Racjonalista - Strona głównaDo treści
PiS a warszawskie referendum

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-10-2013 22:07kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
PiS a warszawskie referendum
Ocena 9 na 9
Podobno PiS opłacił ogłoszenia w gazetach codziennych, ukochanych przez przeciętnych Polaków, czyli w "Fakcie" i "Super Expressie". Ogłoszenia informują o tym, że Hanna Gronkiewicz-Waltz zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z warszawskich mostów.
Nie wiem czy takie ogłoszenia ukazały się/ukażą się, natomiast wiadomo, że PiS rzeczywiście wyskoczył z tą sensacją o płatnych przejazdach przez mosty.
Okazało się, że:

Cytat:
Pomysł z opłatami za przejazd mostem powstał jeszcze na wniosek prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zespół pracował nad nim wiele miesięcy i ten dokument trafił na moje biurko 27 lipca 2006 roku, tj. po 7 dniach mojego urzędowania - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz, były komisarz stolicy.

Co na to prezes PiS? - To był pomysł jakiegoś urzędnika, który nie został przyjęty. Ale to były czasy pana Marcinkiewicza. Właściwie wszystko zostaje w rodzinie bo pan Marcinkiewicz popiera Hannę Gronkiewicz-Waltz - skomentował dziś Jarosław Kaczyński. (źródło)

Czy w Polsce jest lepszy kabareciarz* niż Jarosław Kaczyński?



*) kabareciarz - w pewnych przypadkach eufemizm dla określenia idioty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Frank Holman (5897 punktów)
Cytat:
kto zainicjował prace nad projektem, nie ma znaczenia. ... polityczną odpowiedzialność za dokument pozwalający wprowadzić rzeczone opłaty ponosi Gronkiewicz-Waltz, bowiem to za jej kadencji (w 2009 roku) został on przyjęty w Radzie Miasta.
i tyle.....
takie są fakty. w samorządach nie ma w ogóle demokracji ani niczego co można by jakoś nazwać. Ćwoki w radach głosują najczęściej po prostu bez czytania "za" tym, co wrzuca i chce wójt/burmistrz/prezydent i tyle. A potem są zaskoczeni co w kilkusetstronicowym dokumencie się znajduje.
11-10-2013 23:59 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>kto zainicjował prace nad projektem, nie ma znaczenia. ... polityczną odpowiedzialność za dokument pozwalający wprowadzić rzeczone opłaty ponosi Gronkiewicz-Waltz, bowiem to za jej kadencji (w 2009 roku) został on przyjęty w Radzie Miasta.
Gdy się cytuje jakąś wypowiedź warto podać źródło/autora cytatu. Bez tego cytat jest tyle samo wart, co wyznanie na temat tego, co mi się ostatniej nocy przyśniło.

Odrobiłem lekcję za ciebie i okazało się, że autorem cytowanego przez ciebie tekstu jest niejaki Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej.

Frank Holman (5897 punktów)

>Odrobiłem lekcję za ciebie i okazało się, że autorem cytowanego przez ciebie tekstu jest niejaki Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej.[/color]
>
No tak On, i co z tego ?
I nie odrobiłeś żadnej lekcji, gdyż ja specjalnie pominąłem autora, jako kwestię merytorycznie kompletnie nieistotną. Równie dobrze mógł to powiedzieć Władek spod budki z piwem.

Mod:
To więcej nie pomijaj - na tym forum podaje się źródła cytatów, jeśli nie chce się trafić do Oślej.
Hodża (11172 punktów)
Czyli tzw. kopytkowe. W USA stosowane na wielu dużych przeprawach czy większych tunelach na autostradach. U nas brak takiej tradycji, ale przyznam, że idea ogólnie mi się podoba. Przy odpowiednio wysokich stawkach mogłoby to nawet doprowadzić do odtworzenia bioróżnorodności na obszarach zurbanizowanych.



Co w tym złego?

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
12-10-2013 06:58Nie na temat 
Melisso (3273 punktów)
(zablokowany)

Co w tym złego? Cały ten obrazek jest zły, a to z tego prostego powodu, że przedstawia coś, co jest po prostu niemożliwe. Nie wystarczy most postawić, by sobie stał przez kilkadziesiąt lat i obrastał florą i fauną. Most trzeba na bieżąco konserwować, przynajmniej taki jak most Throgs Nech Bridge, bo inaczej się po prostu zawali, zanim czymkolwiek porządnie obrośnie. Z tego zaś wynika, że zielony most, taki jak na obrazku, też wymagałby nieustannej konserwacji, a co za tym idzie - sporych nakładów finansowych. Obrazek jest bałamutny i głupi. Po prostu zły, bardzo zły. Widać, że malował go ktoś, kto nie ma żadnego pojęcia o budowaniu mostów.

PS.
Obrazek przedstawia chyba jednak Bronx-Whitestone Bridge.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Frank Holman (5897 punktów)
>Most trzeba na bieżąco konserwować..., bo inaczej się po prostu zawali, zanim czymkolwiek porządnie obrośnie.

Hehehe. Dobre. Widać kolega nie zna faktycznych możliwości Planety Traw. Takie zarośnięcie jak na obrazku, to jest dosłownie kilka lat. Wystarczy, żeby ściana dżungli zaczynała się w miejscu skąd robione jest zdjęcie (za plecami fotografa).
Melisso (3273 punktów)
(zablokowany)

O ile mi Wiadomo, Nowy Jork - jak na razie - nie leży w strefie klimatu równikowego. Tym bardziej jest pewne, że zanim most porósłby w takim stopniu, jak to przedstawiono na obrazku, to już dawno by się zawalił. W klimacie równikowym stałoby się to jeszcze szybciej z powodu tempa korozji i wietrzenia betonu. Osłabiona konstrukcja nie byłaby w stanie udźwignąć ciężaru roślinności. Nie twierdzę, że rozpadłyby się wszystkie elementy. Pylony z pewnością by przetrwały, ale liny i przęsła? Przecież nawet w stosunkowo suchym klimacie Kalifornii, tamtejsze mosty wiszące muszą być ustawicznie konserwowane - zwłaszcza utrzymanie lin wymaga zużywania olbrzymich ilości farby przeciwkorozyjnej.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
12-10-2013 15:42 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Święta prawda. Ktoś narysował scenkę z nieistniejącego świata, a ktoś inny roztrząsa kwestię czy taka scenka może wystąpić w rzeczywistości.

To też będziesz analizował?



Melisso (3273 punktów)
(zablokowany)

Najlepsze science-fiction jest wtedy, gdy science przynajmniej odrobinkę przeważa nad fiction. Niestety, ten obrazek to nie jest najlepsze science-fiction.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
14-10-2013 08:32 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
>Niestety, ten obrazek to nie jest najlepsze science-fiction.
Wprost przeciwnie, znakomite. To steampunk.



Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365