Witam,
Właśnie wróciłem z posiedzenia Rady Pedagogicznej w szkole, w której pracuję, podczas której, m. in., mieliśmy prezentację programu walki z seksualizacją, zaprezentowany Radzie przez Pana Pawła Lewickiego na życzenie Rady Rodziców. Nie miałem pojęcia o co chodzi, ponieważ takiego rodzaju warsztaty i prezentacje często połączone są z posiedzeniami Rady, więc spodziewałem się co najwyżej dość mało efektywnie spędzonej godziny lub więcej. Jednak kiedy zacząłem słuchać treści tejże prezentacji, w ramach programu "Archipelag Skarbów" na temat seksualizacji, stopniowo poznając źródło inspiracji, którą program jest natchniony, przetarłem oczy z niedowierzania. W mojej krótkiej historii pracy w placówce, po raz pierwszy spotkałem się z tak ideologicznie stronniczym, mandatoryjnym warsztatem. Moje wątpliwości, co do neutralności światopoglądowej programu i jego treści, potwierdziły się, kiedy postanowiłem poszukać informacji na jego temat w internecie. Doszedłem aż do 5, albo nawet 6 strony w Google i nie znalazłem artykułu na jego temat, który nie znajdowałby się albo już w ogłoszeniach innych szkół, albo na tego czy innego rodzaju katolicko nastawionym serwisie.
Moje pytanie: czy ktoś może spotkał się z tym programem, ma może dostęp do neutralnych źródeł na jego temat, ponieważ, jeśli moje obawy są słuszne, nie wyobrażam sobie wdrażania go w publicznej placówce oświatowej! |