Racjonalista - Strona głównaDo treści
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-07-2013 18:44RadRado (1047 punktów)Światowe Dni Młodzieży w Krakowie
Ocena 9 na 11
fakty.inte(*)edium=referral&utm_campaign=wd

Właściwie to nie wiem jak to skomentować, pozostaje mi tylko zapytać ile to będzie kosztowało i dlaczego z naszych podatków.
Przy okazji zastanawiam się czy polskie społeczeństwo stać na tego typu 'zryw':

wpolityce.(*)papieza-interweniowala-policja
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

28-07-2013 19:00
 Ocena 11 na 11
Selanos (12869 punktów)
>Przy okazji zastanawiam się czy polskie społeczeństwo stać na tego typu 'zryw':

Hiszpanów w czasie kryzysu, kiedy mnóstwo ludzi straciło prace i odbywały się masowe protesty było stać, więc Polskę też będzie. To jest świecka ekonomia katolicka - władze świeckie płacą za to, za co nigdy nie zapłaciłyby władze kościelne.
RadRado (1047 punktów)
W to nie wątpię, ale z tym 'zrywem' chodziło o protesty, jak w Brazylii.
mrSpock (2845 punktów)

>Przy okazji zastanawiam się czy polskie społeczeństwo stać na tego typu 'zryw':
>wpolityce.(*)papieza-interweniowala-policja
A kogo to obchodzi czy stac czy nie? Co z tego, że ludzie nie mają co żryć i pracy jak na lekarstwo. Ważne jest, że będziemy mieli gwiazdora w kraju a stado baranów pójdzie i łyknie każde g...wno
01-08-2013 11:54 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>...Ważne jest, że będziemy mieli gwiazdora w kraju a stado baranów pójdzie i łyknie każde g...wno...

nie nie - to się podciągnie pod "TANIEC Z GWIAZDAMI" !!!!!
zauważmy:
Franciszek... (co do jasności/wielkości tej gwiazdy mam jeszcze lekkie wątpliwości (z)oo. Tadeusz ( jak Prometeusz! => www.youtube.com/watch?v=YOQNMsGDe0I), do tego Pan Paetz, Pan Hozer, Pan Pieronek, Pan Natanek, Pan Lemański... no i jury: Słońce Naszej Rzeczywistość Jego Nieomylność Pan Terlikowski!

oby Islamiści tego nie zauważyli, bo jak bomba walnie w taki gwiazdozbiór to giełdy się na lata pogubią! a cena Polskiego gazu (g)łupkowego przebije ceny innych zanieczyszczaczy atmosferycznych!!!!


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Hippopotomonstrosesquispedaliofob (578 punktów)
Kościół wie co się święci (Kościuł zdycha),a nie zdziwię się jeśli Światowe dni młodzieży katolickiej będą się pokrywać np z przystankiem Woodstock
28-07-2013 19:12
 Ocena 21 na 21
plodzien (7378 punktów)
To teraz zwyczaj taki.
Mój sąsiad zapowiedział mi dzisiaj, że następną imrezę ze swoimi kumplami w towarzystwie panienek zrobi u mnie w mieszkaniu.
Mam uprać pościel, umyć podłogę, nagotować żarcia dla 20 osób i kupić 20 skrzynek piwa.
28-07-2013 19:56 
 Ocena 6 na 6
Paul Figura (1368 punktów)

>Mam uprać pościel, umyć podłogę, nagotować żarcia dla 20 osób i kupić 20 skrzynek piwa.

Dopisz mnie to już będzie 21 osób piwo wezmę swoje żeby cię, nie obciążać kosztami.

28-07-2013 19:58 
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Nie do końca. Z tego co mówi Majchrowski (było-nie było prezydent mojego miasta) to promocja miasta - również turystyczna, wielki zaszczyt itp. Czyli poradzimy sobie w 200% bo mamy niemałe doswiadczenie. Dziwisz niedawno pisał do Frantiska o te Dni już na 2015r. (10 rocznica śmierci JP2). Oni nie działają na osobne fronty jak Twój kumpel i Ty. Przykład brać

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
28-07-2013 20:21 
 Ocena 7 na 7
plodzien (7378 punktów)
> Nie do końca. Z tego co mówi Majchrowski (było-nie było prezydent mojego miasta) to promocja miasta - również turystyczna, wielki zaszczyt itp. >

Kraków to obok Wawy najbardziej znane na świecie polskie miasto. Dałby se radę i bez takiej promocji.
A jeśli już pomóc w promocji jakiegoś miasta - to może by tak zlot w Kłaju, hę?
28-07-2013 20:50 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dałby se radę i bez takiej promocji.

Nie prawda. Etos JP2 nie będzie żyć wiecznie, w końcu sprawy z finansowaniem Watykanu i krytą pedofilią wyjdą w całej krasie. No i Łojro 2012 w Krakowie też się nie odbyło , jedynie trzy drużyny cudzo-narodowe miały u nas biwak. Skandal.

> A jeśli już pomóc w promocji jakiegoś miasta - to może by tak zlot w Kłaju, hę?

Dobry pomysł, trza by się za jaki lobbing wziąść


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
29-07-2013 08:57 
 0 na 2
Scorp (5381 punktów)
>A jeśli już pomóc w promocji jakiegoś miasta - to może by tak zlot w Kłaju, hę?

A może w Wąchocku?
kawaly.tja.pl/o-wachocku.html
-
vifix (2315 punktów)
>Kraków to obok Wawy najbardziej znane na świecie polskie miasto. Dałby se radę i bez takiej promocji.

A Rio De Janeiro potrzebowało promocji?
www.tvn24.(*)ow-tez-tyle-zarobi,343009.html
30-07-2013 12:32 
 Ocena 4 na 4
plodzien (7378 punktów)
>> Kraków to obok Wawy najbardziej znane na świecie polskie miasto. Dałby se radę i bez takiej promocji.
> A Rio De Janeiro potrzebowało promocji? >
> www.tvn24.(*)ow-tez-tyle-zarobi,343009.html >

Z tymi zyskami to podobnie jest w przypadku wydawania córki za mąż.
Rodzice wydadzą 30 tys. zł na wesele, a goście zwrócą to w prezentach - młodej parze.
Podobnie tutaj. Niczym młoda para - zarobią niewątpliwie krakowscy hotelarze, knajpiarze, domy zakonne, które naprędce zorganizują tanie noclegownie w budynkach odebranych państwu przez komisję majątkową. Duży sukces odniosą rzemieślnicy, którzy wyprodukują tysiące sztuk takich zachwycających i podobnych dzieł jak poniżej:


Potworne koszty zaś związane z zabezpieczeniem gigantycznej imprezy z udziałem monarchy obcego państwa poniosą rodzice. Czyli Państwo. Czyli podatnicy, czyli my wszyscy.
30-07-2013 12:52 
 Ocena 1 na 1
vifix (2315 punktów)
>Podobnie tutaj. Niczym młoda para - zarobią niewątpliwie krakowscy hotelarze, knajpiarze, domy zakonne, które naprędce zorganizują tanie noclegownie w budynkach odebranych państwu przez komisję majątkową. Duży sukces odniosą rzemieślnicy, którzy wyprodukują tysiące sztuk takich zachwycających i podobnych dzieł jak poniżej. Potworne koszty zaś związane z zabezpieczeniem gigantycznej imprezy z udziałem monarchy obcego państwa poniosą rodzice. Czyli Państwo. Czyli podatnicy, czyli my wszyscy.

