Racjonalista - Strona głównaDo treści
Smutne konklawe? (i smieszno i straszno)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-03-2013 11:39Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Smutne konklawe? (i smieszno i straszno)
Ocena 9 na 9
Usłyszane wczoraj w radio (nie pamiętam w którym, nie RMF bo mi RMF słabo w aucie odbiera):

Informacja o tym, że Polacy zjeżdżają się masowo do Rzymu na konklawe (jak rozumiem, będą stać na placu św. Piotra i się modlić i czekać na dymek) i wywiad z "losowo wybraną" pielgrzymicą.

Cytat niedokładny "No smutno trochę, smutne to konklawe, bo brak naszego papieża. Ten ostatni żyje, ale to nie to samo."

Czyżby kult JPII aż tak bardzo rzucał się na mózg?
Myślałam że teksty w stylu "ten prawdziwy papież, nie ten Niemiec" to już drapanie po dnie... A tu niespodzianka.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>brak naszego papieża.
Ja bez przerwy czuję Jego Obecność.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
12-03-2013 12:23 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Ja bez przerwy czuję Jego Obecność.
Wiem co chcesz powiedzieć. Też mi go brakuje.
12-03-2013 13:52 
 Ocena 6 na 6
sinapis (1725 punktów)
>>Ja bez przerwy czuję Jego Obecność.
>Wiem co chcesz powiedzieć. Też mi go brakuje.
>
Można by wykopać i postawić w okienku. Precedensy podobnież już były...
12-03-2013 16:23 
 Ocena 1 na 1
Pa1ryk (1539 punktów)
E tam, w okienku. Mało rzucałby się w oczy. W moim pięknym mieście mają lepszy plan

Miałem pomysł, żeby się zrzucić i obok postawić, albo raczej położyć pomnik drugiego, równie zasłużonego Częstochowianina- Marcina Najmana w najbardziej znanej jego pozie- odklepywania maty. Razem nieśliby wielkie i uniwersale przesłanie, którego jeszcze nie wymyśliłem...
DyktaFon (9281 punktów)
>>brak naszego papieża.
>Ja bez przerwy czuję Jego Obecność.

Ja się nie zaciągam, więc nie czuję...
MadameDeVoltaire (1428 punktów)
>"ten prawdziwy papież, nie ten Niemiec"

Pomyśl sobie jakby brzmiało "nasz prawdziwy papież, a nie ten Murzyn jakiś"

>Czyżby kult JPII aż tak bardzo rzucał się na mózg?

Jeszcze bardziej! Trochę nie w temacie ale fbcdn-spho(*)79857632061445_826154185_n.jpg
23 marca, chciałam przypomnieć, młodzi niezależni i narodowcy obalają rząd i chyba liczą, że JPII przyjdzie im pomóc

bang bang, shot you dead
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>Czyżby kult JPII aż tak bardzo rzucał się na mózg?
>Myślałam że teksty w stylu "ten prawdziwy papież, nie ten Niemiec" to już drapanie po dnie... A tu
>niespodzianka.
>
Ja wierze, że po 66 niewłaściwym dymie - tylko co z emisją CO2? - w kolorze różowym Nasz Pan Papież podrapie się sarkofagu i wyjdzie... i zrobi z tym burd... tzn.: Domem Bożym porządek.
Co prawda, po tych kilku latach odpoczynku pod posadzką będzie nieco czarny, lub żółtawy... ale dla wielu będzie to koniec świata.

Wierzę, że JanPawełCzeci będzie nasz Polski!

...
może naprawde dowalają nam cos do jedzenia?

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Michal Jafron (95 punktów)

>

Dlaczego Duch ten Małoświęty nie wybiera za pierwszym razem tylko średnio za 5

Coś kręci chyba są to rurki z kremem ?
Tomasz Trzaskowski (375 punktów)
Nie od dziś wiadomo, że polski naród ma ogromne zamiłowanie do własnej mitologii i mesjanizmu, więc:


Ignorancja (4718 punktów)

>Myślałam że teksty w stylu "ten prawdziwy papież, nie ten Niemiec" to już drapanie po dnie... A tu
>niespodzianka.

E tam. Mnie dziś zachwyciła jedna starsza pani (Polsat News).
Powiedziała, żeby tylko nie został nowym papieżem murzyn, bo to będzie koniec świata i kościoła (cytuję): "bo tak pismo święte pisze".


Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
12-03-2013 21:05 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>Powiedziała, żeby tylko nie został nowym papieżem murzyn, bo to będzie koniec świata i kościoła

AMEN !


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Zella (1321 punktów)

>Czyżby kult JPII aż tak bardzo rzucał się na mózg?
Myślałam że teksty w stylu "ten prawdziwy papież, nie ten Niemiec" to już drapanie po dnie... A tu
niespodzianka.<

>Właśnie tak! Zgromadzeni na placu pod parasolami, kilka godzin przed możliwością ujrzenia dymu, to już "drugie dno"!Od dawna widzieliśmy do czego są zdolne mózgi naznaczone owym kultem!<
Zelle

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365