Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego w nocy jest zimno?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
30-11-2024 09:31vebba (4 punktów)Dlaczego w nocy jest zimno?
Wiem, że to brzmi jak pytanie do 6-latków, ale dokąd ucieka ciepło? Mam na myśli krótkoterminową ziemię, która będzie działać tylko tak długo, jak w końcu również się nagrzeje. Promieniowanie podczerwone ze wszystkiego mogłoby nas ochłodzić, ale nie wydaje się, żeby było tak wysokie, a atmosfera już pochłania dużo podczerwieni, więc to nie to. Atomy uciekające z naszej planety mogą zawierać dużo energii, ale mają bardzo małą masę, więc prawdopodobnie nie schładzają nas zbytnio. W jaki sposób ucieka z nas ciepło?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Wiem, że to brzmi jak pytanie do 6-latków, ale dokąd ucieka ciepło? Mam na myśli krótkoterminową
>ziemię, która będzie działać tylko tak długo, jak w końcu również się nagrzeje. Promieniowanie
>podczerwone ze wszystkiego mogłoby nas ochłodzić, ale nie wydaje się, żeby było tak wysokie, a
>atmosfera już pochłania dużo podczerwieni, więc to nie to. Atomy uciekające z naszej planety mogą
>zawierać dużo energii, ale mają bardzo małą masę, więc prawdopodobnie nie schładzają nas zbytnio. W
>jaki sposób ucieka z nas ciepło?

podczerwone grzeje a nie chłodzi.

ciepło ucieka ciągle z Ziemi, ale Słońce doładowuje z powrotem, i tak dookoła...

w nocy jest zimniej bo Słońca wtedy nie ma, więc to stygnie zwyczajnie.

Gdyby Słońce stale świeciło, wtedy temperatura byłaby znacznie wyższa - byłoby ponad 100 stopni, chyba 120 aż! co łatwo można sobie wyliczyć.
vebba (4 punktów)
>Wiem, że to brzmi jak pytanie do 6-latków, ale dokąd ucieka ciepło? Mam na myśli krótkoterminową
>ziemię, która będzie działać tylko tak długo, jak w końcu również się nagrzeje. Promieniowanie
>podczerwone ze wszystkiego mogłoby nas ochłodzić, ale nie wydaje się, żeby było tak wysokie, a
>atmosfera już pochłania dużo podczerwieni, więc to nie to. Atomy uciekające z naszej planety mogą
>zawierać dużo energii, ale mają bardzo małą masę, więc prawdopodobnie nie schładzają nas zbytnio. W 10.0.0.0.1 192.168.1.254
>jaki sposób ucieka z nas ciepło?

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365