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale państwo nie zarabia. Państwo jedynie kradnie pieniądze zarobione przez obywateli.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę na czym polega inwestycja państwowa, bo z tego co napisałeś można wysnuć wniosek, że państwo budując drogi marnuje pieniądze podatników bo przecież nie pobiera za nie opłaty tak jak osoba prywatna.

Odnoszę wrażenie, że cokolwiek związanego z kościołem jest, według wielu, złe i nie powinno mieć miejsca. Nawet trafiłem na tym forum na osobę, która uważała, że pomaganie sierotom przez katolików ma tylko mroczną stronę.
Ciekaw jestem, czy wszyscy, którzy z takim zaangażowaniem krytykują wizytę głowy jednego z państw europejskich (watykanu) krytykują również wizyty innych przywódców.
30-07-2013 16:30 
 Ocena 2 na 2
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Nawet trafiłem na tym forum na osobę, która uważała, że pomaganie sierotom przez katolików ma tylko mroczną stronę.

Osoba ta nie miała racji, gdyż kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym, zajmuje się tylko pozyskiwaniem środków na ten cel, przy czym pobiera z tego prowizję i z reguły podkrada, czemu sprzyja brak jakiejkolwiek kontroli (jedna z takich spraw wyszła w diecezji płockiej).
30-07-2013 17:02 
 Ocena 2 na 2
vifix (2315 punktów)
>Osoba ta nie miała racji, gdyż kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym, zajmuje się tylko pozyskiwaniem środków na ten cel,

No w sumie racje. Owsiak też nie pomaga ze swojej kasy, tylko bezczelnie pozyskuje je z innych źródeł.

>przy czym pobiera z tego prowizję i z reguły podkrada,

Z reguły podkrada powiadasz. To wniosek z jakichś badań amnesty international czy z czego?

>czemu sprzyja brak jakiejkolwiek kontroli (jedna z takich spraw wyszła w diecezji płockiej).

Jedna? Wcześniej napisałeś, że większość pieniędzy podkrada a stać Cię jedynie na podanie jednego przykładu?
30-07-2013 17:18 
 Ocena 2 na 2
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>No w sumie racje. Owsiak też nie pomaga ze swojej kasy, tylko bezczelnie pozyskuje je z innych źródeł.

Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do pasożyta dysponuje tymi środkami w sposób jawny.

>Z reguły podkrada powiadasz. To wniosek z jakichś badań amnesty international czy z czego?
>Jedna? Wcześniej napisałeś, że większość pieniędzy podkrada a stać Cię jedynie na podanie jednego przykładu?

Pieniądze + niejawność = złodziejstwo, na to nie trzeba badań.
Przykładów jest więcej, poza tym ,czego innego można się spodziewać po zawodowych oszustach, wyłudzających pieniądze od głupców i staruszek.
30-07-2013 17:54 
 Ocena 1 na 1
vifix (2315 punktów)
>Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do pasożyta dysponuje tymi środkami w sposób jawny.

Jawny? Pamiętam ile było swego czasu wątpliwości dotyczących wydawania tych pieniędzy.
Jeżeli już tak uparłeś się na tej katolickie organizacje charytatywny to powinieneś mieć podobny pogląd do wielu innych niekatolickich
www.tampab(*)specials/worst-charities1.page

>Pieniądze + niejawność = złodziejstwo, na to nie trzeba badań.

No faktycznie, czemu wcześniej na to nie wpadłem. Wygląda na to, że wszystkie firmy nienotowane na giełdzie to złodzieje bo nie są zobowiązane do transparentności.

Jak spotkam ks. Stryczka to powiem mu, że powinien skończyć z organizowaniem "szlachetnej paczki" bo inaczej będzie postrzegany przez wielu jako złodziej.

>Przykładów jest więcej, poza tym ,czego innego można się spodziewać po zawodowych oszustach, wyłudzających pieniądze od głupców i staruszek.

Przynajmniej nie podkładają napisanych małym druczkiem i z pięćdziesięcioma gwiazdkami umów do podpisanie
30-07-2013 18:28 
 Ocena 2 na 2
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Jeżeli już tak uparłeś się na tej katolickie organizacje charytatywny to powinieneś mieć podobny pogląd do wielu innych niekatolickich

U nas też biją murzynów, hę?
Tak, mam podobny pogląd na temat wielu innych organizacji, jednak pasożyt zajmuje wśród nich pozycję szczególną, ponieważ niedobrowolnie mu płacę.

>No faktycznie, czemu wcześniej na to nie wpadłem. Wygląda na to, że wszystkie firmy nienotowane na giełdzie to złodzieje bo nie są zobowiązane do transparentności.

Analogia bez sensu.
To co firmy prywatne robią ze swoimi prywatnymi środkami, to prywatna sprawa prywatnych firm.

>Przynajmniej nie podkładają napisanych małym druczkiem i z pięćdziesięcioma gwiazdkami umów do podpisanie
Oszuści często w ogóle nie potrzebują umów.
30-07-2013 18:50 
 Ocena 1 na 1
vifix (2315 punktów)
>Tak, mam podobny pogląd na temat wielu innych organizacji, jednak pasożyt zajmuje wśród nich pozycję szczególną, ponieważ niedobrowolnie mu płacę.

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale płacisz również na wieeeeele innych rzeczy, na które pewnie dobrowolnie nie wyłożyłbyś złotówki. KK jest po prostu jedną z wielu niepotrzebnych pozycji na liście płac.

>Analogia bez sensu.

No nie powiedziałbym

"Pieniądze + niejawność = złodziejstwo"

Formuła, o której wspomniałeś pasuje prawdopodobnie do 99% organizacji na świecie.

>To co firmy prywatne robią ze swoimi prywatnymi środkami, to prywatna sprawa prywatnych firm.

A KK to niby organizacja państwowa?

>Oszuści często w ogóle nie potrzebują umów.

Ale z umową to jest poziom master bo jest duża szansa, że nawet sąd zalegalizuje takie oszustwo. W końcu ktoś tą umowę podpisał.
30-07-2013 20:35 
 Ocena 3 na 3
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>"Pieniądze + niejawność = złodziejstwo"
>Formuła, o której wspomniałeś pasuje prawdopodobnie do 99% organizacji na świecie.

Księgowość, obiło ci się może u uszy?
Tak, i zapewne dlatego wszystkie legalne transakcje zawierane przez podmioty gospodarcze mają obowiązek być jawne, chociażby do celów naliczenia podatku.

Pasożyt będąc wyłączonym z ogólnego systemu jest w tym zakresie uprzywilejowany.

>A KK to niby organizacja państwowa?

Tak, jak najbardziej!
To państwo nazywa się Watykan.
30-07-2013 20:59 
 Ocena 1 na 1
vifix (2315 punktów)
>Tak, i zapewne dlatego wszystkie legalne transakcje zawierane przez podmioty gospodarcze mają obowiązek być jawne, chociażby do celów naliczenia podatku.

