 |
Harmonizer - oszuści próbowali okraść mojego dziadka Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-03-2013 22:16 | zachaj (5239 punktów) | Harmonizer - oszuści próbowali okraść mojego dziadka
8 na 10 | Dziś z rana mój dziadek i babcia pojechali na spotkanie z lekarzem. Nie dociekałem o co chodzi często jeżdżą - dziadek 85 lat. Okazało się, że odbyło się spotkanie i pokaz w hotelu i że chodzi o "Harmonizer" firmy "Bio energy". Jedna wielka ściema, lampę "Solux" emitującą promienie świetlne wartą około 100 zł sprzedaje się za bagatela 7000 tysięcy złotych!!! Dawno nie byłem na forum i sorry za nerwowy ton ale jeszcze jestem pod wrażeniem oszustwa, piszę na gorąco. Nie wyobrażacie sobie ale mój dziadek kupił i przywiózł to urządzenie do domu. Dostał "refundację" i sprzedano mu harmonizer za "jedyne" 3 tysiące. Byłem w szoku. Ale jak mi opowiedział o całym pokazie to mu się nie dziwiłem. Mój dziadek jest nieuleczalnie chory więc wszystkiego się chwyta. Na pokazie były filmy, była "lekarz" i wręcz klasyczne sztuczki oszustów - szarlatanów. Na pewno wielu z Was zna Derrena Browna, słynnego pogromcę takich trików to polecam jeszcze raz za zaznajomić się z serią jego filmów na ten temat. Oczywiście w samochód i za pół godziny byliśmy z w hotelu. Na sali zobaczyłem grupę ludzi, większość z harmonizerami na klatce piersiowej i część podpisywała już umowy ze swoimi "terapeutami". Chwilę poczekaliśmy i dziadek zapytał kobietę z którą podpisywał dokumenty o podejście i rozwiązanie umowy. Podszedł do mnie jeden z "terapeutów" i poprosił żeby to zrobić za 15 minut. Oczywiście nie zgodziłem się i przy wszystkich zacząłem mówić o faktach. Zdarzyło mi się studiować fizjoterapię więc nikt nie chciał ze mną rozmawiać. Umowę zerwałem, właściwie dziadek zerwał. Ma się na to 10 dni ale jak czytałem nie musi być to wcale takie proste, szczególnie jak się nie wyrobisz. W necie znalazłem między innymi to: nasygnale.(*)6,wiadomosc.html?ticaid=61028eApeluje do PSR o zajęcie się sprawą o ile to możliwe. Spotkanie odbyło się dziś 02.03.13 w Wołominie w hotelu "Livia". Nienawidzę pseudonaukowych oszustów, przez nich zwykli ludzie nie ufają nauce. Dla znających angielski: www.skepdic.com/bioharmonics.htmlPs. A i babcia ma powiedzieć o oszustach księdzu, żeby ogłosił na kazaniu. Zrobi to obiecała.  jutro niedziela. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Tego typu pokazy są dość powszechnym zjawiskiem, a chociaż z pewnym smutkiem obserwuję naiwność osób starszych - to przykre, że w pewnym wieku człowiek przestaje korzystać ze swojego życiowego doświadczenia i daje sobie wciskać kit - to wciąż nie kumam co mają w głowie ci wszyscy sprzedawcy - jak oni mogą później spać po nocach? Wątek na wykopie na ten temat: www.wykop.(*)-v-3000-3002-bubel-za-3000-zl/
bembergiem w berg
|
|
 | -2 na 2 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
Ludzie w wieku podeszłym to idealny target! Zamiast smęcić, do dzieła!
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
|  | 1 na 3 | romaro (25211 punktów) | >Ludzie w wieku podeszłym to idealny target! Zamiast smęcić, do dzieła! Lubię się pośmiać, ale, raz, nie jest to śmieszne, a dwa, wyczuj granice.
|
|
| |  | Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
>Lubię się pośmiać, ale, raz, nie jest to śmieszne, a dwa, wyczuj granice.
Granice określa prawo. Każdy odpowiada za siebie. Jeśli ktoś chce kupić żarówkę za 7 tys. PLN, nie można mu w świetle prawa tego zabronić, chyba że jest ubezwłasnowolniony. Widzę, że zwolenników zamykania staruszków w psychuszce z byle powodu nie brakuje. No, chyba że po prostu szkoda im tej kasy, którą dziadek lub babcia mogliby wnuczkom dołożyć do mieszkania albo nowego wypasionego telewizora 3D. W takim razie sztama.
