Racjonalista - Strona głównaDo treści
Oniryzm

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
24-03-2007 08:43aniolek8863@wp.pl (10 punktów)Oniryzm
W swojej prezentacji maturalnej musze odpowiedziec na pytanie do jakiej filozofii odwoluje sie oniryzm( wizja marzenia sennego). Czy ktoś moglby mi pomoc, bo ja znalazlm tylko ze oniryzm odwoluje sie do surrealizmu ale nic o filozofii....bede wdzieczna za pomoc
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

J.Szulc (5723 punktów)
>W swojej prezentacji maturalnej musze odpowiedziec na
>pytanie do jakiej filozofii odwoluje sie oniryzm( wizja
>marzenia sennego). Czy ktoś moglby mi pomoc, bo ja znalazlm
>tylko ze oniryzm odwoluje sie do surrealizmu ale nic o
>filozofii....bede wdzieczna za pomoc
Witaj... spróbuj odnieść się do "Alicji w Krainie Czarów". Przecież Lewis Carroll posługuje sie w niej właśnie konwencją snu. Słynny, dobry matematyk, zasłynął nie dzięki pracom z zakresu matematyki, ale właśnie dzięki Alicji. Może w ten sposób?
Mam prośbę... czy mogłabym kiedyś "zerknąć", jak to rozwiązałaś? Bardzo ciekawy temat... Znajdziesz moje namiary, jesli bedziesz chciała sie podzielić. Powodzenia!!!!

---
aniolek886
do alicji w krainie czarow sie odwoluje ale jako do ekranizacji ksiazki...tylko caly czas mam problem z ta filozofia...bo tu chyba chodzi o to zeby podac jakis konkretny nurt w filozofii....a ja nie wiem czy surrealizm mozna uznac za takowy, czy tylko chodzi o np. Freuda i Junga....
J.Szulc (5723 punktów)
>do alicji w krainie czarow sie odwoluje ale jako do ekranizacji ksiazki...tylko caly czas mam problem z ta filozofia...bo tu chyba chodzi o to zeby podac jakis konkretny nurt w filozofii....a ja nie wiem czy surrealizm mozna uznac za takowy, czy tylko chodzi o np. Freuda i Junga....
>
Prędzej pomyślałabym o Freudzie. On też dopatrywał się w snach wielu ukrytych znaczeń. Tylko jest małe"ale"... Freud był psychologiem, nie filozofem.

---
aniolek8863@wp.pl (10 punktów)
Tylko jest małe"ale"... Freud był psychologiem, nie filozofem.

no wlasnie wiec jaka filozofia (nurt w filozofii,kierunek) odwołuje sie do oniryzmu, snu, marzeń senych
J.Szulc (5723 punktów)
>Tylko jest małe"ale"... Freud był psychologiem, nie filozofem.
>no wlasnie wiec jaka filozofia (nurt w filozofii,kierunek) odwołuje sie do oniryzmu, snu, marzeń senych
Jeśli masz czas, to daj mi go też trochę.
Mam wspaniałego, znajomego filozofa. Nie mogę go tylko umiejscowić. Na bank spotkam go w piatek.
Pasuje?

---
aniolek8863@wp.pl (10 punktów)
>>Tylko jest małe"ale"... Freud był psychologiem, nie filozofem.
>>no wlasnie wiec jaka filozofia (nurt w filozofii,kierunek) odwołuje sie do oniryzmu, snu, marzeń senych
>Jeśli masz czas, to daj mi go też trochę.
>Mam wspaniałego, znajomego filozofa. Nie mogę go tylko umiejscowić. Na bank spotkam go w piatek.
>Pasuje?
>
---


Pewnie, ze pasuje czekam na odpowiedz i z gory dziekuje
aniolek8863@wp.pl (10 punktów)
>>>Tylko jest małe"ale"... Freud był psychologiem, nie filozofem.
>>>no wlasnie wiec jaka filozofia (nurt w filozofii,kierunek) odwołuje sie do oniryzmu, snu, marzeń senych
>>Jeśli masz czas, to daj mi go też trochę.
>>Mam wspaniałego, znajomego filozofa. Nie mogę go tylko umiejscowić. Na bank spotkam go w piatek.
>>Pasuje?
>>
---

>Pewnie, ze pasuje czekam na odpowiedz i z gory dziekuje

tak sie jeszcze zastanawiam czy można w kontekscie tego temat mowic o filozofii Bergsona....
J.Szulc (5723 punktów)
>>>>Tylko jest małe"ale"... Freud był psychologiem, nie filozofem.
>>>>no wlasnie wiec jaka filozofia (nurt w filozofii,kierunek) odwołuje sie do oniryzmu, snu, marzeń senych
>>>Jeśli masz czas, to daj mi go też trochę.
>>>Mam wspaniałego, znajomego filozofa. Nie mogę go tylko umiejscowić. Na bank spotkam go w piatek.
>>>Pasuje?
>>>
---

>>Pewnie, ze pasuje czekam na odpowiedz i z gory dziekuje
>tak sie jeszcze zastanawiam czy można w kontekscie tego temat mowic o filozofii Bergsona....
Mam nadzieję, że dostałaś maila ode mnie?
Daj znać, jeśli coś poszło nie po mojej myśli, wyślę jeszcze raz. Pozdrawiam.
Miłego czytania, kombinowania , pisania a potem........prezentacji.

