Dzien dobry Interesujacy artykuł, nie mniej, w moim przekonaniu, tekst zawiera podstawowy błąd: Teotihuacan nie został założony przez Azteków. Aztekowie odnaleźli zarośnięte Teotihuacan być może w XV wieku n.e. i nazwali językiem nahuatl, którym posługiwali się, wiekszość budowli oraz nadali porzuconemu od VII-VIII wieku n.e. miastu nazwę. Nie wiadomo kto zbudował to olbrzymie miasto. Przypuszcza sie, że budowę zaczęto ok. II wielku pne. Jeśli ktoś dysponuje wiedzą zaprzeczającą mojej uwadze. proszę o informacje. |