Nie jestem ekspertem od spraw podatkowych ale to powinno dać Ci do myślenia

Cytat:
Darowizny przekazane stowarzyszeniom i fundacjom są zwolnione z podatku dochodowego osób prawnych na takich samych zasadach jak w przypadku innych dochodów statutowych (zwolnione pod warunkiem przekazania ich na działalność statutową mieszczącą się w zwolnieniu podatkowym). Obdarowana organizacja musi w załączniku do zeznania podatkowego CIT-D wyodrębnić kwoty ogółem otrzymanych darowizn ze wskazaniem celów jej przeznaczenia (zgodnie ze sferą działalności pożytku publicznego). Musi też wyszczególnić darowizny pochodzące od firm czy instytucji (osób prawnych) z podaniem nazwy i adresu darczyńcy, jeżeli jednorazowa kwota darowizny przekracza 15.000 zł lub jeżeli suma wszystkich darowizn otrzymanych w danym roku podatkowym od jednego darczyńcy przekracza 35.000 zł. Obdarowane organizacje mają również obowiązek podania tych informacji do publicznej wiadomości przez publikację w Internecie, środkach masowego przekazu lub wyłożenie dla zainteresowanych w miejscach ogólnie dostępnych. Muszą też w formie pisemnej zawiadomić o tym właściwego naczelnika urzędu skarbowego. Z obowiązku tego zwolnione są podmioty, których przychody za dany rok podatkowy nie przekraczają 20.000 zł.


Jak widać organizacje charytatywne nie muszą się z niczego tłumaczyć. Całkowita wolna amerykanka
Gdyby było tak jak twierdzisz to by było... super. Mając firmę założyć organizacje charytatywną i zarabiać na czym się da na konto organizacji, no bo jeśli nie trzeba się tłumaczyć skąd są pieniądze to dlaczego by nie

>>A KK to niby organizacja państwowa?
>Tak, jak najbardziej!
>To państwo nazywa się Watykan.

Aha, czyli w takim razie to, co wielka brytania robi ze swoimi pieniędzmi to nie jest prywatna sprawa tego państwa?
30-07-2013 21:17 
 Ocena 2 na 2
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Jak widać organizacje charytatywne nie muszą się z niczego tłumaczyć. Całkowita wolna amerykanka

Jak widać, wręcz przeciwnie. Przeczytaj jeszcze raz fragment, który wkleiłeś, tym razem ze zrozumieniem.

>>To państwo nazywa się Watykan.
>Aha, czyli w takim razie to, co wielka brytania robi ze swoimi pieniędzmi to nie jest prywatna sprawa tego państwa?

Dokładnie tak!
Dlatego państwo Polska nie powinno obdarowywać państwa Wielka Brytania, ani państwa Watykan.
30-07-2013 21:29 
 Ocena 2 na 2
vifix (2315 punktów)
>Jak widać, wręcz przeciwnie. Przeczytaj jeszcze raz fragment, który wkleiłeś, tym razem ze zrozumieniem.

Chyba czytałeś coś zupełnie innego.
Zajmij się doradztwem podatkowym i doradzaj firmom, żeby zakładali organizacje charytatywne bo one mogę nie prowadzić żadnej "księgowości". Będziesz bardzo bogaty.

>>Aha, czyli w takim razie to, co wielka brytania robi ze swoimi pieniędzmi to nie jest prywatna sprawa tego państwa?
>Dokładnie tak!
>Dlatego państwo Polska nie powinno obdarowywać państwa Wielka Brytania, ani państwa Watykan.

Jak niby państwo polskie obdarowuje państwo watykańskie?
30-07-2013 22:05 
 Ocena 4 na 4
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Jak niby państwo polskie obdarowuje państwo watykańskie?

Z choinki się urwałeś?

Pasożyt przyznaje się do pobierania z budżetu około dwóch miliardów rocznie (FK+katecheci etc.), inni liczą trzy do pięciu.
To wszystko nie licząc środków przekazywanych na konkretne cele, jak już wspomniany PFRON.

Przy okazji, ile tych przysłowiowych sierot można wykarmić za te 2-5 miliardów, które co roku toną w czarnej watykańskiej dziurze?
30-07-2013 22:13 
 Ocena 1 na 1
vifix (2315 punktów)
>Pasożyt przyznaje się do pobierania z budżetu około dwóch miliardów rocznie (FK+katecheci etc.), inni liczą trzy do pięciu.

Ty mówisz o dotowaniu organizacji religijnych a nie o przekazywaniu pieniędzy do watykanu.
30-07-2013 22:18 
 Ocena 2 na 2
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Ty mówisz o dotowaniu organizacji religijnych a nie o przekazywaniu pieniędzy do watykanu.

Zgodnie z prawem kanonicznym, które Polska honoruje na mocy konkordatu, majątek kk jest własnością Watykanu.
30-07-2013 22:25 
 Ocena 1 na 1
vifix (2315 punktów)
>Zgodnie z prawem kanonicznym, które Polska honoruje na mocy konkordatu, majątek kk jest własnością Watykanu.

Ale to nie oznacza, że wszystkie pieniądze są transferowane do watykanu. Myślisz, że te kilka milionów robi watykanowi różnice?
30-07-2013 23:18 
 Ocena 3 na 3
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>>Zgodnie z prawem kanonicznym, które Polska honoruje na mocy konkordatu, majątek kk jest własnością Watykanu.
>Ale to nie oznacza, że wszystkie pieniądze są transferowane do watykanu. Myślisz, że te kilka milionów robi watykanowi różnice?

Po pierwsze, nie ma żadnego znaczenia czy są transferowane czy nie.
Po drugie, nie obchodzi mnie czy te kilka miliardów, nie milionów, robi Watykanowi różnicę, za to wiem że robi różnicę w polskim budżecie.

Po trzecie, chyba zgubiłeś wątek.

Wracając do początku, pasożyt jest wyłącznie obciążeniem, koszt jego utrzymania wielokrotnie przekracza wartość pomocy charytatywnej w której pośredniczy (kk nie generuje tych środków).

Działalność charytatywna KK jest wyłącznie PRem na cudzy koszt.
31-07-2013 09:20 
 Ocena 2 na 2
vifix (2315 punktów)
>Po pierwsze, nie ma żadnego znaczenia czy są transferowane czy nie.
>Po drugie, nie obchodzi mnie czy te kilka miliardów, nie milionów, robi Watykanowi różnicę, za to wiem że robi różnicę w polskim budżecie.
>Po trzecie, chyba zgubiłeś wątek.

Nie zgubiłem wątku tylko musiałem potwierdzić Twój dziwaczny punkt widzenia, ponieważ pierwszy raz spotykam osobę, która twierdzi, że jak do polski przyjedzie kilku witnamczyków to znaczy, że państwo polskie płacąc im np. zapomogę transferuje pieniądze do wietnamu.
Punktem wyjście był Twój bzdurny pogląd jakoby Kraków nie potrzebował omawianej imprezy bo jest znany, fałszywe informacje jakoby organizacje charytatywne nie musiały sporządzać żadnej rachunkowości ze swojej działalności oraz uprzywilejowanie kościoła poprzez sumy przekazywane przez państwo na KK, które są wzięte z sufitu .

>Wracając do początku, pasożyt jest wyłącznie obciążeniem, koszt jego utrzymania wielokrotnie przekracza wartość pomocy charytatywnej w której pośredniczy (kk nie generuje tych środków).

Rozumiem, że podobne zdanie masz odnośnie finansowania stypendiów, zapomóg, zasiłków itd?
Rozumiem, że masz dane potwierdzające tezę, że zaagregowana wartość pomocy udzielanej przez KK jest wielokrotnie mniejsza od środków finansowych pobieranych z budżetu? A może znów napiszesz swój tekst kończący wszelką dyskusję, że przecież to oczywiste?

>Działalność charytatywna KK jest wyłącznie PRem na cudzy koszt.

