 |
Garabandal - "to jakis koszmar..." Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2005 21:59 | suvorov (82 punktów) | Garabandal - "to jakis koszmar..." | Czy ma ktoś jakiś pomysł na rzeczowe i wiarygodne wyjaśnienie zjawisk typu wizje wizjonerów np. w Fatimie, Medjugorje czy Garabandal ...? Garabandal jest dla mnie najbardziej "hardcore'owym" przypadkiem, który trudno zbyć machnięciem ręki... Niezorientowanym w temacie polecam obejrzenie dostępnych w sieci zdjęć, np. www.garabandal.org.za/french/princ**al_pages/gallery.htm Znajoma której podesłałem link stwierdziła, że "to jakiś koszmar". Nie sposób się nie zgodzić... Będę wdzięczny za jakieś namiary na próby racjonalnego wyjaśnienia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | Źle podany odnośnik.
|
|
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | > Garabandal jest dla mnie najbardziej "hardcore'owym" przypadkiem, który trudno zbyć machnięciem ręki...Nic nie słyszałem o tych odwiedzinach żydowskiej świętej i nie wiem czy temat jest na tyle ciekawy, aby go sceptycznie demontować, w każdym razie skąd wiesz, że to co czytasz w internecie czy w gazecie na ten temat to prawda? W innym miejscu w sieci możesz znaleźć taką informację: "Garabandal was a hoax and the visionaries confessed to the hoax." www.angelf(*)k/atheist/stigmaticsorcery.htm
|
|
 | | suvorov | >Nic nie słyszałem o tych odwiedzinach żydowskiej świętej i nie wiem czy temat jest na >tyle ciekawy, aby go sceptycznie demontować
moim zd. temat jest najbardziej ciekawy z pośród tzw. "widzeń maryjnych" . szczególnie że KRK się raczej odcina od Garabandal, uznając je za "mamienie szatańskie", gdyż "Bóg nie działa sprzecznie z naturą", a spośród ciekawych rzeczy w Garabandal wizjonerki odbywały np. ekstatyczne marsze, szybkim krokiem, IDĄC TYŁEM, tak że publiczność ledwie mogła nadążyć za nimi. Wizjonerki wpadały czasem w trans, spazmy i drawki, przyjmowały niewidzialną komunię - zrobiono nawet zdjęcie, na którym hostia "materializuje" się na języku wizjonerki etc. Tak że uważam, że bez względu czy to janioł czy diaboł, sceptycznie zająć się tym na pewno warto ... A że przypadek Garabandal jest raczej mało znany - no cóż, oczywistym jest, że KRK nie jest zbyt zainteresowany w nagłaśnianiu tego casusu ... Szczerze mówiąc trochę byłem zaskoczony, że na stronach racjonalisty nic o Garabandal nie ma, a już zwłaszcza, że to jakoby "hoax" ...
|
|
J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | >Czy ma ktoś jakiś pomysł na rzeczowe i wiarygodne >wyjaśnienie zjawisk typu wizje wizjonerów np. w Fatimie, >Medjugorje czy Garabandal ...? >Garabandal jest dla mnie najbardziej "hardcore'owym" >przypadkiem, który trudno zbyć machnięciem ręki... >Niezorientowanym w temacie polecam obejrzenie dostępnych w >sieci zdjęć, np. Zobaczyłem zdjęcia, ale o co chodzi?
