Niestety TVTrwam ma już od dawna konkurencję. Widać to szczególnie dobitnie od czasu wypowiedzenia pracy przez pewnego pana obcego kraju. Nigdy w polskich mediach, od czasu Stalina nie było takiego zachwytu głową obcego państwa. Wiadomości wszystkich polskich stacji telewizyjnych, zdominowane są wyłącznie "wydarzeniami" z Watykanu (zlot prezesów, mewa, rura wystająca z dachu, kolor dymu i więcej podobnych światowych wydarzeń). TVN (jak dotąd) wygrywa tę rywalizację z TVP i Polsatem. Niektórzy dziennikarze tych stacji, powinni zamieszkać na stałe w stolicy światowej wylęgarni celibatowych ekspertów od seksu,(w dużej mierze z dziećmi) aby niespotykany w innych krajach serwilizm wyrażać wiarygodniej. Odchodząc od tematu, uważam, że spekulacje na temat zmian w kościele watykańskim, w świetle nowego szefa, są kompletnie bez znaczenia i stratą czasu. Nadzieja na jakiekolwiek (pozytywne) zmiany = ślepa naiwność w tym przypadku. Na szczęście to problem wyłącznie poddanych watykańskiej religii, ja nie mam złudzeń, podobnie jak Jan Hartman. hartman.bl(*)013/03/09/gdybym-byl-papiezem/
|