Racjonalista - Strona głównaDo treści
A nuż by tak zrobić?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
21-09-2008 01:45Zbysław Śmigielski (8639 punktów)A nuż by tak zrobić?
Ocena 1 na 1

   ...I wprowadzić zasadę, że za tak zwane "ostatnie słowo" każdy, kto bez sensu przeciąga temat (nie sam wątek: temat w wątku) - zgarniał, jak za zboże, 10 punktów karnych -?
   Może by to uspokoiło wielu z tych, którzy ambicję cenią wyżej, niżeli rozsądek?
.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>   kto bez sensu przeciąga temat
Chyba łatwiej udowodnić nieistnienie Boga niż istnienie bezsensu.
.
lotrek (14275 punktów)
>   ...I wprowadzić zasadę, że za tak zwane "ostatnie słowo" każdy, kto bez sensu przeciąga temat

A może prawo do zakończenia wątku przyznać temu, który go założył? Z miłą chęcią zakończyłbym mój wątek "kawały". Mógłby ewentualnie webmaster do lisy "działów" dorzucić jeszcze jeden, z przeznaczeniem na utarczki słowne i kolegium moderatorów miałoby prawo wypowiedzi nie związane z tematem wątku (w sposób rażący) tam je przenosić. Na dalsze "kruszenie kopi".
Kurczewski (2471 punktów)
Myślę że to niepotrzebne. Jest regulamin forum- moim osobistym zdaniem bardzo dobry. Stoi w nim jak byk:

§ 14. Treść wypowiedzi powinna być merytoryczna, odnosząca się do tematyki wątku, zrozumiała dla innych uczestników.

§ 14. 1. Niesnaski osobiste między uczestnikami Forum lub uczestnikami i innymi osobami należy wyjaśniać sobie tylko poprzez e-mail, nie zawracając tym głowy reszcie uczestników. Zakazane jest inicjowanie wątków i wypowiedzi, których głównym podtekstem są sprawy osobiste a nie merytoryczne. Użytkownicy nie reagujący na upomnienia i ostrzeżenia Moderatorów wzywające do zaprzestania osobistych utarczek, mogą zostać zablokowani w dostępie do Forum na 3 dni. Dotyczy to wszystkich stron sporu - Forum jest dla wymiany myśli a nie dylematów osobistych.

Wystarczy spokojne egzekwowanie- z usuwaniem postów jawnie łamiących regulamin bez dalszych dyskusji na ten temat. Będzie krzyk o dyktaturę itd- zawsze jest przy "zarządzaniu" jakąkolwiek społecznością, nie tylko sieciową, ale skoro każdy przyłączając się czyta (a przynajmniej godzi się bez czytania) na przepisy regulaminu to nie powinien mieć pretensji o ich stosowanie.

Kilkakrotnie już widziałem posty mówiące o tym że nie wolno cenzurować czy blokować swobody wypowiedzi. Zgodzę się- byłoby to złe w chwili kiedy mielibyśmy do czynienia z próbami wykluczania z dyskusji jakichś idei czy choćby krytyki, ale tego nikt i nigdy nie postulował. Chodzi ledwie (czy "aż") o ujęcie dyskusji w ramy jako- tako cywilizowanego dialogu.
21-09-2008 12:58 
 Ocena 4 na 4
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Myślę że to niepotrzebne. Jest regulamin forum...
   Jest. Ale, po pierwsze sekundo, walka z nim jest równie pasjonująca, jak walka z religią, a po drugie sekundo, przestrzeganie owegoż regulaminu jest znacznie trudniejsze, niżeli przestrzeganie dziesięciorga przykazań...
.
22-09-2008 09:56 
 Ocena 2 na 2
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>   po pierwsze sekundo... po drugie sekundo...
Jesteś sekundantem?
.
22-09-2008 11:19 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Jesteś sekundantem?
   Zawodowym kibicem, co na jedno wychodzi.
.
22-09-2008 16:37 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)
>po pierwsze sekundo, walka z nim jest równie pasjonująca, jak walka z religią,
>po drugie sekundo, przestrzeganie owegoż regulaminu jest znacznie trudniejsze, niżeli przestrzeganie dziesięciorga przykazań...

po trzecie sekundo, lubimy łamać reguły, więc regulaminy tym bardziej.
po czwarte sekundo, przestrzeganie jest nudne i nie podnosi adrenaliny.

....kto da więcej?
Głąbiński (3538 punktów)
Chyba bardziej celowe byłoby znakowanie mniej udanych postów przez moderatora. Np.:
X - post pozbawiony treści merytorycznej,
Y - objaśniony niezrozumiale,
Z - niezgodny z tematem sformułowanym jako hasło wątku w inicjującym postcie.
Oczywiście należałoby przewidzieć (osobny dział?) możliwość dyskusji nad słusznością oceny, która jest subiektywna, a powstały spór ew. zakończyć głosowaniem.

Stach M. G.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>   wprowadzić zasadę, że za tak zwane "ostatnie słowo" każdy, kto bez sensu przeciąga temat
Czasem już post inicjujący przeciąga... No ale zawsze można po prostu zamknąć forum.

A najlepiej internet.
.
Kelly (2051 punktów)
>każdy, kto bez sensu przeciąga temat
Dyskusja to próba przekonania do swoich poglądów, ale rzadko kiedy kończy się właśnie w ten sposób. Więc z racjonalnego punktu widzenia nie tylko przeciąganie, ale nawet samo zaczynanie dyskusji na dany temat nie ma większego sensu. Mimo to ludzie piszą, a nawet czytają - coś w tym musi być.
Magda Kuprowska (640 punktów)
Jedna zasada więcej nie stanie się lekarstwem na głupotę
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Zbysław! Wierzysz w moc punktów?
Punkty mają w sobie coś magicznego... Zadziwił mnie jakiś czas temu nasz forumowy kolega oburzeniem za postawienie minusa. Nikt nie dziwi się "+", ale postawienie "-" to obraza majestatu!
Nie dotyczy to Ciebie (lub ciebie jak wolisz ).

Miałem kilka razy pokusę aby stawiać minusy bez sensu i powodu dla sprawdzenia reakcji...
W końcu chyba to zrobię

Pozdrawiam biskupa
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Nie dotyczy to Ciebie (lub ciebie jak wolisz ).
   Osobiście używam polskiego, więc małej litery. Wyjątkiem początek zdania.

>Miałem kilka razy pokusę ...
   Właśnie jej uległem.

>Pozdrawiam biskupa.
   Bóg z tobą.
.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365