomylności
Głupotą jest głoszenie tez bez dowodu sprzecznych z udowodnionymi teoriami
Głupotą jest głoszenie własnych definicji rzeczy, które dawno zostały zdefiniowane i upór przy głoszeniu tych definicji przy braku umiejętności ich uzasadnienia

Nie poradzisz NICZEGO uzasadnić, ale głosisz swoje prawdy objawione z uporem godnym głupca

Wielekroć pytałem: podaj matematyczny wzór na przekształcenie ruchu w materię
Nie?
Więc jesteś cymbałem - nieukiem, który żyje w urojonym świecie.
Coś ci się zalęgło w tępej, odpornej łepetynie, w której pogarda dla wiedzy zastępuje otwartość na wiedzę, jeśli do tego doliczysz twoje "teorie" w innych dziedzinach wiedzy i zmyślenia na temat rozmówców, to masz pełny obraz IDIOTY

Masz rację, nie rozumiem twoich "teorii" z zakresu fizyki, bo nie dotykały nawet fizyki, są urojeniami debila.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ty jesteś ignorantem.

Nie.

>Zasada zachowania energii - sformułowane przez Émilie du Châtelet empiryczne prawo fizyki, stwierdzające, że w układzie izolowanym suma wszystkich rodzajów energii układu jest stała w czasie. Oznacza to, że energia w układzie izolowanym nie może być ani utworzona, ani zniszczona, mogą jedynie zachodzić przemiany z jednych form energii w inne. Przykładem zmian energii z jednej formy w inną jest zamiana energii chemicznej w energię cieplną, co zachodzi np. podczas procesów spalania (np. spalanie wodoru w tlenie, spalanie paliw itp.).
pl.m.wikipedia.org/wiki/Zasada_zachowania_energii

>Anihilacja (z łac. annihilatio - unicestwienie, od nihil - nic) - proces prowadzący do całkowitej destrukcji materii posiadającej masę.
pl.m.wikipedia.org/wiki/Anihilacja

>Kreacja par (z łac. creatio 'tworzenie'), tworzenie par - proces powstania pary cząstka-antycząstka z energii fotonu (lub innego neutralnego bozonu), jest procesem odwrotnym do anihilacji.
pl.m.wikipedia.org/wiki/Kreacja_par

Jeśli wielkość energii jest stała a materia pojawia się i znika podobnie jak ruch to musi zachodzić transformacja między tymi dwiema postaciami energii.

Co ubędzie w materii musi objawić się w postaci zwiększonego ruchu pozostałej materii. Co ubędzie w ruchu musi objawić się w postaci powiększonej materii.

Cudów nie ma!

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-12-2022 13:25 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Ty jesteś ignorantem.
>Nie.
Piszesz brednie, więc jesteś ignorantem
Nie poradzisz niczego uzasadnić, ale nadal piszesz brednie, więc jesteś ignorantem
Do tego zmyślasz ile poradzisz, w żadnej dziedzinie nie poradzisz niczego udowodnić

Reszty twoich bredni niedouka nie komentuję
przeczytaj w życiu chociaż jedną książkę

Doradzam odrobinę pokory wobec wiedzy wypracowanej przez dziesiątki pokoleń fizyków, bo inaczej wychodzą ci brednie jak lokaj Wenancjusza, moi podwładni czy dotacje do mojego domu.

Żyjesz w urojonym świecie i sądząc po twoich reakcjach na pisanie o tym, nie jest ci z tym dobrze, polecam wizytę u lekarza. W Niemczech jest dość dobra medyczna opieka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żyjesz w urojonym świecie i sądząc

Nie sądzę jak Ty i moja ocena jest odmienna.

Mój świat jest bliższy rzeczywistości od waszego.

W moim świecie każda fizyczna zmiana jest transformacja energii między postaciami ruchu i materii.

Ale ten wątek nie napisałem o transformacji tych dwóch postaci energii lecz o nierozerwalnym związku ruchu i materii.

Nawet tego nie potrafisz przyznać.