|
|
| Itachi-san (468 punktów) | > Czy ma ktoś jakiś pomysł na rzeczowe i wiarygodne> wyjaśnienie zjawisk typu wizje wizjonerów np. w Fatimie,> Medjugorje czy Garabandal ...? > Garabandal jest dla mnie najbardziej "hardcore'owym"> przypadkiem, który trudno zbyć machnięciem ręki... > Niezorientowanym w temacie polecam obejrzenie dostępnych w> sieci zdjęć, np.> > www.garabandal.org.za/french/princ**al_pages/gallery.htm> > Znajoma której podesłałem link stwierdziła, że "to jakiś> koszmar". Nie sposób się nie zgodzić...> Będę wdzięczny za jakieś namiary na próby racjonalnego> wyjaśnienia.Jest to oszukiwanie rozumu. Wszystko to ściema- zbiorowa hipnoza jak w stylu Davida Copperfielda, co potrafi 'schować' wieżę Eiffela  . Nie znam się na niej za bardzo, ale w większości tych 'cudów' napewno zachodzi coś co się nazywa iluzjonizmem (albo przez psychologów hipnozą zbiorową). Profesjonalni iluzjoniści w taki sposób oszukują mózg i widzimy np. że piła przecina kobietę, a po przecięciu żyje i 2 części się poruszają  lub inne zwidy  . I przecież całe hale gdzie są te widowiska pokazywane są oszukiwane czyli załóżmy nawet z 1000 lub więcej ludzi. Czemu wszechmocny Bóg wysyła, kobietę która w Biblii miała co najmniej znaczenie postaci drugoplanowej lub statysty ?  Ja dodam kolejne pytanie- czemu wszechmocny Bóg, zamiast pstryknąć palcem i nas zbawić, wysyła pewnego rabina na krzyż?  Poza tym jeśli dzieło było niedoskonałe, to prościej jest nauczać te swoje dzieci, a nie kazać im się 'tarzać w błocie za grzechy' (pokuta)  Rzeczywiście Ojciec Św. Wszystko to infantylne historie i oszukiwanie umysłu. A jak sobie wyobrażacie narodzenie z dziewicy i zachowanie dziewictwa po porodzie- wiecie Maryja zawsze dziewica?  Bo ja sobie tego, nie moge wyobrazić i chyba żaden człowiek mający krytyczny umysł i zacięcie naukowe  Chyba tego najwięksi współcześni fizycy i biologowie nie pojmą, bo sto lat temu gdy nauka była jeszcze słabo rozwinięta większość naukowców wierzyła w domysły. Pozdrawiam
|
|
 | | Itachi-san (468 punktów) | > >Czy ma ktoś jakiś pomysł na rzeczowe i wiarygodne> >wyjaśnienie zjawisk typu wizje wizjonerów np. w Fatimie,> >Medjugorje czy Garabandal ...? > >Garabandal jest dla mnie najbardziej "hardcore'owym"> >przypadkiem, który trudno zbyć machnięciem ręki... > >Niezorientowanym w temacie polecam obejrzenie dostępnych w> >sieci zdjęć, np.> > > >www.garabandal.org.za/french/princ**al_pages/gallery.htm> > > >Znajoma której podesłałem link stwierdziła, że "to jakiś> >koszmar". Nie sposób się nie zgodzić...> >Będę wdzięczny za jakieś namiary na próby racjonalnego> >wyjaśnienia.> Jest to oszukiwanie rozumu. Wszystko to ściema- zbiorowa hipnoza jak w stylu Davida Copperfielda, co potrafi 'schować' wieżę Eiffela . Nie znam się na niej za bardzo, ale w większości tych 'cudów' napewno zachodzi coś co się nazywa iluzjonizmem (albo przez psychologów hipnozą zbiorową). Profesjonalni iluzjoniści w taki sposób oszukują mózg i widzimy np. że piła przecina kobietę, a po przecięciu żyje i 2 części się poruszają lub inne zwidy . I przecież całe hale gdzie są te widowiska pokazywane są oszukiwane czyli załóżmy nawet z 1000 lub więcej ludzi.> Czemu wszechmocny Bóg wysyła, kobietę która w Biblii miała co najmniej znaczenie postaci drugoplanowej lub statysty ?  > Ja dodam kolejne pytanie- czemu wszechmocny Bóg, zamiast pstryknąć palcem i nas zbawić, wysyła pewnego rabina na krzyż? Poza tym jeśli dzieło było niedoskonałe, to prościej jest nauczać te swoje dzieci, a nie kazać im się 'tarzać w błocie za grzechy' (pokuta) Rzeczywiście Ojciec Św. Wszystko to infantylne historie i oszukiwanie umysłu.