Racjonalista - Strona głównaDo treści
aforyzmy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-01-2005 14:28szreniawski (6 punktów)aforyzmy
Szanowni Racjonaliści,
ośmielam się zamieścić garść aforyzmów mojego autorstwa. Chętnie zapoznam się z opiniami i sugestiami.

Aby być filozofem, trzeba odpowiednio wcześnie przestać być uczniem.
Arcydzieło nadaje sens światu.
Bardziej niebezpieczny od niedostatku mędrców jest nadmiar głupców.
Bądź gotowy na spotkanie braku gotowości.
Bądź jasnym punktem, kiedy otaczają cię kretyni.
Bezczelność niestety prowadzi do zwycięstw.
Błędy sprowadzają niepotrzebny wysiłek.

najlepsze życzenia,
Piotr Szreniawski
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

gooa (746 punktów)
Dlaczego w bazgrolach ?

>Aby być filozofem, trzeba odpowiednio wcześnie przestać być
>uczniem.
Mnie wydaje sie, ze trzeba pogodzic sie z tym, ze nigdy nie przestaniemy nim byc.
>Arcydzieło nadaje sens światu.
A moze jest odwrotnie ?
>Bardziej niebezpieczny od niedostatku mędrców jest nadmiar
>głupców.
Ten mi sie podoba.
>Bądź gotowy na spotkanie braku gotowości.
Ten tez mi sie podoba. (kogo masz na mysli ?
>Bądź jasnym punktem, kiedy otaczają cię kretyni.
Po co, oni i tak lubia ciemnosci, tylko ich zdenerwujesz, a zdenerwowany kretyn, to niebezpieczenstwo.
>Bezczelność niestety prowadzi do zwycięstw.
Wcale nie, nie zawsze.
>Błędy sprowadzają niepotrzebny wysiłek.
Wydaje mi sie, czasami zadajemy sobie wiecej wysilku, zeby je popelniac.
szreniawski (6 punktów)
Dziękuję za rzucenie okiem. Teraz coś z rejonów dalszych:


W głupim społeczeństwie partacze mają się nieźle.

Wiele zależy od niezależności.

Wojny służą ludziom, złym ludziom.

Wszystkie dyscypliny sportowe wzorują się na seksie.

Wydawanie pieniędzy nie sprawia mi przyjemności: chyba nie nadaję się do kapitalizmu.

Wytrwałość potrzebuje motywacji.

Wytrwały czytelnik zwykle nie jest oryginalnym autorem.

Z głupcem szkoda gadać.

Z lotu ptaka nie widać słońca.

Zachowaj ostrożność, kiedy głupiec myśli.

Zamiast narzekać na książki, warto rozwinąć sztukę interpretacji.

Zdolność i nieuczciwość polegają na wykorzystywaniu szans.

Zejdź z drogi głupcowi, nie przeszkadzaj pracowitemu, ale pracowitego głupca powstrzymaj.

Złość i głupota często istnieją razem. Dobroć i głupota też.

gooa (746 punktów)

>Wiele zależy od niezależności.
A od czego zalezy niezaleznosc ?

>Wszystkie dyscypliny sportowe wzorują się na seksie.
Z tym, ze zawody sportowe mozna komentowac na zywo.

>Wydawanie pieniędzy nie sprawia mi przyjemności: chyba nie nadaję się do kapitalizmu.
Kto powiedzial, ze wydawanie pieniedzy, to przyjemnosc ?

>Wytrwały czytelnik zwykle nie jest oryginalnym autorem.
Ale juz lepiej byc przynajmniej jednym z nich.

>Z lotu ptaka nie widać słońca.
Ale WIDAC dzieki sloncu.

>Zachowaj ostrożność, kiedy głupiec myśli.
To jest super.

>Zamiast narzekać na książki, warto rozwinąć sztukę interpretacji.
Oj, tutaj na forum znajdziesz mistrzow jednego i drugiego.

>Zejdź z drogi głupcowi, nie przeszkadzaj pracowitemu, ale pracowitego głupca powstrzymaj.
Jak glupi, to niech robi, chyba,ze pracuje nad doskonaleniem swojej glupoty.

>Złość i głupota często istnieją razem. Dobroć i głupota też.
Czyli zlosc i dobroc istnieja z glupota.
szreniawski (6 punktów)
>Oj, tutaj na forum znajdziesz mistrzow jednego i drugiego.
Bardzo dziekuje wszystkim za wypowiedzi. Na forum jestem początkujący, dlatego tylko w bazgrołach się zamieściłem

Powyższe moje aforyzmy zostały zaczerpnięte z tomiku "myśliciela aforyzmy I" (dodam że nie chodzi o mnie, tylko stworzyłem taką postać rysunkową o imieniu myśliciel, chociaż troszkę się z nią utożsamiam). Aforyzmy wydałem w nakładzie 20 egz. więc proszę o wyrozumiałość, że je tutaj zamieszczam. Nie chcę zabierać komuś czasu, ale jeśli ktoś spojrzy, to będzie mi bardzo miło.

Piotr Szreniawski


Lepiej rozumieć niż interpretować.

Lepiej znać sens życia, niż cel świata.

Lepsza książka niż słodycze, ale lepszy chleb niż książka.

Oczywiście dobrze, kiedy kłopoty są tylko urozmaiceniem, zwykle jednak są też męką.

Odwaga w miłości jest mieszanką odwagi cywilnej i wojskowej.

Oto moje życie - patrzcie i śmiejcie się, głupcy!

Perfekcjoniści potrafią doskonale niszczyć zadowolenie.

Pesymista też może mieć złudzenia.
gooa (746 punktów)

>Lepiej rozumieć niż interpretować.
A ja juz rozumiem dlaczego chcesz abysmy interpretowali Twoje aforyzmy.