Nie ma ruchu bez materii i nie ma materii bez ruchu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-12-2022 20:01 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Żyjesz w urojonym świecie i sądząc
>Nie sądzę

Nie ma znaczenia co sądzisz
Wymyśliłeś mi podwładnych - żyjesz w urojonym świecie
Wymyśliłeś, że robotnicy w Berlinie żyją w niedogrzanych piwnicach - żyjesz w urojonym świecie
Wymyśliłeś mi kumpli w interesach - żyjesz w urojonym świecie
Wymyśliłeś, że robotnikowi w Polsce nie wolno budować domu -żyjesz w urojonym świecie
Wymyśliłeś mój złoty zegarek - żyjesz w urojonym świecie
Wymyśliłeś, że nie wolno ci jeździć drogami - żyjesz w urojonym świecie
Wymyśliłeś dotacje do mojego domu - żyjesz w urojonym świecie

>Mój świat jest bliższy rzeczywistości od waszego.
Żyjesz w urojonym świecie

>W moim świecie każda fizyczna zmiana jest transformacja energii między postaciami ruchu i materii.
Tak, w twoim urojonym świecie

>Ale ten wątek nie napisałem o transformacji tych dwóch postaci energii lecz o nierozerwalnym związku ruchu i materii.
Przeczytaj choć jedną książkę

>Nawet tego nie potrafisz przyznać.
Przyznaję: jesteś nieukiem, a nieuctwo + pycha = głupota
A jeśli do tego doliczyć pogardę dla rozmówców, nieumiejętność krytycznego spojrzenia w lustro otrzymujemy megadebilizm

W twoim przypadku dochodzi jeszcze ucieczkomania
To już czyni z ciebie arcygłupca

>Nie ma ruchu bez materii i nie ma materii bez ruchu.
W hamerlfizyce
Nie zapominaj o twoich własnych słowach, że młotek hamując na gwoździu zyskuje masę czego dowodem jest wg krystkona utrata masay młotka po wielokrotnym hamowaniu na gwoździu.

Ile razy mam jeszcze przypominać te wynurzenia debila?

Napisałeś że młotek zyskuje masę tracąc masę
Przypomnienie tej bredni zawsze kończy dyskusję z tobą, więc i tym razem nie odpowiesz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Żyjesz w urojonym świecie i sądząc
>>Nie sądzę
>Nie ma znaczenia co sądzisz

Dla mnie ma.

Podejmuję decyzje na podstawie własnych sądów i w ich następstwie działanie o określonym przeze mnie kierunku.

Sądzę, że ważniejsze są moje rozważania o naturze energii, o związku ruchu z materią i temu poświęcam własne życie niż próba zrobienia w waszym świecie kariery starając się mówić to chcielibyście usłyszeć.

Jeśli zamierzasz powtórzyć swoją odpowiedź, wyrazić tę samą złość na mnie i pogardę dla mnie, tylko innymi słowami, to daruj sobie bo słyszałem to już setki razy.

Już dawno do mnie dotarło jaki jesteś zezłoszczony!

Jestem też świadomy, że twoje emocje zmuszą Cię do ich kolejnej ekspresji, co choć na chwilę obniży u Ciebie napięcie emocjonalne, które nie daje Ci spokoju.

To samo czynią moje emocje ze mną.

Wygląda na to, że obaj straciliśmy rozum.

Czuję jednak, że ja swój odzyskam kiedy tylko Ty i Tobie podobni ustapicie i zaczniecie mnie słuchać zamiast mnie poniżać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>>Żyjesz w urojonym świecie i sądząc
>>>Nie sądzę
>>Nie ma znaczenia co sądzisz
>Dla mnie ma.
Przykro mi, tylko dla ciebie

>Podejmuję decyzje na podstawie własnych sądów
Bredzisz
Pytanie o wybór pracy
Pytanie o wybór mieszkania

Żałosny dupodaju....

>Sądzę, że ważniejsze są moje rozważania o naturze energii,
Nie ma znaczenia co sądzisz

>Jeśli zamierzasz powtórzyć swoją odpowiedź,
Powtórz swoją o młotku

>Już dawno do mnie dotarło jaki jesteś zezłoszczony!
Masz rację, jeśli psi chuj wymyśla mi dotacje, podwładnych, zegarek, to mnie złości

>Jestem też świadomy, że twoje emocje
Masz rację, jeśli psi chuj wymyśla mi dotacje, podwładnych, zegarek, to mnie złości

>Czuję jednak, że ja swój odzyskam kiedy
... pójdę do psychiatry, czyli nigdy, bo czujesz się Booooooogiem!!!!!
>tylko Ty i Tobie podobni
Których zmyśliłeś, synu idioty

>ustapicie i zaczniecie mnie słuchać zamiast mnie poniżać.

j****y idioto, kiedy wreszcie pojmiesz, że sam się poniżasz obciągając psom na pokaz za kasę???

zmyślasz idioto jakieś dotacje , co czyni z ciebie debila w urojonym świecie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Podejmuję decyzje na podstawie własnych sądów
>Bredzisz
>Pytanie o wybór pracy
>Pytanie o wybór mieszkania
>Żałosny dupodaju....

No i cały etos pracy jebnal w gruzy.
Choć tak naprawdę nie jebnal, bo go w ogóle nie było. To tylko maskarada, bajeczki dla małych dzieci.