---
aniolek8863@wp.pl (10 punktów)
>>>>>Tylko jest małe"ale"... Freud był psychologiem, nie filozofem.
>>>>>no wlasnie wiec jaka filozofia (nurt w filozofii,kierunek) odwołuje sie do oniryzmu, snu, marzeń senych
>>>>Jeśli masz czas, to daj mi go też trochę.
>>>>Mam wspaniałego, znajomego filozofa. Nie mogę go tylko umiejscowić. Na bank spotkam go w piatek.
>>>>Pasuje?
>>>>
---

>>>Pewnie, ze pasuje czekam na odpowiedz i z gory dziekuje
>>tak sie jeszcze zastanawiam czy można w kontekscie tego temat mowic o filozofii Bergsona....
>Mam nadzieję, że dostałaś maila ode mnie?
>Daj znać, jeśli coś poszło nie po mojej myśli, wyślę jeszcze raz. Pozdrawiam.
>Miłego czytania, kombinowania , pisania a potem........prezentacji.
>
---

dostałam i bardzo dziekuje. poszukam czegos w tych kierunkach jak prezentacja bedzie skonczona to dam znac....jesli oczywiscie cos jeszcze znalazlas to chetnie poczytam.... pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
J.Szulc (5723 punktów)
>>>>>>Tylko jest małe"ale"... Freud był psychologiem, nie filozofem.
>>>>>>no wlasnie wiec jaka filozofia (nurt w filozofii,kierunek) odwołuje sie do oniryzmu, snu, marzeń senych
>>>>>Jeśli masz czas, to daj mi go też trochę.
>>>>>Mam wspaniałego, znajomego filozofa. Nie mogę go tylko umiejscowić. Na bank spotkam go w piatek.
>>>>>Pasuje?
>>>>>
---

>>>>Pewnie, ze pasuje czekam na odpowiedz i z gory dziekuje
>>>tak sie jeszcze zastanawiam czy można w kontekscie tego temat mowic o filozofii Bergsona....
>>Mam nadzieję, że dostałaś maila ode mnie?
>>Daj znać, jeśli coś poszło nie po mojej myśli, wyślę jeszcze raz. Pozdrawiam.
>>Miłego czytania, kombinowania , pisania a potem........prezentacji.
>>
---

>dostałam i bardzo dziekuje. poszukam czegos w tych kierunkach jak prezentacja bedzie skonczona to dam znac....jesli oczywiscie cos jeszcze znalazlas to chetnie poczytam.... pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
Daj znać, jak Ci idzie pisanie.

---
aniolek8863@wp.pl (10 punktów)
>>>>>>>Tylko jest małe"ale"... Freud był psychologiem, nie filozofem.
>>>>>>>no wlasnie wiec jaka filozofia (nurt w filozofii,kierunek) odwołuje sie do oniryzmu, snu, marzeń senych
>>>>>>Jeśli masz czas, to daj mi go też trochę.
>>>>>>Mam wspaniałego, znajomego filozofa. Nie mogę go tylko umiejscowić. Na bank spotkam go w piatek.
>>>>>>Pasuje?
>>>>>>
---

>>>>>Pewnie, ze pasuje czekam na odpowiedz i z gory dziekuje
>>>>tak sie jeszcze zastanawiam czy można w kontekscie tego temat mowic o filozofii Bergsona....
>>>Mam nadzieję, że dostałaś maila ode mnie?
>>>Daj znać, jeśli coś poszło nie po mojej myśli, wyślę jeszcze raz. Pozdrawiam.
>>>Miłego czytania, kombinowania , pisania a potem........prezentacji.
>>>
---

>>dostałam i bardzo dziekuje. poszukam czegos w tych kierunkach jak prezentacja bedzie skonczona to dam znac....jesli oczywiscie cos jeszcze znalazlas to chetnie poczytam.... pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
>Daj znać, jak Ci idzie pisanie.
>
---

mysle ze jutro skoncze
aniolek8863@wp.pl
prezentacja juz dawno skonczona a teraz to i juz sprawdzona przez nauczyciela dziekuje za pomoc,bo przydala sie
J.Szulc (5723 punktów)
Prosiłam o możliwość wglądu, ale jak na razie cisza.........
Bądź tak dobra, i daj poczytać....
Pozdrawiam.

---
S.Otumba (115 punktów)
(zablokowany)
>W swojej prezentacji maturalnej musze odpowiedziec na
>pytanie do jakiej filozofii odwoluje sie oniryzm( wizja
>marzenia sennego). Czy ktoś moglby mi pomoc, bo ja znalazlm
>tylko ze oniryzm odwoluje sie do surrealizmu ale nic o
>filozofii....bede wdzieczna za pomoc

oniryzm to biologithniowo zle- nie ma manskizna kobiet to ma oniryzm

w Europa ja wiedziec co to jest- w Nigeria nie bic oniryzm

16 roki ma menskizna i ma kobiet- kobiet jest duzo lepiey od oniryzm

prezentacja ma Pan o biologia? w katolickowym kraj- diwne!

to jest fizika - cieranie reka na thlonek

fizikowo-biologie

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365