>Lepiej znać sens życia, niż cel świata.
Jezeli znalazles sens zycia, to zaden cel nie jest wazny.

>Lepsza książka niż słodycze, ale lepszy chleb niż książka.
Zalezy od tego, na co masz smaka, ale przy dobrej ksiazce, to i chleb z dzemem smakuje.

>Oczywiście dobrze, kiedy kłopoty są tylko urozmaiceniem, zwykle jednak są też męką.
Urozmaicenie i meka ?

>Odwaga w miłości jest mieszanką odwagi cywilnej i wojskowej.
Odwaga w milosci ?

>Oto moje życie - patrzcie i śmiejcie się, głupcy!
A jesli ktos sie z tego usmieje, to znaczy, ze jest glupcem?

>Perfekcjoniści potrafią doskonale niszczyć zadowolenie.
Ale nie na dlugo, zazwyczj krotko zyja.

>Pesymista też może mieć złudzenia.
Dlatego jest pesymista.
inhet (1073 punktów)
Mam do zarzucenia tym aforyzmom zbyt małą uniwersalność. Ponadto przebija z nich subiektyizm - brzmią jak skarga zapoznanego geniusza.
Gandhi
Bardzo lubię aforyzmy. Sporo celnych myśli umyka, pozostaje w zapomnieniu. Warto je przypominać i popularyzować. Znacie? Tak? No to czytajcie Leca:

Kto umiera z zachwytu, niech się broni przed zmartwychwstaniem.

Zapisałem własną myśl: "Nie zabijaj!" Czy to źle, czy dobrze, że dopiero po chwili spostrzegłem - popełniłem plagiat.

Nie ma powrotu do jaskiń! Jest nas za dużo.

Trafiłem obok? Tam był mój cel.
gooa (746 punktów)

>Trafiłem obok? Tam był mój cel.

Tutaj, to akurat dobrze wycelowales.

inhet (1073 punktów)
Tym, kim są, najbardziej są ci, którzy najmniej są tym, kim są.

Nie sztuka być pierwszym, sztuka być ostatnim.
gooa (746 punktów)
>Tym, kim są, najbardziej są ci, którzy najmniej są tym, kim są.
Jezeli to Twoje, to jest madre, jezeli czyjes, to musi byc madre, przeszkadza mi to "kim" - tym(i) sa najbardziej ci, ktorzy...
Chyba, ze zle zrozumialam.

>Nie sztuka być pierwszym, sztuka być ostatnim.
Tez sztuka

Tez nosisz sie z zamiarem wydania tomiku, czy to jakas aluzja do mnie.

gooa (746 punktów)

>>Nie sztuka być pierwszym, sztuka być ostatnim.
>Tez sztuka .
Ucieklo mi, a chcialam jeszcze dodac, ze nie sztuka jest byc ostatnim ,bo ten ostatni niewiele robi, by byc pierwszym, natomiast sztuka jest ( moim zdaniem) nie byc pierwszym.

inhet (1073 punktów)
Ni to tomik będzie, ni to aluzja jest.

ad.1. Im mniej ktoś pasuje do miejsca, jaie zajumuje, tym wieksze swarza pozry pasowania.

ad.2.ostatnich gryzą psy - albo inne rzeczy.
szreniawski (6 punktów)
Bardzo dziękuję za takie ciekawe komentarze. Dopiero przyszedłem na forum, zapowiada się bardzo ciekawie.

Dawno temu czytałem troszkę aforyzmów chińskich. Zupełnie inny klimat. Książkę już oddałem. W każdym razie myślę że aforyzmy są formą bardzo związaną z mądrością.

Poza pisaniem aforyzmów, jestem redaktorem miesięcznika internetowego -.^ gdzie zamieszczam ciekawostki na temat filozofii, kultury, literatury, nauki administracji, religioznawstwa, sztuk plastycznych i wielu innych, czasem kontrowersyjnych zagadnień. Raz w miesiącu wysyłam jeden krótki email.

Jeśli mogę prosić o zapisanie się do bezpłatnej prenumeraty,
to proszę wysłać email na adres:
moc.spuorgoohay@ebircsbus-ikswainerzs

postaram się nie zawieść,

Piotr Szreniawski

gooa (746 punktów)

Jak klikniesz na moj link, to wyswietla sie moj e-mail, upowazniam Cie do wyslania mi informacji o Twojej stronie.
szreniawski (6 punktów)
> wyswietla sie moj e-mail,
bardzo dziękuję, mam nadzieję że się nie zawiedziesz.
Przeczytałem troszkę Twoich wypowiedzi, masz krytyczne spojrzenie na rzeczywistość, ciekawe czy ostro zjedziesz moje produkcje

najlepsze życzenia,

Piotr Szreniawski

Ktoś
>Przeczytałem troszkę Twoich wypowiedzi, masz krytyczne spojrzenie na rzeczywistość, ciekawe czy ostro zjedziesz moje produkcje

Życzę miłej zabawy!
Holy_Grail_Seeker (86 punktów)

>Aby być filozofem, trzeba odpowiednio wcześnie przestać być
>uczniem.
jakoś nie brzmi to za dobrze w porównaiu z
"wiem, że nic nie wiem" Sokratesa
|---|
|\|/|
|-0-|
\/|\/
 \-/
pszren
za późno, uczniu.

a Sokratesa lubię.
biala_mewa
Chcialabym podzielic sie moim ulubionym aforyzmem:

"Nie mozesz zatrzymac zadnego dnia, ale mozesz go nie stracic."

Pozdrawiam

www.toya.net.pl/~ina

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365