A w głębi duszy, kto idzie do pracy najemnej na cudzym, kto idzie na pomieszanie na cudzym, ten jest dupodajem bez żadnej wartości, jak przeleciana milion razy k***a.

Wciąż sądzisz, że nie rozumiem waszego świata?
Że nie wiem co kryje się pod tą całą maskaradą?
Ile pogardy jest w każdym człowieku do innych ludzi, co wytworzyła wasza podła kultura?

Tej jest ta krótka chwila, w której rozemocjowany zdałeś na chwilę maskę, żeby ją zaraz na powrót założyć.

Widzę Cię bez maski a także innych, wiem kim jesteście i co za świat tworzycie.

Na moją przychylność dla waszego projektu ani nawet na bierność wobec niego nie licz.

Nie jestem już jednym z Was i nic mnie z Wami nie łączy.
Nie jestem też Wam nic winny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-12-2022 07:22 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Nie zapominaj o twoich własnych słowach, że młotek hamując na gwoździu zyskuje masę czego dowodem jest wg krystkona utrata masay młotka po wielokrotnym hamowaniu na gwoździu.

Ile razy mam jeszcze przypominać te wynurzenia debila?

Napisałeś że młotek zyskuje masę tracąc masę
Przypomnienie tej bredni zawsze kończy dyskusję z tobą, więc i tym razem nie odpowiesz

No i nie odpowiedziałeś

>>>Podejmuję decyzje na podstawie własnych sądów
>>Bredzisz
>>Pytanie o wybór pracy
>>Pytanie o wybór mieszkania
>>Żałosny dupodaju....
>No i cały etos pracy jebnal w gruzy.

Co mają wspólnego twoje ucieczki, kłamstwa i zmyślenia z jakimkolwiek etosem?
Chyba z etosem tchórza

Wiesz skąd wzięły się moje pytania o wybór pracy i mieszkania. Nie poradzisz na nie odpowiedzieć
Podobnie, jak udowadniasz ujemny honor unikając uzasadnienia twoich bredni o dotacjach do mojego domu lub moich podwładnych. Ot, rzucanie gównem to twój jedyny argument.

>A w głębi duszy, kto idzie do pracy najemnej na cudzym,
Po raz kolejny zapytam: znasz pracę najemną na swoim?

>kto idzie na pomieszanie na cudzym, ten jest dupodajem bez żadnej wartości,
Sam to wymyśliłeś

>Wciąż sądzisz, że nie rozumiem waszego świata?
Nie, nie rozumiesz, kompletnie nie rozumiesz. Wymyślasz ten świat, podobnie jak wymyślasz moje poglądy, dotacje i podwładnych

Poradzisz wskazać jakie dotacje biorę?
Poradzisz wskazać moich podwładnych
Nie, bo to twoje wymysły

>Ile pogardy jest w każdym człowieku do innych ludzi, co wytworzyła wasza podła kultura?
1 Jesteś największym pogardcą wobec innych
2 Nie tworzyłem istniejącej kultury w większym stopniu niż ty. Wprost przeciwnie, brutalną egzekucję długów uskuteczniałeś ty, TY a nie ja. TY za to odpowiadasz.

>Widzę Cię bez maski
Widzisz dotacje do mojego domu i moich podwładnych
Widzisz jak leżę w sadzie, kiedy inni na mnie pracują
Jesteś załganym ścierwem

>Na moją przychylność dla waszego projektu ani nawet na bierność wobec niego nie licz.
Wymyśliłeś jakiś projekt?

>Nie jestem już jednym z Was i nic mnie z Wami nie łączy.
Uwierzę, jeśli wyniesiesz się z tego świata, w którym podważasz wartości powszechnie przyjęte

>Nie jestem też Wam nic winny.
Mnie? Nic nie jesteś winien, kolejne twoje urojenie, tak jak uroiłeś sobie, że ja mam płacić na ciebie podatki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie zapominaj o twoich własnych słowach, że młotek hamując na gwoździu zyskuje masę

Zgadza się.
Ruchoma materia, która w zderzeniu utraci prędkość musi zyskać masę.

W chwili zderzenia się dwóch brył materii, które utracą w zderzeniu swoją prędkość, zanim energia ulegnie kolejnej transformacji, przez ułamek sekundy te dwie bryły muszą mieć większą masę, zanim ją utracą wskutek rozpadu nowego wiązania i wzrośnie temperatura i ruch całych brył przekształci się w ruch ich cząsteczek.

