Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rząd zaczyna spełniać obietnice wyborcze ;-)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-03-2006 12:07Balkowski (5685 punktów)Rząd zaczyna spełniać obietnice wyborcze ;-)
Choć w dość makiaweliczny sposób .


O ile pamiętam, jedną z obietnic przedwyborczych była budowa 3 mln nowych lokali. Co prawda pytany później o szczegóły Marcinkiewicz zbił tą liczbę natychmiast do 300 tysięcy (bodajże, zresztą co za różnica) - a przede wszystkim dodał że właściwie to ludzie sami sobie powinni budować lokale. Z czym się akurat zgadzam, ale obiecywanie komuś czegoś co sam sobie ma później zrobić jest wybitnie nieuczciwe.


No cóż, czego właściwie się czepiam... tyle niespełnionych obiecanek-cacanek, więc czemu akurat piszę o tym? W końcu wydawałoby się jedna mniej jedna więcej nie robi róznicy.
Na szczęście w sukurs przyszedł mi minister sprawiedliwości, który w przerwie pomiędzy "oczyszczaniem układów" i śledztwem w sprawie inwigilacji braci K. znalazł czas aby mianować na szefa więziennictwa p. Biegalskiego. Który to p. Biegalski, oprócz bogatej przeszłości, jest również gorącym zwolennikiem zagęszczania cel. Policzmy sobie... wg danych z 2004 było w więzieniach, aresztach, i innych placówkach podlegających teraz panu Biegalskiemu około 80 tysięcy osób. Jeśli zrobimy zagęszczenie x2 to pojawi się nowe 80 000 miejsc. A jeśli zagęścimy razy trzy, razy cztery? Jak już zatrudniamy speców z lat osiemdziesiątych to nie cofajmy się wpół kroku i spytajmy się tych z lat pięćdziesiątych ilu więźniów mieści sie na jednym metrze kwadratowym, dobrych wzorów nie ma się co wstydzić.


300 tysięcy "nowych" lokali znajdzie się jak znalazł, i nie czepiajmy się takich drobnostek jak to że nie są one pierwszej nowości. Teraz trzeba tylko znaleźć lokatorów, no ale to nie powinno być problemem, w końcu są ludzie z "układu", jest mafia prawnicza, są lekarze-buntownicy którzy mimo najlepszych chęci Dorna nie poszli w kamasze. Malkontenci mogą oponować że takie zagęszczenie "przestępców" będzie miało swoje negatywne skutki - od wzrostu zachorowalności i frustracji do wymuszonego homoseksualizmu... patrząc jednak z drugiej strony rząd i tak wydaje się milcząco lansować opcję że "pedały powinny siedzieć w pierdlu". Zostaje tylko pogratulować, tyle pieczeni przy jednym ogniu...


W takiej sytuacji wypominanie przeszłości p. Biegalskiemu, który w świetle nowych faktów wyrasta na męża opatrznościowego jest nie tylko małostkowe. To wręcz zbrodnia! Którą jednak nasz rząd po chrześcijańsku wybaczy, a nawet podaruje oszczercom nowe lokale w ramach akcji którą proponuję nazwać "nowe 300 000"...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)


Choć to naprawdę nie jest śmieszna sytuacja. Pomysły analfabetów i szarlatanów od polityki karnej z obecnych władz w swych zapowiedziach cofają nas do czasów głębokiego PRL. Obecnie więcej zamykają w więzieniach jedynie w Rumunii, Mołdawii i na Ukrainie. To było z czasów poprzednich "liberałów". Teraz jak PiS wprowadzi swe chore pomysły to pewnie i tych wyprzedzimy.

A że nie da się już tak naprawdę zagęszczać cel, bo są one już dawno przeciążone i wybuchające dawniej bunty/akcje protestacyjne w więzieniach pokazały, że więźniowie już nie zgodzą się na dalsze zagęszczanie. Tym samym pozostaje budowa nowych. Olbrzymia inwestycja. Choć to złe słowo, bo to żadna inwestycja, tylko topienie pieniędzy.

Na wybudowanie zakładów dla 80 tys. osób potrzeba ok. 11 mld zł. Już w obecnym stanie brakuje miejsc dla 40 tys.

Ciekawe skąd zamierzają wziąć te miliardy na nowe więzienia
Fidel (4130 punktów)
>Ciekawe skąd zamierzają wziąć te miliardy na nowe więzienia
Wymodlą?

A tak na marginesie to może niech więźniowie wybudują te obiecane mieszkania i autostrady. Co agresywniejszych można by nasłać na niesforne grupy społeczne lub wcielić do specjalnych brygad wprowadzających prawo i sprawiedliwość. Koszy znikome (kilka tysięcy brunatnych koszul), a efekt społeczny murowany. No kto by podskoczył?

"Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często;
tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często."

Giordano Bruno
Balkowski (5685 punktów)
>Na wybudowanie zakładów dla 80 tys. osób potrzeba ok. 11 mld zł. Już w obecnym stanie brakuje miejsc dla 40 tys.
Skąd te liczby? Po przeliczeniu wychodzi że sporo taniej byłoby wybudować mieszkania dla takiej ilości osób (bo nawet licząc skromnie przeciętnie 2-osobowe "rodzinę" wychodzi 275 tysięcy zl na mieszkanie). Chyba że to kolejna mutacja akcji "tanie państwo"...
placownik (17853 punktów)

>(bo nawet licząc skromnie przeciętnie 2-osobowe "rodzinę" wychodzi 275 tysięcy zl na mieszkanie).

   Bardzo skromnie. 11 mld / 40 tys = 275 tys. Czyli szacunek dotyczy 1-osobowej "rodziny".

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Mariusz Agnosiewicz
>>Na wybudowanie zakładów dla 80 tys. osób potrzeba ok. 11 mld zł. Już w obecnym stanie brakuje miejsc dla 40 tys.
>Skąd te liczby?

Z mojego tekstu: Czy nalezy karac surowiej (polecam bo to bardzo rzetelna praca - www.racjonalista.pl/kk.php/s,1984

A tam powoływałem się w tych danych na:

"Czy trzeba zmieniać kodeks karny? Materiały z konferencji naukowej: 'Nowelizacja kodeksu karnego'". Warszawa, 10 lutego 2003 r., Warszawa 2003

To praca stowarzona przez najwybitniejszych polskich karnistów i dokładniejsze wyliczenia są tam.

Faktem jest, że budowa nowych zakładów jak i JAKIEKOLWIEK zaostrzanie naszej zbyt ostrej polityki karnej będzie zupełnie nieskuteczna i będzie topieniem pieniędzy w błoto, które można np. wydać na nowe mieszkania.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365