 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-05-2006 06:54 | pierchor | Pielgrzymka BenedyktaXVI | W związku z idiotyczną decyzją TVP (za którą być może pójdą stacje komercyjne) w czasie pielgrzymki B16 nie będzie reklam środków higieny intymnej, papieru toaletowego itp. bo jak wiadomo, papiez papieru toaletowego nie używa a pokazywanie tego ochydztwa w telewizji spowodowałoby że Polacy niemogli by w odpowiedni sposób przeżywać pielgrzymki. Jednym słowem paranoja, proponuje aby każdy kto myśli podobnie zamanifestował to paradując w czasie pielgrzymki z wieńcem wykonanym z tej jakże ochydnej rzeczy jaka jest papier toaletowy, choc zapewne groziło to będzie oskarżeniem o obraze uczuć religijnych, a w miejscu masowego spotkania z papieżem pewnie i linczem.
|
| Piotr | Dokłanie - paranoja , ale coż nasz kraj już taki jest i być może sie zmieni w odległej przyszłości, chociaż wątpie .
|
|
 | | Jarek (418 punktów) | Pod karą śmierci wprowadzą jeszcze zakaz picia, palenia i pie.....
|
|
|  | | Balkowski (5685 punktów) | Oczywiście z wyjątkiem pie... głupot, bo tego nam TV pewnie nie oszczędzi. W końcu jak nie będzie reklam podpasek to czymś trzeba wypełnić czas antenowy, najlepiej czymś równie wartościowym.
|
|
|  | | kasper (153 punktów) | > ... wprowadzą jeszcze zakaz picia, palenia i pie.....> Jak dobrze pamiętam to zakaz spożywania napojów wyskokowych w czasie pielgrzymki jest już wprowadzony (Warszawa,Częstochowa). Na szczęście mnie to nie dotyczy  Moja pierwsza reakcja na prohibicję - śmiech. Ale kilka dni temu dowiedziałem się, że 1 czerwca, zakaz spożywania alkoholu, będzie obowiązywał w całym kraju. To już nie jest śmieszne!. Co roku, w dzień dziecka, spotykam się ze znajomymi z czasów licealnych. Przy Kubusiu nie będziemy siedzieć. Pozostaje zrobić zakupy 31 maja. Co jeszcze nasz rząd wymyśli! Strach pomyśleć. Pozdr.
|
|
|  | | Osieł (106 punktów) | >Pod karą śmierci wprowadzą jeszcze zakaz picia, palenia i pie..... >
Na pewno nie pod karą śmierci, ewentualnie dożywocia. Kara śmierci jest niechrześcijańska.
|
|
| Volrath (3440 punktów) | Paranoja. P.S. Pomysł z papierowym wieńcem ciekawy, ale nie skorzystam - przypuszczam, że głupio bym w czymś takim wyglądał.
|
|
 | | mohawk (2936 punktów) | >Pomysł z papierowym wieńcem ciekawy, ale nie skorzystam - przypuszczam, że głupio bym w czymś takim wyglądał. Teraz to już chyba się nie sprzedaje papieru w formie 'wieńca', jak drzewiej bywało...
Gdyby mnie się chciało jakieś takie happenerskie hece urządzać, wziąłbym raczej na celownik prohibicję i ostentacyjnie przespacerował się z wypełnioną wodą butelką po wódce - co i rusz pociągając z gwinta, ma się rozumieć.
|
|
| kariota (60 punktów) | >W związku z idiotyczną decyzją TVP (za którą być może >pójdą stacje komercyjne) w czasie pielgrzymki B16 nie >będzie reklam środków higieny intymnej, papieru toaletowego >itp. bo jak wiadomo, papiez papieru toaletowego nie używa a >pokazywanie tego ochydztwa w telewizji spowodowałoby że >Polacy niemogli by w odpowiedni sposób przeżywać >pielgrzymki. Jednym słowem paranoja, proponuje aby każdy >kto myśli podobnie zamanifestował to paradując w czasie >pielgrzymki z wieńcem wykonanym z tej jakże ochydnej rzeczy >jaka jest papier toaletowy, choc zapewne groziło to będzie >oskarżeniem o obraze uczuć religijnych, a w miejscu >masowego spotkania z papieżem pewnie i linczem. > mysle ze by cie po prostu ukamieniowali..to jakas paranoja co sie dzieje w zwiazku z ta wizyta ..
