 |
Podziękowania od profesora Gregosiewicza Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-01-2013 13:07 | Koraszewski (82900 punktów) | Podziękowania od profesora Gregosiewicza
9 na 9 | Profesor Andrzej Gregosiewicz przesłał na moje ręce podziękowania dla czytelników Racjonalisty, którzy zareagowali na Jego apel ( www.racjonalista.pl/kk.php/s,8630 ) o udział w petycji na rzecz refundowania leków homeopatycznych. Nasi czytelnicy najwyraźniej głosowali PRZECIW, co w widoczny sposób zmieniło proporcję głosów. Profesor podkreśla, że nie ma żadnych pretensji do tych, którzy głosowali tam ZA, gdyż ludzie zaczadzeni absurdalnymi majaczeniami, Pana Rymuszki, nie są w stanie odróżnić mistyfikacji od manipulacji, a tych ostatnich od kompletnych bredni. Niemniej byłoby dobrze, gdyby przewaga racjonalistów była statystycznie istotna. W istocie, osiągnięcie rozkładu normalnego jest już zwycięstwem. Dla tych, którzy chcieliby dorzucić swój głos sprzeciwu wobec propozycji refundowania "leków" składających się z intensywnie potrząsanej wody z cukrem adres owej petycji jest tu: www.petycje.pl/9151 . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Dla tych, którzy chcieliby dorzucić swój głos sprzeciwu wobec propozycji refundowania "leków" składających się z intensywnie potrząsanej wody z cukrem adres owej petycji jest tu: www.petycje.pl/9151 .Dziwi mnie gotowość zwolenników homeopatii do przedstawienia głosów oraz wypowiedzi na rzecz odrzucenia petycji. Gdybym to ja występował do władz w jakiejś sprawie, rejestrowałbym tylko głosy własnej opcji, przeciwników uważając za niewartych uwagi. Ale może postawę tak właśnie trzeba zinterpretować, że mianowicie zwolennicy homeopatii mają skłonności samobójcze...  Zapraszają nas, żebyśmy im psuli interes. No, prawie nie mam sumienia...
|
|
 | | DEMONICON (4893 punktów) | No ale jakie to mają uzasadnienia zwolennicy homeopatii. Zawodzi elementarna logika. Cóż się dziwić. Pozdrawiam
|
|
 | 1 na 1 | TyDraniu (6569 punktów) | > Dziwi mnie gotowość zwolenników homeopatii do przedstawienia głosów oraz wypowiedzi na rzecz odrzucenia petycji. Gdybym to ja występował do władz w jakiejś sprawie, rejestrowałbym tylko głosy własnej opcji, przeciwników uważając za niewartych uwagi.Tylko że portal petycje.pl jest niezależny od twórców petycji, którzy nie mają technicznej możliwości, by zablokować głosy przeciwne. Głosy zebrane elektronicznie chyba jeszcze nie mają mocy prawnej. W razie sukcesu organizator może zdecydować się zbierać podpisy "na mieście", w "aptekach homeopatycznych", czy chodząc po mieszkaniach. Wtedy, oczywiście, już będzie zbierał tylko głosy pozytywne. Sukcesem organizatora będzie duża liczba głosów pozytywnych, głosy negatywne są dla niego niemal bez znaczenia. O tyle "niemal", o ile przeciwnicy nie zmotywują się, by wpłynąć na odwrotną poprawkę ustawy Prawo Farmaceutyczne. Drugim sukcesem organizatora będzie znaczny wzrost ilości reklam środków homeopatycznych w jego piśmie, przy zerowych kosztach własnych - założenie petycji nic nie kosztuje, a z pewnością zostanie dostrzeżone.
|
|
|  | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > W razie sukcesu organizator może zdecydować się zbierać podpisy "na mieście", w "aptekach homeopatycznych", czy chodząc po mieszkaniach.A w razie braku takiego sukcesu tym bardziej.
|
|
|  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | >zbierać podpisy "na mieście", w "aptekach homeopatycznych", czy chodząc po mieszkaniach. Bardzo chciałabym, żeby do mnie przyszli. Nadmieniam, że mieszkam na 3 piętrze...
|
|
| |  | 1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > >zbierać podpisy "na mieście", w "aptekach homeopatycznych", czy chodząc po mieszkaniach.Bardzo chciałabym, żeby do mnie przyszli. Nadmieniam, że mieszkam na 3 piętrze...Ale bez windy, nieprawdaż?
|
|
| | |  | | Meretseger (61860 punktów) |
> Ale bez windy, nieprawdaż?  Oczywiście, że bez
|
|
2 na 2 |
 | 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | |
|
|  | 2 na 2 | DEMONICON (4893 punktów) |
> No, teraz to mnie już wkurzyli Ja im dam archeologię, oszustom jednym Nie będą sobie moją szacowną profesją gąb wycierać  Gęby wycierają chyba nie tylko twoją szanowną profesją, ale i innymi mniej, czy bardziej szanownymi. W szkołach nie uczą ludzi logicznego myślenia, działa metoda na "znawcę" - ja tak uważam, więc to prawda. Człowiek racjonalny, to taki rodzaj samouka się robi i to wyjątkowo upartego. System edukacyjny racjonalności nie wspiera, tylko paplanie za innymi. Wielu już przemówców słyszałem, jak to oni przedstawiali się jako "ą i ę", tylko ja wredny słyszę to ich "gę gę gę gę". Ekspert ma pokorę co do samego siebie i wiedzy, z której korzysta. Pozdrawiam
|
|
|  | 1 na 1 |
1 na 1 | Ironhide (432 punktów) | Przeglądałem stronę główną petycje.pl i widnieje tam petycja Klubu Sceptyków Polskich: Protest przeciwko prawu zezwalającemu na legalizację homeopatii. Jeżeli informowano o niej na portalu racjonalista.pl, to pewnie przeoczyłem. Wypada się wpisać, więc ruszam. homeoobłąkani stawiają zacięty opór: Za petycją: 267 (244) Przeciw: 245 (212) www.petycj(*)na_legalizacje_homeopatii.html
Ignoramus et ignorabimus? Nonsense! Wir müssen wissen. Wir werden wissen!
|
|
 | | DEMONICON (4893 punktów) | Jaką mamy tam wśród wypowiedzi wyjątkowy natłok prohomeopatyczny. Sytuacja wręcz odwrotna względem kontrpetycji. Pozdrawiam
|
|
 | | tomj (123 punktów) | Tak trzymać!!!
Podobno cukier krzepi, więc nie powinno być najgorzej. Po cóż właściwie wysokospecjalistyczne procedury medyczne. Raka możemy przecież leczyć cukrem z podrobami - będzie tanio i sympatycznie. Może nawet dzięki czarom uda się uniknąć wszelkich operacji. No i szybciutko się pozbędziemy chorych.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|