Racjonalista - Strona głównaDo treści
SZOK!!!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
30-01-2011 20:18spray (5875 punktów)SZOK!!!
Ocena 2 na 2
www.sfora.(*)padl-skarb-Tutanchamona-a28727

Szczęście w nieszczęściu , że najcenniejsze eksponaty z grobowca Tutanchamona zanjdują się w British Museum i w Muzeum Luksorskim.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Res (4015 punktów)
>www.sfora.(*)padl-skarb-Tutanchamona-a28727
>Szczęście w nieszczęściu , że najcenniejsze eksponaty z grobowca Tutanchamona zanjdują się w
>British Museum i w Muzeum Luksorskim.

Mylisz się. Maska, naszyjniki, tron, rydwany i sama mumia Tutankhamona znajdowały się w Muzeum Kairskim. W British Museum i Luxor Museum nic cenniejszego nie ma. Jeśli Egipt nie odzyska tych skarbów, to znikną najwspanialsze, legendarne egipskie zabytki. Będzie to klęska dla całej ludzkości.
30-01-2011 21:04 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>Mylisz się. Maska, naszyjniki, tron, rydwany i sama mumia Tutankhamona znajdowały się w Muzeum Kairskim. W British Museum i Luxor Museum nic cenniejszego nie ma. Jeśli Egipt nie odzyska tych skarbów, to znikną najwspanialsze, legendarne egipskie zabytki. Będzie to klęska dla całej ludzkości.

   Nic znowu nie kumam. To teraz Egipt na Anglię napadnie?

Spray, poproszę o pomoc.

"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
30-01-2011 21:18 
 Ocena 1 na 1
spray (5875 punktów)

>    Nic znowu nie kumam. To teraz Egipt na Anglię napadnie?
>Spray, poproszę o pomoc.

A, cholera wie! Myślę, że jak już zaczną napadać, to na pół Europy co najmniej.
Na Niemcy też, a może zwłaszcza - toż tam kawał historii do odebrania, z popiersiem Nefertete miedzy innymi, z tych najbardziej popularnych i rozpoznawalnych, podpiepszonym w sposób wyjątkowo bezczelny.
30-01-2011 22:13 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>>    Nic znowu nie kumam. To teraz Egipt na Anglię napadnie? Spray, poproszę o pomoc.

>A, cholera wie! Myślę, że jak już zaczną napadać, to na pół Europy co najmniej.

   Wiedziałam... Mają chłopcy "to na połowę Europy" we krwi, jeszcze nie przelanej. Potem są biedni, nikogo nie krzywdzili i ogólnie to świat jest przeciwko! Cholera... I walcz tu z takim niewinnym?.....

>Na Niemcy też, a może zwłaszcza - toż tam kawał historii do odebrania (...)

(..)O, słusznie. Niech sie uczą. Kto jak to, ale Niemcy wiedzą jak walczyć o swoje, cudzym i niszczyć.

Znaczy się będzie fajnie.

"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
30-01-2011 21:10 
 Ocena 2 na 2
spray (5875 punktów)

>Mylisz się. Maska, naszyjniki, tron, rydwany i sama mumia Tutankhamona znajdowały się w Muzeum Kairskim. W British Museum i Luxor Museum nic cenniejszego nie ma.

Mumia, w złotej trumnie, kilka lat temu przełożona do przezroczystego hermetycznego sarkofagu, znajduje się w Dolinie Królów. W Muzeum Luksorskim jedna z cenniejszych rzeźb przedstawiajacych Hathor. Ale fakt - najsławniejsza maska w Kairze, a British Museum była tylko na wystawie, potem we Wiedniu, niedawno w Niemczech.

Napisałam newsa w ciężkim szoku, niewiele się zastanawiając, co gdzie aktulnie teraz się znajduje.

>Jeśli Egipt nie odzyska tych skarbów, to znikną najwspanialsze, legendarne egipskie zabytki. Będzie to klęska dla całej ludzkości.

Niestety, to jest bardzo prawdopodobne!
Wszystko - jak na razie - wskazuje na to, że grabież była dziełem najpodlejszego gatunku wandalizmu, a złodzieje działali w pośpiechu i bez większego planu.
Jeśli tak, to możliwe, że się nie zawahają np. pociąć lub przetopić maskę!
To już wolę myśleć, że kradzież zlecił jakiś wariat-kolekcjoner, a zamieszki wykorzystano jako wskazanie mylącego tropu.
Albo złodzieje będą dopiero szukać takiego wariata, który maskę kupi ... okazyjnie.

P.S.
Nie mogę się dogrzebać do informacji, co właściwie zginęło w Kairze.

Niemiecka wystawa trwa do 20. marca.
www.tut-au(*)formation-oeffnungszeiten.html

Gdzie jest maska?

Meretseger! Ty jesteś od archeologii, pewnie wiesz lepiej!
Cholera, wiszę aktualnie na mobilnym internecie, a sygnał mam słaby okrutnie i strony ładuja mi się godzinami, albo wcale.
30-01-2011 23:23 
 Ocena 1 na 1
Gosia (9452 punktów)
Bez paniki. Dr Zahi Hawass nie potwierdza aż tak apokaliptycznych doniesień.
spray (5875 punktów)
>Bez paniki. Dr Zahi Hawass nie potwierdza aż tak apokaliptycznych doniesień.
>
No, już właśnie wykombinowałam, jak powstała informacja na sforze!
Taki mają styl...

Dzięki za link! Trochę mi się załadowało, dalej jakoś nie chce. Ale wystarczy, żeby się zorientować w sytuacji.
spray (5875 punktów)
Tak się zastanowiłam: Sfora przedrukowała newsa ze strony Tagesspiegel, w dziale "polityka".
Tam z kolei info na temat napaści na muzeum jest częścią większego tekstu na temat zamieszek w Egipcie.

W przepisanym fragmencie jest tylko powiedziane, że ukradziono wiele biżuterii.

Gdyby zginęły najcenniejsze eksponaty z grobowca Tutanchamona, news byłby na pół internetu!
A tu jakoś nie...

Chyba alarm był nieco przedwczesny?

Przepraszam za zamieszanie!

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365