Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wyrównywanie szans edukacyjnych wg MEN

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-09-2013 09:08Konowal (6291 punktów)Wyrównywanie szans edukacyjnych wg MEN
Ocena 1 na 1
"Ministerstwo Edukacji tłumaczy, że przedszkola mogą dalej oferować zajęcia dodatkowe przez zewnętrzne firmy, pod warunkiem że rodzice nie będą płacić za nie więcej niż 1 zł."

wpolityce.(*)zajecia-dodatkowe-dla-maluchow

Ja rozumiem, że można jakieś błędy popełniać, ale to dla mnie jest już dywersja. Nie dość że debilnie wycięto możliwość dodatkowych zajęć (chyba o to chodziło w wyrównaniu szans, żeby wszyscy zrównali jak najbardziej w dół z edukacją) to jeszcze zrobiono to tak że pracę straciło bardzo wielu ludzi (bo samorządy jak nie miały tak nie będą miały kasy na większe finansowanie przedszkoli) to jeszcze konsekwencje mogą być takie że "Jak pisze dziennik obniżenie opłat, jakie przedszkola mogą pobierać od rodziców, ma też inne konsekwencje. Dotarły do nas sygnały o tym, że rodzice przedszkolaków muszą sami zadbać, by w placówce było mydło czy papier toaletowy." nie mówiąc o jakichś wycieczkach , wyjściach do kina, teatru itd.

Ale dalej ponad 20% chce głosować na PO - no to faktycznie mamy w Polsce ciemnogród.

PS. Właśnie podali w Zetce, że w wyniku decyzji w sprawie OFE w dwa dni WIG 20 poszedł 7% w dół czyli jakieś 52mld zł uciekło z giełdy. Dałbym jakiś link ale np. na Interii nic o tym nie ma - widocznie statystyczny "Kiepski" i tak by tego nie zrozumiał to po co go niepokoić............ ciemnogród.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

facet (344 punktów)
>"Ministerstwo Edukacji tłumaczy, że przedszkola mogą dalej oferować zajęcia dodatkowe przez
>zewnętrzne firmy, pod warunkiem że rodzice nie będą płacić za nie więcej niż 1 zł."
Niech żyje socjalizm!
Wacław (1038 punktów)
>Ja rozumiem, że można jakieś błędy popełniać, ale to dla mnie jest już dywersja.

Z autopsji dodam (z dużą dozą ironii), że rodzice dzieci w przedszkolach należą do szczęśliwych bo mają gdzie zostawić dziecko na czas pracy. Razem z żoną nie mamy tego szczęścia bo niestety w ramach polityki prorodzinnej jesteśmy jako ludzie zdrowi i pracujący na szaruteńkim końcu listy przyjęć dzieci. Żeby nie było, jestem jak najbardziej za wsparciem samotnych matek, rodziców niepełnosprawnych czy obciążonych problemami środowiskowymi, tylko szkoda że kilka(naście) lat temu pozamykano przedszkola bo mieliśmy niż demograficzny tylko nikt nie pomyślał o tym, że wyż poprzedzający spadek zacznie kiedyś płodzić dzieci i pojawi się... no właśnie, brak miejsc w placówkach oświatowych.

Buble prawne i całkowity brak perspektywicznego myślenia we wszelkiej maści urzędach tego kraju są wręcz zwalające z nóg.

>PS. Właśnie podali w Zetce, że w wyniku decyzji w sprawie OFE w dwa dni WIG 20 poszedł 7% w dół
>czyli jakieś 52mld zł uciekło z giełdy. Dałbym jakiś link ale np. na Interii nic o tym nie ma -
>widocznie statystyczny "Kiepski" i tak by tego nie zrozumiał to po co go niepokoić............
>ciemnogród.

Ja osobiście uważam to za wielkie nieporozumienie: nie dość że skutecznie rozmontowuje się system który miał dawać ludziom alternatywę do pieniędzy z kasy państwowej to jeszcze mydlenie ludziom oczu, że mają "wybór" tego co chcą czyli albo do ZUS na 100%, albo dalsze pomniejszenie kwoty jaką OFE mają dysponować. Gdyby wybór był, ale taki prawdziwy gdzie obywatel świadomie decyduje o swojej emeryturze, to z radością poprosił bym o wypłatę wszystkiego co rzekomo mam zgromadzone w ZUS i potuptał bym do jakiegoś funduszu inwestycyjnego żeby (jak to określił z kolei pan Kaczyński) pobawić się w hazard moją przyszłością bo jest to lepsza perspektywa niż emerytura od państwa. No cóż, na naszych oczach państwo znacjonalizowało nasze oszczędności i mało która opcja polityczna się z tym głośno nie zgadza.