Jakby każdy PR pomagał tylu ludziom to świat byłby piękniejszy.
31-07-2013 20:15 
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Nie zgubiłem wątku tylko musiałem potwierdzić Twój dziwaczny punkt widzenia, ponieważ pierwszy raz spotykam osobę, która twierdzi, że jak do polski przyjedzie kilku witnamczyków to znaczy, że państwo polskie płacąc im np. zapomogę transferuje pieniądze do wietnamu.

Nie wyrażałem takiego punktu widzenia, to twoja ułomna interpretacja, prawdopodobnie wynikająca z niezrozumienia tekstu

>Punktem wyjście był Twój bzdurny pogląd jakoby Kraków nie potrzebował omawianej imprezy bo jest znany,

Nie wypowiadałem się na ten temat w tym wątku.

>Rozumiem, że masz dane potwierdzające tezę, że zaagregowana wartość pomocy udzielanej przez KK jest wielokrotnie mniejsza od środków finansowych pobieranych z budżetu?

KAI potwierdza, że kościół pobiera ok. 2 miliardów dotacji rocznie (dane zaniżone), Caritas twierdzi, że wartość pomocy wynosi ok 500 mln rocznie, i przypomnę, że środki pochodzą głównie ze źródeł pozakościelnych, jak UE i budżet państwa!

Umiesz liczyć, albo nie umiesz.

www.money.(*)as;konkordat,17,0,1046545.html

>Jakby każdy PR pomagał tylu ludziom to świat byłby piękniejszy.

Al Kaida też ma bardzo rozwinięty system pomocy charytatywnej, piękne, nieprawdaż?

Świat byłby piękniejszy, gdyby nie marnowano cudzych środków na pasożytów, wtedy mniej osób wymagałoby doraźnej pomocy charytatywnej.

Pasożyci znani są z tego, że sami stwarzają zapotrzebowanie na swoje usługi, generują biedę, by potem na pokaz pomagać swoim ofiarom.
31-07-2013 20:55 
 Ocena 1 na 3
vifix (2315 punktów)
>Nie wyrażałem takiego punktu widzenia, to twoja ułomna interpretacja, prawdopodobnie wynikająca z niezrozumienia tekstu

Zatem pisz zrozumialej.

>Nie wypowiadałem się na ten temat w tym wątku.

Napisałeś, że Kraków jest obok Warszawy najbardziej znanym polskim miastem, sugerując, że omawiana impreza niewiele korzyści przyniesie. Więc tak, wypowiedziałeś się.

>KAI potwierdza, że kościół pobiera ok. 2 miliardów dotacji rocznie (dane zaniżone)

Dane zaniżone? Bo?
Jak już to zawyżone. Wydatki na remonty zabytków kościelnych, czy dotacje do szkół kościelnych nie dotyczą zapewne tylko kościoła tylko są elementem całego systemu dotowania zabytków kultury oraz wspierania szkół niepublicznych.

>Caritas twierdzi, że wartość pomocy wynosi ok 500 mln rocznie,

Caritas to tylko wierzchołek góry lodowej. Jest masa innych organizacji związanych w mniejszych/większym stopniu z KK, które pomagają potrzebującym.

Cytat:
Charytatywnie działa większość parafii w Polsce, powstają kolejne ośrodki i stowarzyszenia katolickie oferujące pomoc innym.


>Umiesz liczyć, albo nie umiesz.

Z pewnością umiem lepiej od Ciebie.

>Świat byłby piękniejszy, gdyby nie marnowano cudzych środków na pasożytów, wtedy mniej osób wymagałoby doraźnej pomocy charytatywnej.

Masz rację. Ja też jestem przeciwko jakiejkolwiek państwowej pomocy społecznej.

>Pasożyci znani są z tego, że sami stwarzają zapotrzebowanie na swoje usługi, generują biedę, by potem na pokaz pomagać swoim ofiarom.

Poczekaj jak kiedyś ktoś z Twoich bliskich zachoruje a jakaś organizacja kościelna zaproponuje swoje wsparcie. Ciekawe co wtedy powiesz.
31-07-2013 21:42 
 Ocena 3 na 3
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Napisałeś, że Kraków jest obok Warszawy najbardziej znanym polskim miastem, sugerując, że omawiana impreza niewiele korzyści przyniesie. Więc tak, wypowiedziałeś się.

Kolego, nie kompromituj się tylko sprawdź, bo widzisz rzeczy których nie ma.

>Dane zaniżone? Bo?

Bo nie uwzględniają dotacji od samorządów lokalnych (grunty za 1% wartości), dotacji spółek skarbu państwa, strat wynikających z przywilejów podatkowych itp.

Kanały którymi pasożyt wysysa środki z polskiej gospodarki są liczne i różnorodne.

>Poczekaj jak kiedyś ktoś z Twoich bliskich zachoruje a jakaś organizacja kościelna zaproponuje swoje wsparcie. Ciekawe co wtedy powiesz.

Piękna demagogia. "A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a to być może wasza matka!!!"

Tak się składa, że kiedyś ktoś z moich bliskich zachorował. Proboszcz umiejętnie to wykorzystał inkasując liczne "ofiary". Nie pomogło.
31-07-2013 22:33 
 Ocena 2 na 2
vifix (2315 punktów)
>Kolego, nie kompromituj się tylko sprawdź, bo widzisz rzeczy których nie ma.

Już nawet nie wiem jak to skomentować.

>Bo nie uwzględniają dotacji od samorządów lokalnych (grunty za 1% wartości), dotacji spółek skarbu państwa, strat wynikających z przywilejów podatkowych itp.

A może policz jeszcze związane z alternatywną rzeczywistością. No bo przecież gdyby nie KK to byłoby więcej bogatych ludzi i byłoby więcej pieniędzy, gdyby Tusk nie był katolikiem to lepiej rządziłby krajem. Polska byłaby krajem mlekiem i miodem płynącym, gdyby nie kościół

>Tak się składa, że kiedyś ktoś z moich bliskich zachorował. Proboszcz umiejętnie to wykorzystał inkasując liczne "ofiary". Nie pomogło.

O, już wiadomo z czego wynika Twoja niechęć do wszystkiego co związane z KK. Niestety niezbyt to racjonalne.
31-07-2013 22:50 
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Już nawet nie wiem jak to skomentować.

To ja pomogę, odszukaj moją wypowiedź którą mi przypisujesz i podlinkuj.
Życzę owocnych poszukiwań.

>A może policz jeszcze związane z alternatywną rzeczywistością. No bo przecież gdyby nie KK to byłoby więcej bogatych ludzi i byłoby więcej pieniędzy, gdyby Tusk nie był katolikiem to lepiej rządziłby krajem. Polska byłaby krajem mlekiem i miodem płynącym, gdyby nie kościół

Biorąc pod uwagę statystyki, kraje w których kult (jakikolwiek, religijny bądź wodzowski) odgrywa znaczącą rolę, mają wyższy poziom ubóstwa niż kraje wolne od takich przypadłości.

>O, już wiadomo z czego wynika Twoja niechęć do wszystkiego co związane z KK. Niestety niezbyt to racjonalne.

Wniosek nieuprawniony, racz powstrzymać się od amatorskich analiz psychologicznych rozmówcy i skup się na temacie.
31-07-2013 22:59 
 Ocena 2 na 2
vifix (2315 punktów)
>To ja pomogę, odszukaj moją wypowiedź którą mi przypisujesz i podlinkuj.
>Życzę owocnych poszukiwań.

