Racjonalista - Strona głównaDo treści
Migawka z Turnieju Szachowego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
20-01-2011 15:22sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Migawka z Turnieju Szachowego
Ocena 1 na 1
Witam!
Jakiś czas temu znalazły się na racjonaliście cztery osoby chętne do zagrania mini turnieju szachowego korespondencyjnie (na ruch dwa dni). Wątek o postępie turnieju w 'Kulturze' bo akurat ona wydaje się bliska szachom i sportowi.
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami po rozegranej partii zamieszczam jej przebieg na forum (w nowym wątku, gdyż stary się przedawnił).

Oznaczenia: K - król, Q - hetman, R - wieża, B - goniec, N - skoczek, bez litery - pion; O-O i O-O-O roszady, 'x' - bicie, '+' - szach. Oznaczenia pól standardowo. Każde posunięcie gracza oznaczane kolejną liczbą bez względu na kolor gracza. W zapisie figuruje pole, z którego ruszamy i te, na którym lądujemy.

Mam nadzieję, że taka prosta rzecz, jak mini turniej wzbudzi odrobinę emocji u graczy amatorów, którzy są jednocześnie uczestnikami forum. W końcu szachy polegają na logicznym myśleniu.

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Zapis gry:

Sceptymucha - Kuba Śruba
1. d2 d4; 2. g7 g6;
3. Ng1 f3; 4. Bf8 g7;
5. c2 c4; 6. c7 c6;
7. Nb1 c3; 8. Ng8 f6;
9. e2 e4; 10. Qd8 a5;
11. e4 e5; 12. Nf6 e4;
13. Qd1 c2; 14. d7 d5;
15. Bf1 d3; 16. Nb8 a6;
17. a2 a3; 18. Na6 b4;
19. a3xb4; 20. Qa5xa1;
21. O-O; 22. Qa1 a6;
23. c4xd5; 24. Qa6 b6;
25. Bd3xe4; 26. e7 e6;
27. d5xc6; 28. b7xc6;
29. Nc3 a4; 30. Qb6 d8;
31. Bc1 g5; 32. Qd8 c7;
33. Qc2xc6+; 34. Qc7xc6;
35. Be4xc6; 36. Bc8 d7;
37. Bc6xd7+; 38. Ke8xd7;
39. Na4 c5+; 40. Kd7 c6;
41. Rf1 a1; 42. Rh8 b8;
43. Bg5 d2; 44. a7 a5;
45. Ra1xa5; 46. Ra8xa5;
47. b4xa5; 48. Rb8xb2;
49. Kg1 f1; 50. Rb2 b1+;
51. Kf1 e2; 52. Rb1 b2;
53. Nf3 g5; 54. Bg7 h6;
55. Ng5 e4; 56. Rb2 a2;
57. Nc5 b3; 58. Bh6 f8;
59. Ne4 c5; 60. Bf8xc5;
61. Nb3xc5; 62. Kc6 d5;
63. Ke2 d3; 1-0; czarne rezygnują.

Dziękuję przeciwnikowi za bardzo ładną partię, szczególnie w jej pierwszej części.

Pozdrawiam


Architekt projektując opiera się na wyliczeniach inżyniera. Inżynier szacuje parametry, opierając się na prawach fizyki. Fizyk korzysta z równań i tożsamości matematyki. Matematyk udowadniał twierdzenia nie zastanawiając się, czy opisują rzeczywistość.
schlawiner (400 punktów)
Na kurnik.pl (lub playok.com) mam nick "potrzebowski". Gram tylko 3 min na partię i zawodnika.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>Na kurnik.pl (lub playok.com) mam nick "potrzebowski". Gram tylko 3 min na partię i zawodnika.
Ja mam nick "sceptymucha". Chętnie się spróbuję.

Pozdrawiam

Architekt projektując opiera się na wyliczeniach inżyniera. Inżynier szacuje parametry, opierając się na prawach fizyki. Fizyk korzysta z równań i tożsamości matematyki. Matematyk udowadniał twierdzenia nie zastanawiając się, czy opisują rzeczywistość.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365