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
| | |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >Jeśli ktoś chce kupić żarówkę za 7 tys. PLN, nie można mu w świetle prawa tego zabronić, chyba że jest ubezwłasnowolniony. No właśnie, wyczułeś "dobry" zarobek: >Ludzie w wieku podeszłym to idealny target! Zamiast smęcić, do dzieła! Widzę, że w agresywnym kapitalizmie młodzi doskonale sobie radzą. Zarobić 3000% w kilka godzin, to jest dopiero przyszłościowy biznes! Mam nadzieję, że choć nie na miejscu, jest to tylko ironia. Użytkownik założył wątek, podzielił się swoimi problemami a ty się naigrawasz z Jego dziadka.
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Maciej Stachowski (255 punktów) | >>Jeśli ktoś chce kupić żarówkę za 7 tys. PLN, nie można mu w świetle prawa tego zabronić, chyba że jest ubezwłasnowolniony. >No właśnie, wyczułeś "dobry" zarobek:
A kto zabroni? Pacta sunt servanda, możemy uświadamiać, możemy mówić, nawoływać, nagłaśniać i ujawniać, ale jeśli ktoś wierzy szarlatanom i podpisuje z nimi umowy, to konsekwencje jedynie on sam może ponosić. Jeśli ktoś podejdzie do Pana z żarówką i sprzeda ją Panu za 7 tysięcy, to on jest cwany, a Pan głupi. Niestety.
Inna sprawa, jeśli ten ktoś przypisze żarówce właściwość leczenia raka, rozmawiania ze zmarłymi czy inną magię. Wtedy to sprzedawca jest oszustem i za oszustwo powinien odpowiadać.
I may disapprove of what you say, But I will defend to the death your right to say it.
|
|
| | | | |  | Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
>Inna sprawa, jeśli ten ktoś przypisze żarówce właściwość leczenia raka, rozmawiania ze zmarłymi czy inną magię. Wtedy to sprzedawca jest oszustem i za oszustwo powinien odpowiadać.
Co do leczenia raka, to bym się zgodził. Co do właściwości religijno-magicznych - niekoniecznie.
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
| | | |  | 1 na 1 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
>Mam nadzieję, że choć nie na miejscu, jest to tylko ironia. Użytkownik założył wątek, podzielił się swoimi problemami a ty się naigrawasz z Jego dziadka.
Nadzieja to wyrozumiała matka dla swoich dzieci. Wyniki badań naukowych i analizy rynkowe wskazują, że ludzie starzy to target wyjątkowo podatny na sugestię, a przy okazji bardzo atrakcyjna pod wieloma względami grupa konsumentów, której potencjał nabywczy był dotąd niedoceniany (wiadomo, kult młodości), a więc rynek towarów i usług dla ludzi starych cechuje się nadal sporym potencjałem wzrostu. Za niedługo ludzie starzy będą dominującą grupą konsumentów. Warto się na to przygotować i skorzystać z niepowtarzalnej szansy na niezły zysk.
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
 | 1 na 1 | Jacholek (5699 punktów) | >Tego typu pokazy są dość powszechnym zjawiskiem, a chociaż z pewnym smutkiem obserwuję >naiwność osób starszych - To nie zawsze naiwność lecz osłabienie władz umysłowych, początki demencji itd. co bez skrupułów jest nadużywane przez różnej maści cwaniaków. Znam takie przypadki kiedy osobom mocno starszym potrącano emerytury w konsekwencji wplątania się w tego typu afery. Jakiś smutny przykład darwinizmu społecznego, regresja cywilizacyjna.