Jak przeczytasz ze zrozumieniem swój własny post, na który odpowiedziałem to będziesz wiedział.

>Biorąc pod uwagę statystyki, kraje w których kult (jakikolwiek, religijny bądź wodzowski) odgrywa znaczącą rolę, mają wyższy poziom ubóstwa niż kraje wolne od takich przypadłości.

No właśnie. Jak ten kościół śmie czynić tak, że ludzie z własnej woli do niego chodzą. Skandal!

>Wniosek nieuprawniony, racz powstrzymać się od amatorskich analiz psychologicznych rozmówcy i skup się na temacie.

Właśnie znalazłem źródło całego problemu i nienawiści. Jestem więc całkowicie skupiony na temacie.
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Insynuacje, zejście z tematu na rozmówcę, cienkie dowcipasy.
Chyba wyczerpałeś repertuar, wygląda mi to na koniec rozmowy.
01-08-2013 09:04 
 Ocena 1 na 1
vifix (2315 punktów)
>Insynuacje, zejście z tematu na rozmówcę, cienkie dowcipasy.
>Chyba wyczerpałeś repertuar, wygląda mi to na koniec rozmowy.

Pragnę Ci przypomnieć, że sam wywołałeś temat księdza, który wykorzystał Twoją tragedię. Nie ośmieszaj się więc i nie dziw, że się do tego odniosłem.
Frank Holman (5897 punktów)
Ale rząd tego kraju dopuszcza notorycznie do transferu pieniędzy do np. Wietnamu czy zwłaszcza do Korei (z którą jeszcze zawarł umowę wyłączającą praktycznie w każdym przypadku obywateli tego państwa z obowiązku opłacania ZUSu w Polsce). W każdym przypadku jak pozwala na założenie i funkcjonowanie w tzw. specjalnych strefach ekonomicznych spółki przez obywatela Wietnamu, spółki będącej udawanym kooperantem innej spółki prowadzonej przez podobnych inwestorów, gdzie np. powierza się pracę 50 obywatelom polskim na umowy o dzieło za wynagrodzeniem miesięcznym na poziomie minimalnych pensji, podczas gdy prezes takiego podmiotu pobiera wynagrodzenie na poziomie np. 30 tys. miesięcznie plus drugie 30 tys. bonusu co 2 miesiące. I myślisz, że co robi z tymi pieniędzmi ? wydaje w barze suszi ? czy transferuje bezpośrednio do swojego rodzinnego kraju...
szarley (54911 punktów)
>Osoba ta nie miała racji, gdyż kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym, zajmuje się tylko pozyskiwaniem środków na ten cel, przy czym pobiera z tego prowizję i z reguły podkrada, czemu sprzyja brak jakiejkolwiek kontroli (jedna z takich spraw wyszła w diecezji płockiej).

Podkrada, pobiera prowizję, czy nie wydaje ani złotówki na pomoc?

Kościół ma wiele na sumieniu, tak wiele, że nie trzeba mu wymyślać dodatkowych grzechów.
Zainteresuj się czymś, zanim zaczniesz pisać bzdury, to nie przystoi racjonaliście
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Podkrada, pobiera prowizję, czy nie wydaje ani złotówki na pomoc?

Wszystkie naraz.

>Zainteresuj się czymś, zanim zaczniesz pisać bzdury, to nie przystoi racjonaliście.

Oświeć mnie łaskawie, racjonalisto, co według ciebie jest bzdurą?
30-07-2013 19:18 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Podkrada, pobiera prowizję, czy nie wydaje ani złotówki na pomoc?
>Wszystkie naraz.
>>Zainteresuj się czymś, zanim zaczniesz pisać bzdury, to nie przystoi racjonaliście.
>Oświeć mnie łaskawie, racjonalisto, co według ciebie jest bzdurą?

Jeśli ktoś podkrada, to nie kradnie całości
Jeśli pobiera prowizję, to także nie zabiera wszystkiego, Ty piszesz, że kościół zabiera pieniądze i nie wydaje na pomoc ani złotówki, więc zabiera wszystko. To jest sprzeczność.

Opinia, którą napisałeś:
>Osoba ta nie miała racji, gdyż kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym,
... jest fałszywa, a obalenie jej jest bardzo proste, wystarczy znaleźć jakąkolwiek kwotę, przeznaczoną np przez Caritas czy kościelny fundusz stypendialny * na pomoc sierotom lub powodzianom i cała Twoja konstrukcja "logiczna" bierze w łeb.

Kościół ma wiele na sumieniu, nie trzeba mu wymyślać grzechów.
Racjonaliście nie przystoi wypowiadać poglądów nieudowodnionych, opartych na wierze
>Pieniądze + niejawność = złodziejstwo, na to nie trzeba badań.
Jeśli nie trzeba badań, dowodów, obliczeń, to potrzeba WIARY. Czuję, że masz ją w sobie !!! Pielęgnuj ją!!

>Oświeć mnie łaskawie, racjonalisto, co według ciebie jest bzdurą?
(Czy ja przedstawiałem się jako racjonalista?)

* Ukończyłem studia dzięki Ewangelickiej Cieszyńskiej Macierzy Szkolnej. Organizacja jaknajbardziej kościelna.
30-07-2013 20:19 
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Jeśli ktoś podkrada, to nie kradnie całości
>Jeśli pobiera prowizję, to także nie zabiera wszystkiego, Ty piszesz, że kościół zabiera pieniądze i nie wydaje na pomoc ani złotówki, więc zabiera wszystko. To jest sprzeczność.

Nie ma sprzeczności, ponieważ wszystkie środki przeznaczane na pomoc pochodzą od darczyńców, którzy przekazują je specjalnie na ten cel,
zatem kościół nie wydaje na pomoc ani złotówki, ponieważ jest tylko pośrednikiem.

>Opinia, którą napisałeś:
>>Osoba ta nie miała racji, gdyż kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym,
>... jest fałszywa, a obalenie jej jest bardzo proste, wystarczy znaleźć jakąkolwiek kwotę, przeznaczoną np przez Caritas czy kościelny fundusz stypendialny * na pomoc sierotom lub powodzianom i cała Twoja konstrukcja "logiczna" bierze w łeb.

Patrz powyżej.

Swoją drogą, czy widziałeś do których szaf trafia pomoc Caritasu w postaci produktów żywnościowych? Bo ja tak (te konkretnie zostały ufundowane przez EU, sądząc po nadrukach). Ciekawe czy Bruksela wie, że funduje darmowe żarcie rodzinie i znajomym członków kleru?
Oczywiście część trafia do potrzebujących, ale przy okazji złodziejstwo kwitnie.

Zmierzam do tego, że każdy pośrednik zobowiązany do rozliczenia się z otrzymanych środków byłby bardziej efektywny, tym samym więcej trafiłoby do potrzebujących,
czyli kościół jako pośrednik z przywilejem niejawności przyczynia się do ograniczenia pomocy, a nie odwrotnie.

>>Pieniądze + niejawność = złodziejstwo, na to nie trzeba badań.
>Jeśli nie trzeba badań, dowodów, obliczeń, to potrzeba WIARY. Czuję, że masz ją w sobie !!! Pielęgnuj ją!!
Nie trzeba wiary, żeby to wiedzieć wystarczy spędzić kilka(dziesiąt) lat wśród ludzi.

