Racjonalista - Strona głównaDo treści
Burning Man

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
09-12-2010 20:04Medieval (3004 punktów)Burning Man
Ocena 8 na 8
Inspirujące i intrygujące wydarzenie ma pustyni w Nevadzie.

Warto zobaczyć zdjęcia i pomyśleć trochę o kulturze.

www.widelec.org/zdjecie,burning-man,3614.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Ukrzyżowali Kermita. Czekam na petycje chrześcijan amerykańskich w związku ze znieważeniem krzyża.

Pozdrawiam

Kto ogląda niebo w wodzie, widzi ryby na drzewach.
10-12-2010 11:04 
 Ocena 2 na 2
kuba1313 (170 punktów)
>Ukrzyżowali Kermita. Czekam na petycje chrześcijan amerykańskich w związku ze znieważeniem krzyża.

Nawet lepij, ukrzyżowali lalke barbie i to nawet nie jedną (a to bądź co dądź kobieta wiec ma prawo, co najwyżej, do stania pod krzyżem).


"Wierzę, że tam w górze jest coś, co czuwa nad nami. Niestety, jest to rząd." W. Allen
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Kobietę krzyżować to nie grzech, jak mawiali ojcowie kościoła podczas rozpalania stosów.

Pozdrawiam


Kto ogląda niebo w wodzie, widzi ryby na drzewach.
10-12-2010 13:31 
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)
A z czym krzyżowali ? Ze sobą ?
10-12-2010 17:36 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Kobietę krzyżować to nie grzech, jak mawiali ojcowie kościoła podczas rozpalania stosów.

Człowiek został stworzony na wiele podobieństw. Między innymi na podobieństwo krzyża.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
10-12-2010 11:37 
 Ocena 5 na 5
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Ukrzyżowali Kermita. Czekam na petycje chrześcijan amerykańskich w związku ze znieważeniem krzyża.

może to mu pomoże... może w tym jest ręka Boża...?




Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
10-12-2010 20:09 
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ukrzyżowali Kermita. Czekam na petycje chrześcijan amerykańskich w związku ze znieważeniem krzyża.

A czemu amerykańskich tylko?



Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Kermit jest Amerykaninem. A może Francuzem?

Pozdrawiam

Kto ogląda niebo w wodzie, widzi ryby na drzewach.
10-12-2010 20:29 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Kermit jest Amerykaninem. A może Francuzem?

Hmmm... a może... Polska Kermitem narodów? Coś w tym jest... .


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
10-12-2010 20:31 
 Ocena 2 na 2
AdamGr (3037 punktów)

Biolodzy powinni wystąpić z petycją w związku ze znieważeniem żaby symbolem religijnym.
devares (605 punktów)
Inspirujące do... czego? Z jakiegoś powodu przypomniały mi się słowa Lema:
Cytat:
"Mamy więc paradoksalną opozycję: z jednej strony coraz świetniejsze, coraz bardziej precyzyjne, ciągle udoskonalane technologie, a z drugiej to, czemu owe technologie służą, zwłaszcza w dziedzinie kultury (ale nie tylko tam), staje się coraz bardziej tandetne, kiczowate, nasycone okrucieństwem, sadyzmem, bebechowatą i atawistyczną zwierzęcością w znaczeniu regresu: progres więc został koniem pociągowym zaprzęgniętym na rzecz regresu."

Jednocześnie, przeglądając zdjęcia, niezmiernie intrygujące... Zwłaszcza pojazdy i stroje...

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
10-12-2010 08:41 
 Ocena 1 na 1
Michał Gabriel (43 punktów)
Bardzo fajne zdjęcia. Ludzie to mają fantazję, wymyślić i zrobić takie pojazdy, czy rzeźby to jest sztuka(albo choroba).
10-12-2010 17:26 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Inspirujące do... czego?

A musi być do czegoś? Trzeba wyruszyć na pustynię, żeby po prostu tworzyć, a nie produkować .

>progres więc został koniem pociągowym zaprzęgniętym na rzecz regresu.

Przeszłość lubi stroić się w piórka teraźniejszości, ale taką mistyfikację stosunkowo łatwo zdemaskować. Religia np. może paradować na wybiegu w formie najnowocześniejszych technologii, ale krytyczny umysł wie, że to pic na wodę. To, co typowe, nie musi być istotne, jak zdaje się uważać Lem w cytowanym fragmencie.

Większość ludzi żyje na bocznym torze.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
lukaszewicz (5674 punktów)

>Warto zobaczyć zdjęcia i pomyśleć trochę o kulturze.

A tu kultura bis:

www.widele(*)=blog§ion=1&text=&pages=10

Też warto.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365