W chwili zderzenia na ułamek sekundy powstanie nowa materia, która objawi się zwiększoną masą wszystkich cząstek zderzenia, żeby po ułamku sekundy na powrót rozpaść się.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nie zapominaj o twoich własnych słowach, że młotek hamując na gwoździu zyskuje masę
>Zgadza się.
>Ruchoma materia, która w zderzeniu utraci prędkość musi zyskać masę.
1 A dowodem jest wg krystkona trwała utrata masy przez młotek
2 Podasz wzór na tę twoją brednię?

czekam na wskazanie zależności (delta)v = (delta)m *.... + .....

O ile wzrośnie masa jednofuntowego młotka przy uderzeniu o twoją główkę?

>W chwili zderzenia na ułamek sekundy powstanie nowa materia,
NOBEL! NOBEL! NOBEL!!!!!
a ta materia to trójdupian czy czterodupian żelaza?

Odpisz, pośmiejemy się

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>2 Podasz wzór na tę twoją brednię?

Sądzę, że każdy wzór fizyczny opisuje transformację ruchu i materii, uwzględniając ich różne wielkości, w różnej skali, na różnych poziomach złożoności tylko tego za dobrze jeszcze nie rozumiemy. Rozwijając i badając tę ideę, będziemy w przyszłości budować dla tego coraz lepsze i coraz bardziej zrozumiałe opisy.

>NOBEL! NOBEL! NOBEL!!!!!

Obejdzie się. Poznawszy Was i wasz świat już trochę, ostatnią rzeczą jakiej oczekuję to wasze uznanie i wasza nagroda.
Tak sobie wymyślam bo lubię, prowokuję innych do myślenia i szukam nowych idei, które pomogą mi to wszystko lepiej zrozumieć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>2 Podasz wzór na tę twoją brednię?
>Sądzę, że każdy wzór fizyczny opisuje transformację ruchu i materii,

Cieszę się, że przestałeś irytować. Znów tylko rozbawiasz

>Tak sobie wymyślam bo lubię,

Ależ wymyślaj!!!!!
Proszę cię, wymyślaj!

Młotek, który zyskuje masą tracąc masę, to genialny wymysł !!

Przestań tylko wymyślać dotacje do mojego domu, złoty zegarek, kamienice, leżenie w sadzie. podwładnych i kumpli w interesach

Dopóki robisz z siebie idiotę - twój problem, kiedy rzucasz gównem we mnie, śmierdzisz a ja to z trudem wytrzymuję

Zazdroszczę tej fantazji 5-latka nieskażonej wiedzą


>prowokuję innych do myślenia
Pochlebiasz sobie

>i szukam nowych idei, które pomogą mi to wszystko lepiej zrozumieć.
Polecam
karo.umk.pl/Karo/

I stanowczo odradzam pierdzenie w towarzystwie. Ne masz wiedzy, najpierw ją nabądź, skończ szkołę, zdaj maturę, doucz się a potem pouczaj innych. Niestety zacząłeś od tyłu najpierw pouczasz, potem myślisz, a uczyć się nie zamierzasz wcale. To czyni cię zabawnym małym kretynkiem, który najpierw puszcza banjaluki a potem płacze, że go wyśmiewają

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Czuję jednak, że ja swój odzyskam kiedy tylko Ty i Tobie podobni ustapicie i zaczniecie mnie >słuchać zamiast mnie poniżać.
>

Hamerlik musisz znaleźć inne audytorium.
Wysłuchaj wykładu prof. Turskiego.

www.youtube.com/watch?v=1Q0iiqkLCC4

"Obecnie największym przekleństwem są granty. Dlatego kwitnie pseudo nauka dlatego najpierw jest zamówiony wynik a potem trzeba to udowodnić w badaniach"

komentarz mający najwięcej +.
Daj grant naukowcom a udowodnią to za co im zapłacisz.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Czuję jednak, że ja swój odzyskam kiedy tylko Ty i Tobie podobni ustapicie i zaczniecie mnie >słuchać zamiast mnie poniżać.
>>
>Hamerlik musisz znaleźć inne audytorium.
>Wysłuchaj wykładu prof. Turskiego.

Ja w odróżnieniu od Rudowskiego używam zasady nieoznaczoności Heisenberga do tego, żeby zwrócić uwagę iż istniejące pary wielkości, których nie da się jednocześnie zmierzyć z dowolną dokładnością mają swoje źródła jedna w ruchu a druga w materii.

Upraszczając tą zasadę można powiedzieć, nie można zmierzyć jednocześnie ruchu i materii oraz dodać, że każdy pomiar ruchu zmienia wielkość materii i każdy pomiar materii zmienia wielkość ruchu.

Zmianę sparowanej wielkości fizycznej poprzez pomiar wielkości pierwotnej można wyjaśnić właśnie transformacją ruchu i materii.