Można znieść idiotyzmy i zawiłość naszego prawa, wijących się dla poparcia polityków czy ogłupione pogonią za sensacją media. Nawet biernych i często niekompetentnych urzędników jakoś daje się strawić. Ale gdy państwo zaczyna nas okradać z pieniędzy mających zabezpieczać naszą starość, to chyba należy się zacząć pakować i szukać innej "zielonej wyspy".
Konowal (6291 punktów)
Ja sie zaczynam zastanawiać nad znaczeniem słów, bo "wybór" wg mnie co innego znaczy niż wg tego co mówi nam rząd.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
06-09-2013 12:24 
 Ocena 2 na 2
Kowalski4 (762 punktów)
> ludzie zdrowi i pracujący na szaruteńkim końcu listy przyjęć dzieci.
Znam samotną matkę, która nie mogła posłać dziecka do przedszkola -- bo nie pracowała, czyli miała czas na opiekę zdaniem urzędników, i nie mogła podjąć pracy, bo musiała opiekować się dzieckiem, którego nie dało się do przedszkola wysłać...
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> debilnie wycięto możliwość dodatkowych zajęć

Tylko tych dodatkowo płatnych - na szczęście religia jest za darmo!
(tzn. jest "za darmo" dla mnie jako rodzica, nie jako podatnika)

Trzeba tylko gówniarzom robić katechezę 5 razy w tygodniu, żeby ilość zajęć dodatkowych się zgadzała.
Konowal (6291 punktów)
Chłopie przestań biadolić jak baba - poślij do prywatnego przedszkola i już.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Mod:
Bez seksistowskich tekstów, Konowal.
Selanos (12869 punktów)
>Ale dalej ponad 20% chce głosować na PO - no to faktycznie mamy w Polsce ciemnogród.

Niby prawda, ale czy jest ktoś kto ma lepsze, tzn. mniej gorsze pomysły na rządzenie? PiS, PO, SLD, PSL, Palikot, SP - co za różnica?
Konowal (6291 punktów)
>>Ale dalej ponad 20% chce głosować na PO - no to faktycznie mamy w Polsce ciemnogród.
>Niby prawda, ale czy jest ktoś kto ma lepsze, tzn. mniej gorsze pomysły na rządzenie? PiS, PO, SLD, PSL, Palikot, SP - co za różnica?
No tak trzeba chyba siąść i płakać, albo się dać jakiemuś kraju zaanektować, bo przecież nic się nie da zrobić. Ciemnogród i już - i nie ma szans na zmianę bo tak musi być że mają nas rządzący strzyc i golić.
Żałosne to dosyć rozumowanie.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>jakieś 52mld zł uciekło z giełdy.
Nic nie uciekło, bo tam nic nie ma poza wirtualnymi pieniędzmi. Spadły ceny akcji, to wszystko. Dla posiadaczy grubej kasy znakomita wiadomość, bo mogą dużo taniej kupować akcje. Dla szarego Kowalskiego nie ma to żadnego znaczenia.
08-09-2013 17:36 
 Ocena 1 na 1
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>Nic nie uciekło, bo tam nic nie ma poza wirtualnymi pieniędzmi. Spadły ceny akcji, to wszystko. Dla posiadaczy grubej kasy znakomita wiadomość, bo mogą dużo taniej kupować akcje. Dla szarego Kowalskiego nie ma to żadnego znaczenia.

Uwielbiam jak ludzie nie są sobie w stanie przyswoić tego, co napisałeś :

1) Jedyne poważne znaczenie giełdy to to, że giełda należy do wskaźników wyprzedzających, co ma znaczenie dla ludzi zajmujących się koniunkturą ekonomiczną.

2) Jest to też niejednoznaczny wskaźnik kiedy i w co inwestować. Jak ktoś umie czytać to jest w stanie osiągać zysk roczny 10% i więcej. Od razu zaznaczam, że to sztuka nie nauka i raczej dla ludzi, co się nie podpalają. Wymagana jest chłodna kalkulacja. Ja nie potrafię , więc się nie bawię. Są jednak pojedyncze jednostki, naprawdę pojedyncze, co są w długich okresach mocno do przodu na dużych kwotach.

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Uwielbiam jak ludzie nie są sobie w stanie przyswoić tego, co napisałeś
Można się pośmiać, ale raczej wypada płakać nad całkowitą indolencją większości społeczeństwa odnośnie wiedzy nie tylko ekonomicznej, ale wiedzy w ogóle. Tyle wiedzą, ile wyczytają w tabloidach.

>Są jednak pojedyncze jednostki, naprawdę pojedyncze, co są w długich okresach mocno do przodu na dużych kwotach.
Podobno 90% światowych dóbr należy do 10% ludzi, zatem musi istnieć jakiś mechanizm, który to umożliwia.
Konowal (6291 punktów)
Aha - jeszcze jakbyś wyjaśnił w dwóch zdaniach Wielki Kryzys z lat 20-tych ubiegłego wieku. Rozumiem że te ciołki z za oceanu nie wiedziały że na giełdzie nic nie ma poza wirtualnymi pieniędzmi.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
bohandas (842 punktów)
>Ale dalej ponad 20% chce głosować na PO - no to faktycznie mamy w Polsce ciemnogród.

A na kogo Twoim zdaniem mają chcieć głosować?

>PS. Właśnie podali w Zetce, że w wyniku decyzji w sprawie OFE w dwa dni WIG 20 poszedł 7% w dół
>czyli jakieś 52mld zł uciekło z giełdy.

Jak uciekło?
Spadły kursy, zmniejszyła się kapitalizacja spółek notowanych na GPW i tyle. Nic nie uciekło, bo niczego tam nie było.
bohandas (842 punktów)
Zdublowany post - proszę o usunięcie.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365