 |
przyczyny katastrofy polskiego pilota akrobaty Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-09-2025 14:35 | alsor (3283 punktów) | przyczyny katastrofy polskiego pilota akrobaty
2 na 2 | Ja twierdzę że przyczyną tej katastrofy było... twierdzenie Pitagorasa.
Uzasadnienie:
gdyby pion nie był prostopadły do poziomu, wówczas pan pilot Krakowiak nie uderzyłby w płaską ziemię, która raptownie wyrosła przed nim i momentalnie, ponieważ Pitagoras dawno temu nakazał aby poziom był prostopadły do pionu.
W związku z tym: oskarżam Pitagorasa o zabójstwo naszego wyśmienitego, polskiego, wielokrotnie nagradzanego akrobaty lotniczego, który padł ofiarą konwencji tego... żałosnego greckiego, bo zażartego i bezkompromisowego geometry!
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Thoter (6650 punktów) |
>gdyby pion nie był prostopadły do poziomu, >wówczas pan pilot Krakowiak nie uderzyłby w płaską ziemię, >która raptownie wyrosła przed nim i momentalnie, >
Co to znowu za bzdury ?? Ewidentny błąd pilota lub utrata ciągu. Samolot powinien zataczać koło a nie lecieć po kwadracie. Lecąc po okręgu mamy prawie stałą siłę nośną na skrzydłach. Dokonując nagłego skrętu przez ułamek sekundy tracimy nawet połowę siły nośnej i opadamy. To jest znak od Boga.
|
|
1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Ziemia, która raptownie wyrosła przed pilotem to nie tylko dosłowna katastrofa, ale też metafora nieprzewidzianych konsekwencji sztywnych zasad, które już (podobnie jak za sprawą słynnej BRZOZY) zaczynają nabierać kolorytu. Zaczynam sobie wyobrażać jak Macierewicz buduje świat, w którym pion nie musi być prostopadły do poziomu. Gdzie przestrzeń jest płynna, a zasady geometrii są negocjowalne. Ale czy będzie bezpieczniej? Pewnie nie. Ale może będzie... bardziej po pisowsku? Jakieś fatum nad nami wisi... A może to echo Witkacego, który widział w logice zagrożenie dla indywidualizmu i twórczości?
|
|
 | | homopitek (1536 punktów) | >Zaczynam sobie wyobrażać jak Macierewicz buduje świat, w którym pion nie musi być prostopadły do poziomu. Gdzie przestrzeń jest płynna, a zasady geometrii są negocjowalne. Nie ma co sobie wyobrażać, gdyż taki świat już został zbudowany wcześniej. I my w nim siedzimy.
Swoją drogą to ciekawe, dlaczego Moskale nie chcą oddać tego smoleńskiego wraku? Kolekcjonują złom lotniczy?
Nie stosuję emoticonów
|
|
|  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >Swoją drogą to ciekawe, dlaczego Moskale nie chcą oddać tego smoleńskiego wraku? Kolekcjonują złom lotniczy?
Czy to kolekcjonowanie złomu? Raczej nie. To bardziej gra dyplomatyczna, w której wrak jest pionkiem. Choć technicznie to już bezużyteczny kawałek metalu, symbolicznie ma ogromne znaczenie. Geopolityczny impas: Wrak stał się narzędziem politycznym. Jego przetrzymywanie może być formą nacisku, demonstracją siły lub po prostu sposobem na utrzymanie kontroli nad narracją wokół katastrofy.
|
|
| |  | | homopitek (1536 punktów) | >>Swoją drogą to ciekawe, dlaczego Moskale nie chcą oddać tego smoleńskiego wraku? Kolekcjonują złom lotniczy? >... lub po prostu sposobem na utrzymanie kontroli nad narracją wokół katastrofy. Po raz kolejny okazuje się, że rozwiązanie najprostsze (to "po prostu") jest najtrafniejsze. Sednem jest kwestia po co komu "kontrola nad narracją". Tym bardziej, że jest to "kontrola" kosztowna, ponieważ wręcz zachęca do antyrosyjskich dywagacji o jej powodach i samej katastrofie. To wygląda mi na rosyjski "samobój", czego dobrym przykładem jest właśnie ta podkomisja Macierewicza.
Nie stosuję emoticonów
|
|
| Duch Prawdy (14790 punktów) | > Ja twierdzę że przyczyną tej katastrofy było... twierdzenie Pitagorasa.A nie taniec ludowy ku uciesze gawiedzi? > Uzasadnienie:> gdyby pion nie był prostopadły do poziomu,> wówczas pan pilot Krakowiak nie uderzyłby w płaską ziemię,Krakowiak to taniec wojenny, skoczny i pełen przytupów... > która raptownie wyrosła przed nim i momentalnie,> ponieważ Pitagoras dawno temu nakazał aby poziom był prostopadły do pionu.> W związku z tym:> oskarżam Pitagorasa o zabójstwo naszego wyśmienitego,> polskiego, wielokrotnie nagradzanego akrobaty lotniczego, który padł ofiarą konwencji tego...> żałosnego greckiego, bo zażartego i bezkompromisowego geometry!Akrobaci tak mają, że czasem spadają... z przytupem... i kto za to płaci, społeczeństwo..., miliony dolarów... DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|