Dokonując pomiaru ruchu obiektu fizycznego, dowolną metodą, zawsze doprowadzimy do zmiany tego ruchu a każda zmiana w ruchu musi się objawić również na poziomie zmiany materii.

Niemożliwa jest taka zmiana na poziomie ruchu obiektu fizycznego, która nie ma swojego objawienia w zmianie na poziome materii obiektu, bowiem każdy obiekt fizyczny jest dwupostaciowy i występuje jako osobliwość w ruchu i materii.

Zasada nieoznaczoności ma zatem swoje źródło w braku możliwości jednoczesnego pomiaru ruchu i materii.

Co znowu wynika z charakteru oddziaływań fizycznych, poprzez które dokonujemy pomiaru. Albo stwarzamy opór dla obiektu fizycznego i wtedy badamy jego ruch albo działamy na obiekt fizyczny siła i wtedy badamy jego materię.

Wiązanie innych obiektów i ich opromieniowanie to dwa podstawowe oddziaływania fizyczne, które są sprzeczne i wykluczają się wzajemnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>Żyjesz w urojonym świecie i sądząc
>Nie sądzę jak Ty i moja ocena jest odmienna.
>Mój świat jest bliższy rzeczywistości od waszego.
>W moim świecie każda fizyczna zmiana jest transformacja energii między postaciami ruchu i materii.
>Ale ten wątek nie napisałem o transformacji tych dwóch postaci energii lecz o nierozerwalnym związku ruchu i materii.

Ja nadal twierdze że prawie masz racje, z tym ze toco nazywasz materia jest eterem, pramaterią i ośrodkiem dla fal z ktorych może powstać materia.
27-12-2022 21:17 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Ty jesteś ignorantem.
>Nie.
>>Zasada zachowania energii - sformułowane przez Émilie du Châtelet empiryczne prawo fizyki, stwierdzające, że w układzie izolowanym suma wszystkich rodzajów energii układu jest stała w czasie. Oznacza to, że energia w układzie izolowanym nie może być ani utworzona, ani zniszczona, mogą jedynie zachodzić przemiany z jednych form energii w inne. Przykładem zmian energii z jednej formy w inną jest zamiana energii chemicznej w energię cieplną, co zachodzi np. podczas procesów spalania (np. spalanie wodoru w tlenie, spalanie paliw itp.).
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Zasada_zachowania_energii
>>Anihilacja (z łac. annihilatio - unicestwienie, od nihil - nic) - proces prowadzący do całkowitej destrukcji materii posiadającej masę.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Anihilacja
>>Kreacja par (z łac. creatio 'tworzenie'), tworzenie par - proces powstania pary cząstka-antycząstka z energii fotonu (lub innego neutralnego bozonu), jest procesem odwrotnym do anihilacji.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Kreacja_par
>Jeśli wielkość energii jest stała a materia pojawia się i znika podobnie jak ruch to musi zachodzić transformacja między tymi dwiema postaciami energii.
>Co ubędzie w materii musi objawić się w postaci zwiększonego ruchu pozostałej materii. Co ubędzie w ruchu musi objawić się w postaci powiększonej materii.
>Cudów nie ma!

W twojej fizyce prywatnej jednak są cuda. Piszesz o określoności energii i "wszystko" wiesz na tyle by podejmować dysputę. Skąd ta wiedza skoro nie czytałeś żadnej książki o kosmologii. To powiem, że nikt na Ziemi nie wie jak wielka to energia jest. Koniec kropka. Jeśli mówisz, że energia jest stała to znów nie odniosłeś się do żadnego układu odniesienia. Piszesz tylko o jakimś cząstkowym zjawisku (nie wiadomo jakiego) snując prawa ogólne. Tak po prostu się nie da. Nie rozumie tego tylko "młot" zmieniający masę przy uderzeniu w gwóźć.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Cudów nie ma!
>W twojej fizyce prywatnej jednak są cuda. Piszesz o określoności energii i "wszystko" wiesz na tyle by podejmować dysputę. Skąd ta wiedza skoro nie czytałeś żadnej książki o kosmologii. To powiem, że nikt na Ziemi nie wie jak wielka to energia jest. Koniec kropka.

Uciekasz od tego co wyraziłem, świadomie lub nie, w chaotycznie myśli.

Napisałem o związku ruchu i materii.

