Racjonalista - Strona głównaDo treści
Łaska boska ratunkiem dla Polski

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-03-2006 22:44Paul (408 punktów)Łaska boska ratunkiem dla Polski
W Polityce nr 4/2006, w artykule "Piersi Laumy" napisal Jerzy Besala ; "I Mieszko, i Jagiello, stojący u początków swych wielkich panstw, okazali sie jednak niezwykle odwaznymi wladcami. Obaj bowiem potrafili pozegnac sie z bogami rodziców, wlasnej mlodosci i wejsc w kraine zupelnie inną niz do tej pory. Swiadoma konwersja moze byc aktem niezwyklej odwagi albo desperacji, albo Łaski Bozej. Ostatnio pojawila sie teza, ze Mieszko ochrzcil sie po prostu z wewnetrznej potrzeby, a nie wskutek zewnetrznej presji i koniecznosci dziejowej."
A ja durak myslalem cale zycie ze tu chodzilo o presje zewnątrz - jedni möwiä ze presja byla z zachodu, inni ze z poludnia ale czy to wazne skoro wszystkie drogi prowadzą do Rzymu - moze sie mylili? Moze jednak łaska boska? Moze Mieszko mial widzenie i zobaczyl Polske silną bo katolicką? A moze ujrzal nawet IV RP....
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lipschitz (1674 punktów)
no jeśli Mieszka miał odwagę porzucić wiarę ojców, to może warto by go wziąć za przykład?
Przemek K.
Dziękuję za cytat! Moja znajoma, która złapawszy się za brzuch stoczyła się z krzesła po usłyszeniu, że Mieszko mógł doznać Łaski Bożej, zapytywała skąd ten cytat, a ja, głupi, nie pamiętałem...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365