Oglądałem ostatnio dwa z trzech odcinków filmu dokumentalnego pt''Świat Darwina'' na Discovery Historia (tytuł oryginału: '' Darwin's Brave New World''). Wrażenia? Przyznam, dokument zrobił na mnie spore wrażenie: głownie za sprawą przystępnej formy - śledzimy życie bohaterów niczym w serialu, odkrywamy kolejne etapy życia Karola Darwina i jego kompanów w barwny sposób. Występują także znani biolodzy, np. Richard Dawkins. Przegapiłem tylko part1 (dotyczący podróży statkiem Beagle). Polecam wszystkim zainteresowanym! Drugi odcinek w niedziele o 15:20 na Discovery Historia! kultura.wp(*)ji,wid,13087162,wiadomosc.html |