>Jakie warunki muszą być spełnione lub z jakiego powodu drzewo zrzuca liście (sezonowo)? >Zadaję sobie to pytanie, ponieważ obserwuję, że drzewa robią to w różnym czasie. Na przykład śliwa w >ogrodzie robi to zawsze pierwsza, zarówno wiosną, jak i jesienią. Podczas gdy wiśnia zawsze zajmuje >najwięcej czasu.
'Porzucanie' liści ma chyba na celu uniknąć zamarzania wody w drzewie, po prostu; same liście są wtedy i tak martwe, więc spadają... jak zużyta skóra.
|