Racjonalista - Strona głównaDo treści
Poczet Relatywistów Polskich

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-03-2006 08:41outsider (2469 punktów)Poczet Relatywistów Polskich
Wiele lat temu (acz nie w PRL-u) mignęła mi na poczcie dla filatelistów zapewne przeznaczona zapowiedź wydania serii znaczków "Wielcy Elektrycy Polscy" - zastanawiałem sie wtedy, czy seria owa nie bedzie się przypadkiem składać z jednego znaczka, z Lechem Wałęsą. Żem jednak nie filatelista, do dziś nie wiem - tak było czy inaczej.

Dziś mogę śmiało powiedzieć: największym polskim relatywistą jest Jarosław Kaczyński, a katedrą jego, z której poglądy swoje wybitne głosi - Radio Maryja do spółki z Telewizją "Trwam". Oto pouczony przez organ konstytucyjnie właściwy co do wykładni konstytucyjnych przepisów deliberuje ów wielki uczony (z państwowego punktu widzenia wszak osoba prywatna - to w PRL-u funkcja genseka była państwowo znaczaca, potem juz nie) o... uprawnieniach Trybunału Konstytucyjnego jako całości i jego sędziów z osobna do orzekania w sprawach konstytucją im przypisanych. Cóż, widać można i tak.

Nie rozumie widać Kaczyński Jarosław brat Lecha profesora, że nie ma innej drogi interpretowania przepisów prawa jak przez odpowiednią władzę sądowniczą - być może jego relatywizm jest pochodną absolutyzmu poznawczego, wiary w boskie pochodzenie prawa pisanego? No tak, do Boga Kaczyńskiemu Jarosławowi bliżej niż na przykład sędziemu Safjanowi, wysoko się w niebo wzbiły toruńskie anteny a porosły je moher jeszcze się wyżej unosi bo lekki i włochaty...

Wymieni sobie Kaczyński Jarosław na jesieni sędziów Trybunału na takich, na jakich bedzie chciał - pod warunkiem wszakże, że do jesieni dotrwa i że nadal bedzie trwała powtórka z PRL-u, stawiająca przywódcę Jedynie Słusznej Partii (Prawej i Sprawiedliwej - jakby kto pytał) ponad legalnymi, konstytucyjnymi władzami państwa: jest w oczywistym i niepodważalnym interesie Rzeczpospolitej, aby nie dotrwał.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365