Mam tu na myśli to, że obiekt fizyczny należy rozważać zawsze jako obiekt złożony z ruchu i materii.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-12-2022 20:57 
 Ocena 2 na 2
Jacholek (5699 punktów)
>>Może w Twojej fizyce tak jest, nie przeczę. Jest tylko pewne zastrzeżenie. Tej fizyki jeszcze nie opublikowałeś.
Energia to nie tylko ruch bowiem istnieje równoważność energii i masy co pozwla na kreowanie ruchu z czystej materii tak jak to sie dzieje na przykład w reakcjach rozszczepienia ciężkich jąder. Z kolei masa elementarnych cząstek bierze się z ich oddziaływania z polem Higgsa. Tyle że prawie 99% masy czastek złożonych takich jak nukleony i jądra to kontrybucja energii silnego oddziaływania kwarków. Polecam lekturę artykułów popularnonaukowych wyjaśniających te kwestie.zapytajfiz(*)dzie-znajduje-sie-pole-higgsa/
27-12-2022 21:46 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Może w Twojej fizyce tak jest, nie przeczę. Jest tylko pewne zastrzeżenie. Tej fizyki jeszcze nie opublikowałeś.
>Energia to nie tylko ruch bowiem istnieje równoważność energii i masy co pozwla na kreowanie ruchu z czystej materii tak jak to sie dzieje na przykład w reakcjach rozszczepienia ciężkich jąder. Z kolei masa elementarnych cząstek bierze się z ich oddziaływania z polem Higgsa. Tyle że prawie 99% masy czastek złożonych takich jak nukleony i jądra to kontrybucja energii silnego oddziaływania kwarków. Polecam lekturę artykułów popularnonaukowych wyjaśniających te kwestie.zapytajfiz(*)dzie-znajduje-sie-pole-higgsa/

Z całym szacunkiem dla Ciebie, chciałbym zapytać czy rozumiesz o czym Hamerlik pisze? Wydaje mi się, że chyba nie. Więc nie będę reagował.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
28-12-2022 09:55 
 Ocena 2 na 2
Jacholek (5699 punktów)
>Z całym szacunkiem dla Ciebie, chciałbym zapytać czy rozumiesz o czym Hamerlik pisze? Wydaje mi się, że chyba nie. Więc nie będę reagował.
Chyba to trudno zrozumieć dlatego chciałem tę dyskusję sprowadzić , przy okazji, na bardziej racjonalne,naukowe tory. nicprostsz(*)ialny jest bozon Higgsa.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Z całym szacunkiem dla Ciebie, chciałbym zapytać czy rozumiesz o czym Hamerlik pisze? Wydaje mi się, że chyba nie. Więc nie będę reagował.
>Chyba to trudno zrozumieć dlatego chciałem tę dyskusję sprowadzić , przy okazji, na bardziej racjonalne,naukowe tory. nicprostsz(*)ialny jest bozon Higgsa.

Sądzę, że mówienie o związku ruchu z materią, o dwupostaciowej energii w postaciach ruchu i materii czy nawet o transformacji ruchu i materii wciąż jest łatwiejsze do zrozumienia od pola Higgisa.

Nikt nie przekona mnie, że foton jest cząsteczka materii i używanie określania cząsteczki w odniesieniu do fali ruchu jest absurdem wynikającym z niezrozumienia czym jest ruch.

Równie dobrze moglibyście morskie fale nazywać cząsteczkami, którymi nie są.

Fala jest postępującym zaburzeniem wiązań cząsteczkowych, cyklem w zniekształceniu tych wiązań ale nie jest cząsteczką materii.

Fala ruchu może przekształcić się w cząsteczkę materii ale tylko w chwili jej załamania.
Załamująca się fala zyskuje masę i przestrzenny rozmiar za to traci prędkość i częstotliwość.

Naprawdę nie musisz tłumaczyć się przed Wenancjuszem z tego co chcesz wyrazić. On będzie Cię szanował tylko wtedy, gdy zaczniesz wyrażać to, co on chce usłyszeć ale wtedy zapomnij o swobodnym myśleniu. Wtedy będziesz już tylko myślał o tym co powiedzieć, żeby nie stracić w oczach innych a wtedy nic nowego już nie wymyślisz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-12-2022 18:37 
 Ocena 1 na 1
Jacholek (5699 punktów)
>Nikt nie przekona mnie, że foton jest cząsteczka materii i używanie określania cząsteczki w odniesieniu do fali ruchu jest absurdem wynikającym z niezrozumienia czym jest ruch.
No cóż, dualizm korpuskularno falowy mechaniki kwantowej pozwala traktować fotony także jako cząsteczki, szczególnie w przypadku fotonów wysokich energii, gdyz nawet obserwuje się w eksperymentach LHC zderzenia fotonów. home.cern/(*)20electrodynamics (QED).
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nikt nie przekona mnie, że foton jest cząsteczka materii i używanie określania cząsteczki w odniesieniu do fali ruchu jest absurdem wynikającym z niezrozumienia czym jest ruch.
>No cóż, dualizm korpuskularno falowy mechaniki kwantowej pozwala traktować fotony także jako cząsteczki, szczególnie w przypadku fotonów wysokich energii, gdyz nawet obserwuje się w eksperymentach LHC zderzenia fotonów. home.cern/(*)20electrodynamics (QED).