|
|
| pierchor | Wieniec spreparować raczej nietrudno, a co do pomyslu z butelka po wódce to przypuszczam że skończyłoby to się mandatem bez względu na zawartość butelki i być może z papierem toaletowym byłoby tak samo, w końcu wiele groteskowych rzeczy dzieje się w tym państwie ostatnio. Niewątpliwie ciekawym doznaniem byłoby dostać mandat "za posiadanie papieru toaletowego".
|
|
| kaczmareck (21 punktów) | ja bym z kolei nie histeryzował, oczywiście większość tych pomysłów władzy to absurdalna paranoja ale ta prohibicja to w końcu przecież symbol. wiadomo doskonale, że jak ktoś bardzo chce to sobie wcześniej zakupy zrobi i spożyje na zdrowie, byle nie publicznie. ja tą decyzję rozumiem, ze względu na spore zamieszanie jakie się wiąże z organizacją tak masowej imprezy zwłaszcza w dużych miastach. policja będzie miała i tak sporo roboty a zakaz sprzedaży alkoholi w jakimś stopniu jednak ograniczy ilość interwencji. a zamiast paradować ustrojony w papier toaletowy, ja zamierzam bojkotować tv publiczną i na czas nalotu B16, oglądać wyłącznie stacje komercyjne. (jeżeli już). jest to zresztą dla tych stacji dobra okazja do przyciągnięcia widzów i reklamodawców
|
|
 | | enfant (64444 punktów) |
> a zamiast paradować ustrojony w papier toaletowy, ja zamierzam bojkotować tv publiczną i na czas nalotu B16, oglądać wyłącznie stacje komercyjne. (jeżeli już). jest to zresztą dla tych stacji dobra okazja do przyciągnięcia widzów i reklamodawców  To sobie nie ulżysz za bardzo. Pilot od telewizora traci swój sens istnienia w takie dni. W przypływie refleksji, staje się dość monotonny.
|
|
|  | | Osieł (106 punktów) | >Pilot od telewizora traci swój sens istnienia w takie dni.
Na szczęście oprócz telewizora jest jeszcze w większości polskich domów parę innych mebli, np. regał z książkami, komputer...
|
|
| |  | | enfant (64444 punktów) | Na całe szczęście tam Wielki Bliźniak nie sięga. Póki co.
|
|
|  | | Sir Valeq (379 punktów) | Zabawnie ogląda się wszystkie dzienniki telewizyjne. Na TVP wszystkie najświętsze, "Fakty" próbują dogonić w tym "Wiadomości", lecz tamtejszym dziennikarzom nieco gorzej to wychodzi, bo muszą mimo wszystko zachować swoją dawkę krwi/seksu/przemocy/sensacji; jedynie "Wydarzenia" jakoś od biedy można obejrzeć, w ostatnich dniach odważyły się na najbardziej otwartą krytykę rządu, jak i np. przygotowań do pielgrzymki.
--------- "We cannot all be masters." - William Shakespeare artofcreation.strefa.pl
|
|
| Slav (823 punktów) | Przecież zakaz reklamowania podpasek jest niepełny! Przez okres pielgrzymki powinien chyba obowiazywać kobiety bezwzgledny zakaz miesiączkowania!! Dość toczenia krwi nieczystej! Dość zgorszenia! Dość obrazy "bożej"! A teraz poważnie. Zakazywać reklam produktów higieny intymnej...o kurde! Jak widać, w pustych przestrzeniach czaszek religijnych zamordystów hula jedynie wiatr. Pod te sklepienia nie dotarla jeszcze ta prosta prawda, ze kobiety jajeczkują bez wzgledu na czyjąkolwiek wizytę! Ciemnogród.
|
|
| Wilhelm | Najzabawniejsze jest to, ze B16 to liberal  Dlaczego? Mam powody tak sadzic, bo zyje tam, skad on pochodzi. Tutaj zarowno media jak i ludzie (ci wierzacy tez) maja dystans do siebie. I to mi sie podoba. Jestem pewien, ze zrobi on o wiele wiekszy postep w KrK niz JPII. Ciekawe spostrzezenia napisano na WP: wiadomosci(*)342,wid,8318677,wiadomosc.html Mein PGP Schlüssel
|
|
 | | Lorenc-Karcz (218 punktów) | Oczywiście, że BIV to liberał i miał całkiem rozsądne wypowiedzi kiedy mozna było go jeszcze tytułować kardynałem Ratzingerem. Gdyby wiedział jakie realia "nasi" nam fundują z okazji pielgrzymki: szczerze by się uśmiał. Szkoda tylko, że tego nie zrobi publicznie...