Poza tym wiadomo że kradną, jak np. wspomniany przeze mnie Płock, gdzie chodziło o miliony z PFRON, więc nie wysilaj się erystycznie, to na nic.
30-07-2013 21:07 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>Nie ma sprzeczności, ponieważ wszystkie środki przeznaczane na pomoc pochodzą od darczyńców, którzy przekazują je specjalnie na ten cel,
>zatem kościół nie wydaje na pomoc ani złotówki, ponieważ jest tylko pośrednikiem.

Myśląc tymi kategoriami, także Państwo nie pomaga nikomu (Owsiak też, bo jego przywołano w tej dyskusji).

>Oczywiście część trafia do potrzebujących, ale przy okazji złodziejstwo kwitnie.
napisałeś "kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym,"

>Zmierzam do tego, że każdy pośrednik zobowiązany do rozliczenia się z otrzymanych środków byłby bardziej efektywny, tym samym więcej trafiłoby do potrzebujących,
Może... a może jakiś dowód?

>czyli kościół jako pośrednik z przywilejem niejawności przyczynia się do ograniczenia pomocy, a nie odwrotnie.
Pod warunkiem, że osoby, które płacą na Caritas, płaciłyby na inne organizacje. To nie jest pewne.
>Poza tym wiadomo że kradną, jak np. wspomniany przeze mnie Płock, gdzie chodziło o miliony z PFRON, więc nie wysilaj się erystycznie, to na nic.

Napisałeś "kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym", obroń to. Broń swojej wiary! Jeden przekręt nie udowodni Twojej tezy. Przekręty będą zawsze, w każdej organizacji charytatywnej, w pomocy udzielanej przez państwo też, nawet jeśli mylisz "kościół' z "klerem", a mylisz.
30-07-2013 21:52 
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Myśląc tymi kategoriami, także Państwo nie pomaga nikomu (Owsiak też, bo jego przywołano w tej dyskusji).

Tak, zasada jest z grubsza podobna.
Różnica polega na tym, że państwo i Owsiak mają obowiązek się rozliczyć z powierzonych środków,
zaś pasożyt jest z tego obowiązku zwolniony.

>> Zmierzam do tego, że każdy pośrednik zobowiązany do rozliczenia się z otrzymanych środków byłby bardziej efektywny, tym samym więcej trafiłoby do potrzebujących,
>Może... a może jakiś dowód?

Mam ci udowadniać że okazja czyni złodzieja?
Nie muszę, sam to udowadniasz parę linijek niżej.*

>> czyli kościół jako pośrednik z przywilejem niejawności przyczynia się do ograniczenia pomocy, a nie odwrotnie.
>Pod warunkiem, że osoby, które płacą na Caritas, płaciłyby na inne organizacje. To nie jest pewne.

Wspomniany już Owsiak, żeby daleko nie szukać?

>Napisałeś "kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym", obroń to. Broń swojej wiary! Jeden przekręt nie udowodni Twojej tezy. Przekręty będą zawsze, w każdej organizacji charytatywnej, w pomocy udzielanej przez państwo też,

Wyjaśniłem ci już kwestię nie wydawania ani złotówki. Nie zrozumiałeś, czy spierasz się o dobór sformułowania?

*Przy okazji, stwierdzając że przekręty będą zawsze, sam dostarczyłeś sobie odpowiedzi na pytanie o dowód które zadałeś powyżej. Przekręty kontrolowane są tańsze niż niekontrolowane, to chyba oczywiste?

> nawet jeśli mylisz "kościół' z "klerem", a mylisz.

Skąd taki pochopny wniosek?
30-07-2013 22:31 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Różnica polega na tym, że państwo i Owsiak mają obowiązek się rozliczyć z powierzonych środków,
>zaś pasożyt jest z tego obowiązku zwolniony.
Caritas podlega innym prawom niż WOŚP?????
Znów zapytam o dowód! Najlepiej Dziennik Ustaw

>>> Zmierzam do tego, że każdy pośrednik zobowiązany do rozliczenia się z otrzymanych środków byłby bardziej efektywny, tym samym więcej trafiłoby do potrzebujących,
>>Może... a może jakiś dowód?
>Mam ci udowadniać że okazja czyni złodzieja?
Przysłowie dowodem???

>>Pod warunkiem, że osoby, które płacą na Caritas, płaciłyby na inne organizacje. To nie jest pewne.
>Wspomniany już Owsiak, żeby daleko nie szukać?
Jesteś pewien, że osoby, które finansują Caritas, finansowałyby WOŚP, gdyby zlikwidowano Caritas?
Jakiś dowód?

>*Przy okazji, stwierdzając że przekręty będą zawsze, sam dostarczyłeś sobie odpowiedzi na pytanie o dowód które zadałeś powyżej. Przekręty kontrolowane są tańsze niż niekontrolowane, to chyba oczywiste?
Nie, przekręt jest przekrętem,
Przekręt kontrolowany to oxymóron
Znów zapytam o dowód.

>> nawet jeśli mylisz "kościół' z "klerem", a mylisz.
>Skąd taki pochopny wniosek?
Skoro uważasz kościół jedynie za pośrednika, to znaczy, że mylisz. Parafianin wrzucając do koszyczka na fundusz stypendialny jest kościołem? Najzdolniejszej z moich uczennic starałem sie o stypendium, żeby mogła studiować na CMUJ, także jej parafia zadeklarowała pomoc. To jest pomoc kościoła?

>>Napisałeś "kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym", obroń to. Broń swojej wiary!
>Wyjaśniłem ci już kwestię nie wydawania ani złotówki. Nie zrozumiałeś, czy spierasz się o dobór sformułowania?

Nie wyjaśniłeś. Napisałeś "kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym,"
Napisałeś to jasno i precyzyjnie, obroń to, Broń swojej WIARY!!!!

Kościół ma dość grzechów na sumieniu, wymyślone przez Ciebie kłamstwa nie są nikomu potrzebne.
30-07-2013 23:07 
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Caritas podlega innym prawom niż WOŚP?????
>Znów zapytam o dowód! Najlepiej Dziennik Ustaw

proszę bardzo: isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19890290154

Tak, podlega innym prawom niż WOŚP.
Działa na podstawie odrębnej ustawy a organem kontrolnym jest KEP ;D

>Nie wyjaśniłeś. Napisałeś "kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym,"
>Napisałeś to jasno i precyzyjnie, obroń to, Broń swojej WIARY!!!!

Czemuż się drzesz kolego? Złość piękności szkodzi.

Nie wydaje tylko przekazuje cudze, to fakt.
Oczywiście mam na myśli instytucję, inna szkoła definiuje kościół jako wspólnotę wiernych, ale przecież ja nie muszę kupować tej gadki ku pokrzepieniu strzyżonych owieczek.
31-07-2013 15:50 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Caritas podlega innym prawom niż WOŚP?????
>>Znów zapytam o dowód! Najlepiej Dziennik Ustaw
>proszę bardzo: isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19890290154
Zanim zacytujesz, przeczytaj - dobra rada.

>>Napisałeś to jasno i precyzyjnie, obroń to, Broń swojej WIARY!!!!
>Czemuż się drzesz kolego? Złość piękności szkodzi.
To jest Twój argument? Trochę śmieszny.

>Nie wydaje tylko przekazuje cudze, to fakt.
Tak samo jak PAH, PCK, WOŚP i państwowe urzędy powołane do pomagania.

>Oczywiście mam na myśli instytucję, inna szkoła definiuje kościół jako wspólnotę wiernych, ale przecież ja nie muszę kupować tej gadki ku pokrzepieniu strzyżonych owieczek.