To jest nieprawda!

Dualizm korpuskularno falowy mający swoje źródło w dualizmie energii występującej pod postaciami ruchu i materii transformującej między tymi dwiema postaciami polega na tym, że fala ruchu może przetransformować do cząsteczki materii i odwrotnie cząsteczka materii może przetransformować do fali ruchu ale dopóki mówimy o fotonie to nie może być mowy o materii.

Foton może przetransformować do cząsteczki materii ale wtedy to nie będzie już foton lecz elektron.

Foton jest falą ruchu, postępującym, cyklicznym zniekształceniem wiązań materii i nie może być nazywany cząsteczką, bo to jest błędne określenie.

Foton może w określonych warunkach ulec transformacji do cząsteczki materii, przybrać postać kwantu materii, zderzyć się z inną cząsteczką materii by następnie już pod postacią elektronu ulec rozpadowi i przetransformować na powrót do postaci fotonu ale w chwili zderzenia z materią to nie będzie już foton tylko jego materialna postać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-12-2022 20:39 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Nikt nie przekona mnie, że foton jest cząsteczka materii i używanie określania cząsteczki w odniesieniu do fali ruchu jest absurdem wynikającym z niezrozumienia czym jest ruch.
>>No cóż, dualizm korpuskularno falowy mechaniki kwantowej pozwala traktować fotony także jako cząsteczki, szczególnie w przypadku fotonów wysokich energii, gdyz nawet obserwuje się w eksperymentach LHC zderzenia fotonów. home.cern/(*)20electrodynamics (QED).
>To jest nieprawda!

Oczywiście!!!!
Prawdą jest, że młotek zyskuje masę tracąc masę

Błaźnij się dalej, dostarczasz niezłej zabawy debilu udający mędrca, bezhonorny pogardco dla wiedzy, żałosny kundlu, który bibliotek unika jak czerwonego kura

>Dualizm korpuskularno falowy mający swoje źródło w dualizmie energii występującej pod postaciami ruchu i materii transformującej między tymi dwiema postaciami polega na tym, że fala ruchu może przetransformować do cząsteczki materii i odwrotnie cząsteczka materii może przetransformować do fali ruchu

A gówno transformuje w miód a miód w gówno
A Wenancjusz ma lokaja, a szarley bierze dotacje

>Foton może przetransformować do cząsteczki materii ale wtedy to nie będzie już foton lecz elektron.
A może pierdziton?

Nieeee, pierdzitony transumują do postaci wernikloksów

>Foton jest falą ruchu,
A klopkiszon jest grumpem jabola, który rano wypiłeś

>Foton może w określonych warunkach ulec transformacji do cząsteczki materii, przybrać postać kwantu materii, zderzyć się z inną cząsteczką materii by następnie już pod postacią elektronu ulec rozpadowi

Ulega rozpadowi na bifon bafon byfon i bufon. w porywach byfyj z kolejnym jabolem

Rozbawiaj dalej!!!!
Świetnie ci idzie

Tylko nie zmyślaj, że pracujesz w oparach cjanowodoru, żyjesz w oparach absurdu
Maria Czubaszek ci zawiści z krainy wiecznych fotokrystkonów



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nikt nie przekona mnie, że foton jest cząsteczka materii i używanie określania cząsteczki w odniesieniu do fali ruchu jest absurdem wynikającym z niezrozumienia czym jest ruch.
>No cóż, dualizm korpuskularno falowy mechaniki kwantowej pozwala traktować fotony także jako cząsteczki, szczególnie w przypadku fotonów wysokich energii, gdyz nawet obserwuje się w eksperymentach LHC zderzenia fotonów. home.cern/(*)20electrodynamics (QED).

Ponadto uważam, że taki sam efekt oddziaływania fal ze sobą, jaki przywołujesz w linku, osiągniemy doprowadzając do zderzenia ze sobą dwóch załamanych fal wodnych, tzn. w zderzeniu nastąpi zmiana kierunku fali.

To właśnie moment załamania fali jest transformacją ruchu do materii.

Także proponuję eksperyment w basenie z małą wysepką na środku, na której dojdzie do zderzenia dwóch załamanych fal pochodzących z dwóch różnych źródeł i zbadanie czy w tym zderzeniu załamanych fal dojdzie do zamiany ich kierunku.

Taka fala



przestaje być falą ruchu i staje się cząsteczką materii.
en.m.wikipedia.org/wiki/Breaking_wave


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Ponadto uważam, że ...