|
|
7 na 7 | romaro (25211 punktów) | "Zakupiłam to urządzenie od firmy BIO-DKM, ale nie spełniło moich oczekiwań i zwróciłam w przepisowym terminie 10 dni. Firma pieniędzy nie oddała już ponad miesiąc, nie odbierają moich telefonów. OSZUSTWO!!!!" - Jedna z wielu wypowiedzi jakie znajdują się na stronie którą Pan podał. Gdy spojrzeć na daty, to ten proceder trwa długo. Raczej jest nie możliwe, by w tym czasie ktoś już nie zgłosił tej sprawy do odpowiednich organów. Wierzyć się nie chce. W biały dzień ci oszuści spokojnie sobie złodziejski proceder uprawiają. Czasem sobie myślę, że tak naprawdę, to każda partia odpowiada za swoją grupę społeczną i coś tam nieudolnie oferują, a że na PIS głosują starsi, więc rządzący mają ich w dupie. Wiem, że polityki nie powinno się w tą sprawę wtrącać, ale niestety, to politycy doprowadzili do takiego stanu państwo. Zielona qrwa wyspa, tylko miejsca dla starszych na niej brak. Pisałem już jak w mojej rodzinie zmarła starsza osoba na nowotwór. Jakiś uzytkownik zasugerował, że zbyt późno leczenie było podjęte. Nie chciało mi się odpowiadać. Prawda jednak była taka, że przez rok leczona w przychodni nie dostała żadnego skierowania na badania specjalistyczne. W stanie ciężkim na szpital czekała tydzień. Po dwóch wypisali. Opieka paliatywna była możliwa tylko u zakonników.(trzeba czekać). Opieka. Okres oczekiwania na śmierć. Zdecydowaliśmy się, że ostatnie dni spędzi w domu. 40 lat pracowała. Od czasu jak zmarła przestały przychodzić medyczne ulotki, reklamówki, zaproszenia na promocyjne pokazy lecznicze od różnych "firm". Dane osobowe są chronione? To właśnie brak odpowiedniego leczenia skłania osoby starsze do szukania ratunku gdzie tylko możliwe. Oszuści to wyczuli.
|
|
 | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Ja natomiast zaczynam dostawać coraz więcej ulotek, zaproszeń i telefonów. Dzwonią do mnie średnio 3 razy na tydzień (kiedyś dzwonili bardzo rzadko). Ulotki lądują w "suchej frakcji", na zaproszenia telefoniczne odpowiadam "dziękuję, nie jestem zainteresowana" chyba coraz mniej uprzejmie. Ani na mnie, ani na mojej mamie (która też doskonale umie pogonić natrętów) oszuści się nie wzbogacą.
|
|
4 na 4 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Na pokazie były filmy, była "lekarz" i wręcz klasyczne sztuczki oszustów - szarlatanów.Skoro była tam "lekarz", to kwalifikuje się taka osoba do prokuratury, natomiast jeśli owa lekarz była prawdziwa, to... W sumie chyba też.
|
|
-1 na 1 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
Widzę, że w agresywnym kapitalizmie młodzi doskonale sobie radzą. Zarobić 3000% w kilka godzin, to jest dopiero przyszłościowy biznes!
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
7 na 7 | Maciej Stachowski (255 punktów) | > Apeluje do PSR o zajęcie się sprawą o ile to możliwe.Jak się będziemy zajmować każdym pokazem talonów na balon za 5 tysięcy, to nie skończymy. Jedyna opcja, jaką widzę, to uczyć ludzi w swoim otoczeniu zdrowego rozsądku - w szczególności ludzi starszych. Próby wciśnięcia g***a za cenę złota znane są już przynajmniej od starożytności (i dzięki nim, według legendy, odkryto prawo wyporu cieczy  ) > Ps. A i babcia ma powiedzieć o oszustach księdzu, żeby ogłosił na kazaniu. Zrobi to obiecała. jutro niedziela.Panu Bogu świeczkę, a racjonalistom ogarek? 
I may disapprove of what you say, But I will defend to the death your right to say it.
|
|
 | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) |
> Panu Bogu świeczkę, a racjonalistom ogarek?  Jakby tu powiedzieć... Cel uświęca środki?  Każdy sposób na utarcie nosa oszustom jest dobry. Niechże kościół się raz do czegoś pożytecznego przyda.
|
|
5 na 5 | maniek1 (3407 punktów) |
> Ps. A i babcia ma powiedzieć o oszustach księdzu, żeby ogłosił na kazaniu. Zrobi to obiecała.  > jutro niedziela.>Jedyne, co ciśnie mi się na myśl - z deszczu pod rynnę. To pewne, że klecha przestrzeże przed konkurencją, w przeciwnym razie nie przyniosą tych tysięcy do niego. Jestem przeciwny wykorzystywaniu niewiedzy i naiwności starszych ludzi, ale przez wszystkich oszustów, a nie wyłącznie tych nieuprzywilejowanych przez państwo.
|
|
1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Prokurator widać nie raczy ruszyć d*** i wsadzić oszustów, albo przynajmniej pozbawić ich dotąd zgarniętego majątku na haniebnym procederze, takich błyskotliwych "przedsiębiorców" w Polsce znajdzie się trochę.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|