Czyli jeśli owieczki są strzyżone na fundusz charytatywny to są okradane, bo kościół (wg Ciebie) wszystko zabiera i nic nie przekazuje

Napisałeś "kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym,"

Na tym kończę dyskusję z Tobą, próba przekonania zbyt głęboko wierzącej osoby na temat mylności przyjętych przez nią dogmatów, jest stratą czasu.
Pa
31-07-2013 20:30 
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>>proszę bardzo: isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19890290154
>Zanim zacytujesz, przeczytaj - dobra rada.

Wujku dobra rada, jest to ustawa która reguluje działalność Caritasu, WOŚP funkcjonuje na zasadach ogólnych. Jest to precyzyjna odpowiedź na twoje pytanie, odpowiedź której najwyraźniej nie jesteś w stanie pojąć.

> >Czemuż się drzesz kolego? Złość piękności szkodzi.
>To jest Twój argument? Trochę śmieszny.

Jeżeli uznałeś to za argument, to raczej nie rozumiesz tego pojęcia.

>>Nie wydaje tylko przekazuje cudze, to fakt.
>Tak samo jak PAH, PCK, WOŚP i państwowe urzędy powołane do pomagania.

Tak.

>>Oczywiście mam na myśli instytucję, inna szkoła definiuje kościół jako wspólnotę wiernych, ale przecież ja nie muszę kupować tej gadki ku pokrzepieniu strzyżonych owieczek.
>Czyli jeśli owieczki są strzyżone na fundusz charytatywny to są okradane, bo kościół (wg Ciebie) wszystko zabiera i nic nie przekazuje

Nic takiego nie napisałem. Nie rozumiesz tekstu.

>Napisałeś "kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym,"

Napisałem że nie wydaje i jest to prawda. Środki z PFRON które kościół bezczelnie kradnie zostały wydane przez polskich pracodawców. Kościół tylko przekazuje ich część (tę, której nie ukradł).
szarley (54911 punktów)
Tak, masz rację, a Twoje dogmaty są słuszne
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Tak, masz rację, a Twoje dogmaty są słuszne

O ile uznać arytmetykę za dogmat.

2-5 miliardów rocznie z budżetu państwa do kieszeni pasożyta, około pół miliarda środków od darczyńców pozakościelnych na cele charytatywne. Bilans jest tragicznie ujemny.
Dla budżetu państwa i dla potrzebujących, rzecz jasna, bo pasożyt wychodzi na tym na wielki plus.

Policz, jeżeli potrafisz.
szarley (54911 punktów)
>>Tak, masz rację, a Twoje dogmaty są słuszne
>O ile uznać arytmetykę za dogmat.

Arytmetyka :
1>0
Twoja arytmetyka:
>kościół katolicki nie wydaje ani złotówki na pomoc sierotom, ani innym potrzebującym,

Widziałem wiele, nie muszę przyjmować Twoich słów jak prawd objawionych. Pomagałem, doświadczałem pomocy. Widziałem schronisko dla dzieci z ciężkim upośledzeniem umysłowym, myślisz , że jest kwota, która wynagrodzi cierpliwość okazywaną tym ludziom? Widziałem ludzi , którzy poświęcili tym chorym całe życie za miskę zupy, choć według Ciebie okradali budżet państwa, bo państwo finansowało opał dla tego ośrodka (na szczęście nie Twoje państwo)

Kościół ma baaardzo wiele na sumieniu, nie starczyłoby całego netu, aby spisać jego grzechy, nie musisz mu wymyślać nowych.
Wystarczy jedna złotówka (!!!) żeby Twój dogmat obalić.
1>0, matematyka jest bezlitosna
Zazdroszczę Ci Twojej wiary.
Moja jest pełna wątpliwości, skłonności do herezji, konfliktowa, buntownicza, sceptyczna wobec dogmatów.
Twoja, taka czysta, nieskalana krytycyzmem, nawet matematyką nie można jej obalić, nawet najprostsza nierówność jej nie podważa.
Moja wymaga ciągłego szukania nowych ścieżek i niem mam pewności dokąd te ścieżki mnei zaprowadzą, Twoja ma już ściśle wyznaczone autostrady.
Zazdroszczę Ci, że Twój mózg może po prostu odpocząć, wystarczy, że wierzysz

Proszę, nie pisz więcej do mnie, ja naprawdę nie lubię polemizować z dogmatami
31-07-2013 22:11 
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Proszę, nie pisz więcej do mnie, ja naprawdę nie lubię polemizować z dogmatami

Po to pierwszy zacząłeś ze mną polemizować, żeby teraz prosić o litość?
Nikt ci nie każe odpowiadać.

>Wystarczy jedna złotówka (!!!) żeby Twój dogmat obalić.
>1>0, matematyka jest bezlitosna

Otóż złotówka nie wystarczy.
Bilans wynosi minus kilka miliardów.

Tak. Matematyka jest bezlitosna.

> Widziałem ludzi , którzy poświęcili tym chorym całe życie za miskę zupy, choć według Ciebie okradali budżet państwa, bo państwo finansowało opał dla tego ośrodka (na szczęście nie Twoje państwo)

Znowu rozpaczliwie przypisujesz mi poglądy, których nie wyrażałem.

Nie neguję poświęcenia poszczególnych ludzi, z których wielu z pewnością działa w dobrej wierze.

Neguję sens utrzymywania instytucji, która na każdą złotówkę, w której przekazywaniu uczestniczy, inkasuje złotówek dziesięć.

Odciąć pasożyta od budżetu, rozliczać na zasadach ogólnych - masz coś przeciwko?
Wtedy niech pomaga ile wlezie, złego słowa nie powiem.

Grimar (1210 punktów)
>A jeśli już pomóc w promocji jakiegoś miasta - to może by tak zlot w Kłaju, hę?

Znam parę osób z Kłaja, może da się załatwić.
28-07-2013 20:31 
 Ocena 6 na 6
Paul Figura (1368 punktów)
> Z tego co mówi Majchrowski (było-nie było prezydent mojego miasta) to promocja miasta - również turystyczna, wielki zaszczyt itp. Czyli poradzimy sobie w 200% bo mamy niemałe doswiadczenie.

To radość i zobowiązanie. Około 1,5 miliona młodych ludzi przyjedzie do jednego miasta powiedział Józef Kloch, rzecznik Konfederacji Episkopatu Polski.



Nie widzę dla siebie życia w tym okresie, trzeba będzie się zmyć jak najdalej.
28-07-2013 20:45 
 Ocena 6 na 6
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> trzeba będzie się zmyć jak najdalej.

Szczerze - zrobiłem to samo w dniu pogrzebu Lecha Kaczyńskiego. Na wzgórzach pod zamkiem w Ogrodzieńcu było wtedy tak pusto i fajnie.. żyć, nie umierać

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-08-2013 21:52 
 Ocena 1 na 1
aenigma (455 punktów)
>To radość i zobowiązanie. Około 1,5 miliona młodych ludzi przyjedzie do jednego miasta powiedział Józef Kloch, rzecznik Konfederacji Episkopatu Polski.
>
>Nie widzę dla siebie życia w tym okresie, trzeba będzie się zmyć jak najdalej.
>
Dokładnie tak, i nie oglądać się za siebie Przy okazji, jak oni to zamierzają zrobić?