> A jak sobie wyobrażacie narodzenie z dziewicy i zachowanie dziewictwa po porodzie- wiecie Maryja zawsze dziewica? Bo ja sobie tego, nie moge wyobrazić i chyba żaden człowiek mający krytyczny umysł i zacięcie naukowe Chyba tego najwięksi współcześni fizycy i biologowie nie pojmą, bo sto lat temu gdy nauka była jeszcze słabo rozwinięta większość naukowców wierzyła w domysły.> Pozdrawiam> Z tego co czytam to jednak dzieci nie mogły znać hipnozy zbiorowej. Myślałem najpierw, że są to dorośli  . Jednak znalazłem 1 trop- rozszerzone źrenice iu tych dzieci, co może wskazywać na trans (hipnoza) albo zażycie substancji narkotycznych  W każdym razie nawet jeśli to nie hipnoza zbiorowa u całej reszty obserwatorów tylko hipnoza u tych dzieciaków to i tak cała reszta mogła ulec sile sugestii. Takie rzeczy są silnie nacechowane emocjonalnie, więc możliwe że coś tam widzieli  Ja tak to tłumaczę i nadal sie podpisuje pod oszukiwaniem umysłu.
|
|
|  | | Itachi-san (468 punktów) | > >>Czy ma ktoś jakiś pomysł na rzeczowe i wiarygodne> >>wyjaśnienie zjawisk typu wizje wizjonerów np. w Fatimie,> >>Medjugorje czy Garabandal ...? > >>Garabandal jest dla mnie najbardziej "hardcore'owym"> >>przypadkiem, który trudno zbyć machnięciem ręki... > >>Niezorientowanym w temacie polecam obejrzenie dostępnych w> >>sieci zdjęć, np.> >> > >>www.garabandal.org.za/french/princ**al_pages/gallery.htm> >> > >>Znajoma której podesłałem link stwierdziła, że "to jakiś> >>koszmar". Nie sposób się nie zgodzić...> >>Będę wdzięczny za jakieś namiary na próby racjonalnego> >>wyjaśnienia.> >Jest to oszukiwanie rozumu. Wszystko to ściema- zbiorowa hipnoza jak w stylu Davida Copperfielda, co potrafi 'schować' wieżę Eiffela . Nie znam się na niej za bardzo, ale w większości tych 'cudów' napewno zachodzi coś co się nazywa iluzjonizmem (albo przez psychologów hipnozą zbiorową). Profesjonalni iluzjoniści w taki sposób oszukują mózg i widzimy np. że piła przecina kobietę, a po przecięciu żyje i 2 części się poruszają lub inne zwidy . I przecież całe hale gdzie są te widowiska pokazywane są oszukiwane czyli załóżmy nawet z 1000 lub więcej ludzi.> >Czemu wszechmocny Bóg wysyła, kobietę która w Biblii miała co najmniej znaczenie postaci drugoplanowej lub statysty ?  > >Ja dodam kolejne pytanie- czemu wszechmocny Bóg, zamiast pstryknąć palcem i nas zbawić, wysyła pewnego rabina na krzyż? Poza tym jeśli dzieło było niedoskonałe, to prościej jest nauczać te swoje dzieci, a nie kazać im się 'tarzać w błocie za grzechy' (pokuta) Rzeczywiście Ojciec Św. Wszystko to infantylne historie i oszukiwanie umysłu.> >A jak sobie wyobrażacie narodzenie z dziewicy i zachowanie dziewictwa po porodzie- wiecie Maryja zawsze dziewica? Bo ja sobie tego, nie moge wyobrazić i chyba żaden człowiek mający krytyczny umysł i zacięcie naukowe Chyba tego najwięksi współcześni fizycy i biologowie nie pojmą, bo sto lat temu gdy nauka była jeszcze słabo rozwinięta większość naukowców wierzyła w domysły.> >Pozdrawiam> >Z tego co czytam to jednak dzieci nie mogły znać hipnozy zbiorowej. Myślałem najpierw, że są to dorośli . Jednak znalazłem 1 trop- rozszerzone źrenice iu tych dzieci, co może wskazywać na trans (hipnoza) albo zażycie substancji narkotycznych W każdym razie nawet jeśli to nie hipnoza zbiorowa u całej reszty obserwatorów tylko hipnoza u tych dzieciaków to i tak cała reszta mogła ulec sile sugestii. Takie rzeczy są silnie nacechowane emocjonalnie, więc możliwe że coś tam widzieli Ja tak to tłumaczę i nadal sie podpisuje pod oszukiwaniem umysłu.> www.voxdomini.com.pl/of_ks/garch.htmlwww.garabandal.com/languages.htmJeszcze jeden suplemencik. Dzieciaki miały odchylone głowy do tyłu i patrzyły się w jeden punkt, to sprzyja właśnie zapadaniu w stan hipnozy, weszły w stan fal mózgowych alfa czy theta (czyli faza w której dominują marzenia senne) i myślały cały czas o Bogu etc. to nie dziwię się, że im się coś roiło.
