>Czas i energia kinetyczna osrodka to >to samo ? lub moze druga forma czas jest const do energii >osrodka. Z góry dziekuje za refleksje i pozdrawiam. Gdyby czas był energią to istniałoby tylko jedno pojęcie o wielu nazwach. Czas to czas, prędkość to prędkość, a energia to energia. Podstawowy związek między tymi pojęciami jest taki, że gdyby nie istniał czas, to nie byłoby też prędkości, energii i niczego innego (także nas i naszych myśli). Wszystkie te pojęcia są pojęciami obiektywnymi, czyli istniejącymi w świecie realnym, a nie wyłącznie w głowach fizyków i matematyków. W ich głowach powstały tylko nazwy tych pojęć. Względne (nie istniejące) są tylko rozmaite układy odniesienia i wzorce różnych wartości (w tym, obiektywnej prędkości upływu czasu). Subiektywnie, wszystko jest względne, dlatego niektórzy ludzie, bez najmniejszych problemów, mogą żywić i krzewić przekonania sprzeczne z rzeczywistością, twierdząc np., że czas nie istnieje, myśli innych ludzi nie istnieją itd,itp. Tacy ludzie, żyją we własnym wirtualnym Świecie, a ich działania pozbawione są racjonalizmu i zawsze fatalnie wpływają na otoczenie (Świat realny).
|