Młotek zyskuje masę tracąc masę

>Także proponuję eksperyment

Ty idioto,
Ty żałosny idioto

Nie poradzisz zrobić eksperymentu z kostką cukru, kuchenną wagą i telefonem!!!!!

Udowodniłeś, że jesteś bezhonornym ciulem.
Udowodniłeś, że tatuś był bezhonornym ciulem.
Udowodniłeś, że dziadek był bezhonornym ciulem.

Ile pokoleń wstecz było bezhonrnymi ciulami?

Suka uciekła do Aten, żeby nie gańbić się za tzw tatusia, który ją jebał zamiast zapewnić jej studia

mamusia dawała psom na pokazach za kasę ale za ciebie się wstydzi

tu żałosny, śmieszny idioto


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ty idioto,

Uspokój się!

Nie widzisz, że wszyscy tu prócz mnie piszą dla jaj?

Nikt tego oprócz mnie nie traktuje poważnie więc nie masz o co się żołądkowac.

Cały czas obowiązuje wasza doktryna i to się szybko nie zmieni, więc nic się nie martw.
To są tylko takie moje rozważania nad światem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Ty idioto,
>Uspokój się!
>Nie widzisz, że wszyscy tu prócz mnie piszą dla jaj?

Psi chuju, napisałeś, że biorę dotacje

Dlaczego tak napisałeś, bo dajesz pokazy seksu z psami za 10 ojrów?

masz honor psiego gówna

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Suka uciekła do Aten,
>mamusia dawała psom

Opamiętaj się, bo chyba tracisz rozum.
Jak tak denerwuje Cię to co wyrażam, to nie czytaj.
Włącz sobie wiadomości na TVP albo zajmij się czymś poważnym.
Do takich odchyleń na pewno Cię nie prowokuję.
To jest już twoja inwencja, nie moja.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Suka uciekła do Aten,
>Opamiętaj się, bo chyba tracisz rozum.

Opamiętaj się, bo już dawno straciłeś rozum i honor
Tobie wolno zmyślać na mój temat, wolno i mnie na twój

>To jest już twoja inwencja, nie moja.
Do twojej mi bardzo daleko

Twierdzisz, że skacząc z dachu wrócisz na dach
Skocz, udowodnij!

Twierdzisz, że masa kostki cukru zależy od tego czy ogląda ją dziecko czy dorosły

Twierdzisz, że młotek zyskuje masę tracąc masę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
Żałosny debilu

Twierdzisz, że skacząc z dachu wrócisz na dach
Skocz, udowodnij!

Twierdzisz, że masa kostki cukru zależy od tego czy ogląda ją dziecko czy dorosły

Twierdzisz, że młotek zyskuje masę tracąc masę

Twierdzisz, że biorę dotacje do swojego domu

Twierdzisz, że Wenancjusz ma lokaja

Jedyne co UDOWODNIŁEŚ to, że jesteś debilem.
Ale wierzę na słowo, że Sonia się kurwi, skoro tak twierdzisz
Wierzę, że stara Hamerlikowa jest darmojadem, skoro tak twierdzisz
Wierzę, że dajesz dupy psom za kasę, skoro tak twierdzisz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacholek (5699 punktów)
>Nikt nie przekona mnie, że foton jest cząsteczka materii i używanie określania cząsteczki w odniesieniu do fali ruchu jest absurdem wynikającym z niezrozumienia czym jest ruch.
Pojęcie dwoistości natury światła było szeroko dyskutowane w przeszłości co jest tematem załączonego artykułu. Nie jest więc kompletnym absurdem traktowanie światła jako strumienia cząstek w kontekście na przykład zjawiska foto elektrycznego: www.lighti(*)gnetyczna-czy-strumien-czastek
qwery (2864 punktów)
>>Nikt nie przekona mnie, że foton jest cząsteczka materii i używanie określania cząsteczki w odniesieniu do fali ruchu jest absurdem wynikającym z niezrozumienia czym jest ruch.
>Pojęcie dwoistości natury światła było szeroko dyskutowane w przeszłości co jest tematem załączonego artykułu. Nie jest więc kompletnym absurdem traktowanie światła jako strumienia cząstek w kontekście na przykład zjawiska foto elektrycznego: www.lighti(*)gnetyczna-czy-strumien-czastek
>

Światlo jest falą w eterze, a jako że sama materia to cos jak fale stojace w tymze to ono z nią oddzialywuje. Naprawde ciekawe pytanie to to czym jest ten eter? znowu jakąś wypadkowa czegos pierwotniejszego i ruchu, to coś jak by fraktale, nieskonczona redukcja.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365