|
|
| |  | | św.Marek | Radzę kolego Itachi-san zapoznać się z zasadami obowiązującymi na naszym forum i stosować się do nich w kolejnych postach, lub chociaż podczas pisania zerknąć na napis nad polem edycyjnym. Cytujemy wyłącznie niezbędne do naszej argumentacji wypowiedzi rozmówcy. Ty ciągle cytujesz wszystko, nawet kilka razy pod rząd. To na naszym forum niedopuszczalne.
___________ Pozdrawiam
|
|
| | |  | | Itachi-san (468 punktów) | > Radzę kolego Itachi-san zapoznać się z zasadami obowiązującymi na naszym forum i stosować się do nich w kolejnych postach, lub chociaż podczas pisania zerknąć na napis nad polem edycyjnym. Cytujemy wyłącznie niezbędne do naszej argumentacji wypowiedzi rozmówcy. Ty ciągle cytujesz wszystko, nawet kilka razy pod rząd. To na naszym forum niedopuszczalne.> ___________> PozdrawiamI znowu mój błąd, którego nie zauważyłem. Zasady to znam, tylko dzisiaj roztrzepany jestem. Dzięki, że przypominasz. Poprawię się  Pozdrawiam
|
|
| | | |  | | pandzia | nie rozumiem was. po co i kto miałby organizować takie "pokazy", jak wy to mówicie. Kosciól nie chce tego uznać. Pamiętacie, jak było z Fatimą? Też Nawet Kościół się od tego odzegnywał,a kiedy spełniła się wyraźna przepowiednia (II wojna) Matki Bożej, nagle wszyscy uwierzyli. spójrzcie, jakie luki sa w waszych argumentacjach. staracie się usilnie udowodnić swoją prawdę, ale popatrzcie na to rozsądnie, bez stereotypów w głowach: dzieci zażywały narkotyki, żeby mówić rzeczy zupełnie oderwane od swojej rzeczywistości? no pomyślcie. przecież to idiotyczne. smutne jest to, że macie mózgi zlasowane już kompletnie przez propagandę, która uznaje wszelkie sprawy metafizyczne za ciemnogrodzkie przesądy. nie rozumiem też, skąd ten nienawistny ton, który odzywa się wśród wychowanych najwyraźniej w duchu Nietzschego czy Epikura ludzi (tzw. intelektualistów - z tym również bym polemizowała, ale to nie są rzeczy wymierne) na hasło "Kościół", "Jezus". nie chcę się mądrzyć, bo sama bynajmniej mądra nie jestem, ale wiem tylko, że bez Boga szczęśliwe życie jest niemożliwe. otaczają nas fałszywe w gruncie rzeczy wartości: przyjemność, czy może najbardziej banalnie - pieniądze. To do niczego nie prowadzi. wierzę w to, co mówię. pozdrawiam.życze wszystkiego dobrego.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|