|
|
|  | | Lorenc-Karcz (218 punktów) | Ładnych kilka lat temu ( w wakacje ) przyglądałem sie ewolucji pewnego proboszcza w jednej z "wypoczynkowych" miejscowości. Wtedy jeszcze praktykowałem zatem w każdą niedzielę miałem okazję słuchać kazań księdza w towarzystwie licznie zgromadzonych ( i głównie ) parafian. Pewnej niedzieli ksiądz ów postanowił napietnować typowo małomiasteczkową przypadłość ( a może poprostu polską) poprzez stwierdzenie, że kościół to nie jest wybieg na pokazie mody a święto chrześcijanin powinien przeżywać we wnętrzu bo to ono jest nieśmiertelne ( dusza) a reszta to sprawa doczesna i ulotna. Ubiór nie zastapi modlitwy. Prosty ludek wziął sobie do serca słowa lokalnego pasterza. A mnie jako przedstawicielowi młodszego pokolenia w pocietych jeansach i starym t-shircie przypadły szczególnie do gustu. Nie mineło sześć tygodni a nasz bohater wziął znów na "warsztat" kwestię ubioru. Stwierdził wtedy, że to jest dom Boży i jesteśmy tu podejmowani przez Boga a bywają tacy co przychodzą niechlujnie i krzykliwiue ubrani odwracając tym samym uwagę od modlitwy. Niedziela to jakby imieniny...a jak idziecie do kogos na imieniny? I tym podobne. Zaskakująca zmiana - nieprawdaż? Zatem znów wyciągnieto z szaf ślubne garnitury i inne plastikowe suknie woieczorowe. Wspomnienie to skojarzyło mi się z tematem pielgrzymki BVI do polski bo dotyczy w zasadzie tego samego: powierzchowności, ale czy tylko? Własnie przechodziłem przez ulicę Focha ( to ulica równoległa do błoń ) w Krakowie, i obesrwowałem przygotowania: malowanie płotków, czyszczenie okien, malowanie krawężników i dochodząc do przystanku na ul. Piłsudskiego zobaczyłem rzecz znaną mi tylko z opowieści: malowanie na zielono trawy    Ale wracając do tematu. Mówimy tu o reklamach, które miałyby jakoby przeszkodzić w skupieniu podczas jego wizyty...no to jeszcze jedno upierdliwe pytanie i skojarzenie z przeszłości: kto ogląda reklamy podczas modlitwy? W ogóle TV? Powiecie, ze nikt, a ja myslę, że kogoś takiego znam. Mianowicie znów wspomnienie z przeszłości: czyli lekcje religii: Cymes. Miałem kolege, który uwielbiał epatować swoja religijnością i związanymi z nia problemami ( a miał ich wiele). Pewnego razu stwierdził, że nie może oglądać filmów, telewizji ani patrzeć poniżej szyji komukolwiek ponieważ wobraża sobie interlokutora ...nago. Biedny chłopak miał problemy z sobą, ot natręctwa. Inna sprawa, że obrazy te nieustannie wracały mu przed oczy podczas modlitwy. Sam sie do tego przyznawał. Dzis jak to wspominam wydaje sie śmieszne, ale kiedy słyszę o takich decyzjach programowych i dodajmy politycznych to już wieje grozą ( slapsticową w dodatku). A jakby sie temu przyglądac dokładniej do można dojść do wniosku, że to nie problem mentalności religijnej lecz politycznej, ludzi o skarlałej inteligencji emocjonalnej, którzy terroryzują społeczenstwo swoim "sumieniem". Kazdy ma takie jakie sobie wykształcił. Problem w tym, że przyglądając sie temu wszystkiemu - stwierdzam, że to nie problem w klerze ale w politykach! Sic. Ostatni raz przywołam coś z przeszłości czy tez zasłyszanego. I ostatni raz będzie to kazanie; tym razem zasłyszane u dominikanów: "Narzekacie na księży? A księży macie takich...jacy sami jesteście!" no i co tu dodać? Tylko to, że polityków dotyczy to w identycznym stopniu. Ps. na forum racjonalisty przywoływać kazania i życie KK...
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|