Gdy co roku po wakacjach przybywają do Krakowa studenci (w liczbie może 100-200 tysięcy), od razu widać, że ludzi przybyło, korki większe, lokale zapełnione, w komunikacji miejskiej tak jakby bardziej ciasno itp. A jak przyjadą miliony*, to gdzie ma się to zmieścić? Przeraża mnie to trochę, bo to znacznie więcej niż populacja miasta...

A śmiać mi się chce jak słyszę, że Zakopane chce się przyłączyć i niech sobie z Zakopanego do Krakowa pielgrzymi dojeżdżają

* - niby ma być 1-3 mln osób, ale ciekawe, ile faktycznie się pojawi
Paul Figura (1368 punktów)

>>Nie widzę dla siebie życia w tym okresie, trzeba będzie się zmyć jak najdalej.
>>

> Przy okazji, jak oni to zamierzają zrobić?
>Gdy co roku po wakacjach przybywają do Krakowa studenci (w liczbie może 100-200 tysięcy), od razu widać, że ludzi przybyło, korki większe, lokale zapełnione, w komunikacji miejskiej tak jakby bardziej ciasno itp. A jak przyjadą miliony*, to gdzie ma się to zmieścić? Przeraża mnie to trochę, bo to znacznie więcej niż populacja miasta...

Doskonale zdaje sobie, z tego sprawe dlatego zamieścilem taką, a nie inną wypowiedz jak powyżej.

28-07-2013 20:55 
 Ocena 8 na 8
Hippopotomonstrosesquispedaliofob (578 punktów)
Ale pomyślmy na te ŚDM będą sami katolicy i będzie to olbrzymia ilość w jednym miejscu czyli stężenie katolika na m2 będzie za duże dla normalnego człowieka który i tak wymiotuje od nadmiaru pseudo-sacrum w życiu społecznym ,więc tak dobrym pomysłem jest się gdzieś przenieść ,wyłączyć telewizory i radia .
28-07-2013 20:49 
 Ocena 3 na 3
Hippopotomonstrosesquispedaliofob (578 punktów)
ja też przyjdę
Maldoror XXIII (2480 punktów)
>fakty.inte(*)edium=referral&utm_campaign=wd
>Właściwie to nie wiem jak to skomentować, pozostaje mi tylko zapytać ile to będzie kosztowało i
>dlaczego z naszych podatków.
>Przy okazji zastanawiam się czy polskie społeczeństwo stać na tego typu 'zryw':
>wpolityce.(*)papieza-interweniowala-policja

No faktycznie samorządy są pozadłużane na maksa i nie mają dudków ale ja mam pomysła. Skrzyknijmy tzw. "katolicką inteligencję" by oddawała swoje nerki, by sponsorować przyjazd naszego bardzo drogiego gościa. Nerki są drogie a za ich mózgi nie dałbym więcej niż za parówki. Wie ktoś jak się skontaktować z ich środowiskami?

br
KarolG (2892 punktów)
>dlaczego z naszych podatków.
Coś czuję, że przestanę płacić podatki w Polsce...
29-07-2013 10:26 
 Ocena 3 na 3
szarley (54911 punktów)
>Coś czuję, że przestanę płacić podatki w Polsce...

To akurat jest bardzo łatwo wykonalne, ale zastanów się czy znajdziesz kraj, w którym taka impreza jak dni młodzieży, koncert, mecz finałowy w jakimś pucharze, mistrzostwa Europy, demonstracja lesbijek, strajk kolejarzy, czy festiwal Owsiaka nie są przynajmiej w części finansowane przez podatników. Samo zapewnienie bezpieczeństwa (policja , straż, służby sanitarne) w każdym kraju wykonuje państwo.

W jakim kraju chcesz płacić podatki?
KarolG (2892 punktów)
Oczywiście masz rację. Jednak finansowanie przez państwo imprez religijnych to tylko jedna z przyczyn i na pewno takie newsy nie budzą we mnie wątpliwości, czy dobrze robię.

A propos meczy: m.poznan.s(*)Finlandii__Finska_policja.html
Jacholek (5699 punktów)

>Właściwie to nie wiem jak to skomentować, pozostaje mi tylko zapytać ile to będzie kosztowało i
>dlaczego z naszych podatków.
Znamienny jest brak komentarzy biurokratów polskiego KK, bo jest to dla nich zatruty podarunek. Jest to bowiem kwestia wyboru "Lemański czy Hoser", mówiąc w dużym skrócie. Pod tym względem będzie to ciekawe wydarzenie ale dla Krakowa to raczej katastrofa jak w przypadku tsunami. No i ktoś za to wszystko będzie musiał zapłacić.
29-07-2013 12:30 
 Ocena 1 na 1
Paul Figura (1368 punktów)

> Pod tym względem będzie to ciekawe wydarzenie ale dla Krakowa to raczej katastrofa.

Oby nie wydarzyła się sytuacja podobna do tej w Częstochowie podczas światowych dni młodzieży w 1991 roku,gdzie przez wiele lat po zakonczeniu imprezy, miasto spłacało długi.
pawel_wr (4297 punktów)
>Właściwie to nie wiem jak to skomentować, pozostaje mi tylko zapytać ile to będzie kosztowało i
>dlaczego z naszych podatków.
>Przy okazji zastanawiam się czy polskie społeczeństwo stać na tego typu 'zryw':

Przyjazd kilkuset tysięcy ( a może nawet 1..2.milionów) zagranicznych
kato-turystów może mieć pozytywne znaczenie dla gospodarki naszego kraju,
którą od siedmiu lat niszczy Jacek Vincent ,londyński prof.Socjologi

Hotele,noclegi,gastronomia,transport indywidualny i zbiorowy,
pamiątkarstwo....

I Pan Staszek Dziwisz rozdzielający hurtowo krople cudownej
krwi JPII....

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
29-07-2013 14:00 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
>Przyjazd kilkuset tysięcy ( a może nawet 1..2.milionów) zagranicznych
>kato-turystów może mieć pozytywne znaczenie dla gospodarki naszego kraju

Byle nie tak pozytywne jak tych kibiców z Euro.
29-07-2013 15:35 
 Ocena 1 na 1
Jacholek (5699 punktów)

>Hotele,noclegi,gastronomia,transport indywidualny i zbiorowy,
> pamiątkarstwo....
Poczekajmy na bilans imprezy brazylijskiej. Koszt jej jest na razie oceniany na ok 50 M euro. No a uczestnicy to nie zamożni turyści tylko raczej uboga młodzież która nie zostawia po sobie dużych pieniędzy w hotelach i restauracjach...
Paul Figura (1368 punktów)

>Przyjazd kilkuset tysięcy ( a może nawet 1..2.milionów) zagranicznych
>kato-turystów może mieć pozytywne znaczenie dla gospodarki naszego kraju,

>Hotele,noclegi,gastronomia,transport indywidualny i zbiorowy,
> pamiątkarstwo....

Z pewnością wszyscy prowadzący swój biznes będą zadowoleni oprócz sklepów monopolowych

(zakaz sprzedaży alkoholu w całym województwie) na okres pobytu, pielgrzymów szczególnie mnie martwi.
nm123 (423 punktów)
Co ciekawe media bębnią, ile to kraje w których wcześniej odbywała się ta impreza zarobiły. Kler ma kolejny argument i już nawet nie musi się usprawiedliwiać dlaczego same koszty organizacji go nie obchodzą. Ba! Aby nie chcieli jeszcze dodatku za promocje Polski. Majchrowski ma niezły ból głowy, bo pewnie z każdego zainwestowanego miliona przewiduje się, że musi zarobić z 5.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365