 |
Glisty i robaki w glowie przez Racjonaliste?? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-01-2005 17:17 | yaotzin (257 punktów) | Glisty i robaki w glowie przez Racjonaliste?? | A oto cytat z forum www.wiara.pl. "Wielebny Alusku! Czy to ważne skad - ważny jest problem! A poza tym nie czytaj Racjonalisty bo bedziesz miał glisty i inne robaki w glowie a rozumek ogłupiony napastliwym ateizmem, masochizmem, judaizmem, machometanizmem, komunizmem i jeszcze wieloma ...izmami" Wielebny Alusku! forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=2456 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Mariusz Agnosiewicz | Bo my jesteśmy CYWILIZACJA ŚMIERCI  == Wczoraj oglądałem bardzo dobry film amerykański z 2003 r. - Polowanie na czarwonice. W przyszły wtorek druga część. Bardzo polecam.
|
|
 | | Teresa | > Wczoraj oglądałem bardzo dobry film amerykański z 2003 r. - Polowanie na czarwonice. W przyszły wtorek druga część. Bardzo polecam.Możne zacznę od stanowiska KK. W liście wystosowanym w związku z publikacją Akt Międzynarodowego Sympozjum na temat Inkwizycji Jan Paweł II przypomina, że w opinii publicznej inkwizycja jest uosobieniem antyświadectwa i zgorszenia. Również : "Papież nawiązał do obchodzonego 12 marca 2000 roku Dnia Przebaczenia. Prosił wówczas Boga o wybaczenie win, jakich dopuścili się synowie Kościoła, posługując się w imię wiary i moralności metodami nieewangelicznymi. Wypowiedziane wówczas słowa modlitwy dotyczą także dramatów związanych z inkwizycją i stanowiących ich następstwo zranień ludzkiej pamięci. Kościół wyraził wówczas postanowienie poszukiwania i krzewienia prawdy łagodnie i z miłością, w przekonaniu, że prawda nie inaczej się narzuca jak tylko mocą samej prawdy - stwierdził Jan Paweł II." (rv-st/ua, © Radio Vaticana 15.06.2004) Papież przeprosił za inkwizycję. Jednak prośbie o przebaczenie towarzyszyły rzetelne badania historyczne: "Zanim poprosi się o przebaczenie trzeba mieć właściwą świadomość faktów i braki w stosunku do wymogów ewangelicznych umieścić tam, gdzie one rzeczywiście się znajdują". "Wielu obiegowym opiniom na temat Świętej Inkwizycji przywrócono właściwe proporcje, z innymi zaś radykalnie się rozprawiono. Chociażby z owym osławionym polowaniem na czarownice. W latach osiemdziesiątych teolog Hans Küng mówił wręcz o dziewięciu milionach czarownic (dziewięciu milionach!) osądzonych i spalonych na stosie przez Kościół (por. Marina Ricci, 30 Giorni, październik 1985). Byłoby to zatem ludobójstwo bardziej krwawe niż zbrodnie nazistów na Żydach z ubiegłego wieku. Świeccy eksperci powołani przez Papieża wyraźnie zaprzeczyli szacunkom Künga. Egzekucje czarownic były rzeczywiście zjawiskiem powszechnym, ale chodzi o tysiące, a nie miliony przypadków. Jeszcze ciekawsze jest to, że kraje protestanckie były znacznie mniej pobłażliwe od katolickich wobec kobiet oskarżonych o uprawianie czarów lub konszachty z diabłem. W Italii na przykład skazano na śmierć tysiąc czarownic na ponad 13 milionów mieszkańców (w 1600 r.); około 4 tysiące czarownic spalono na stosie we Francji, liczącej 20 milionów mieszkańców; w Niemczech zaś na 16 milionów mieszkańców spalono 25 tysięcy czarownic. Zadano zatem kłam na przykład komunałom tak bardzo drogim włoskiej myśli liberalnej o wyższości luterańskiego protestantyzmu nad katolicyzmem w dziedzinie respektowania praw jednostki. W rzeczywistości, Kościół katolicki w krajach północnej Europy musiał często pełnić rolę hamulca wobec zaślepionych nienawiścią donosów lub przypadków odpowiedzialności zbiorowej, co było wyrazem atawistycznych, pogańskich lęków przed osobami podejrzanymi o rzucanie uroków." Więcej tutaj: www.aspektpolski.ntx.pl/?p=213Sam to oceń. Wg mnie to nie zasady ewangeliczne są złe tylko postępowanie wbrew nim, co miało miejsce w przypadku Inkwizycji. To jest dla mnie najistotniejsze. Tak więc, Mariuszu, jeśli upominać i nawracać to tylko łagodnie i z miłością. Film owszem też chętnie obejrzę.  Pozdrawiam! P.S. Mam też nadzieję, że istotnie: "Właściwe kryteria sprawiedliwego osądu przeszłości życia Kościoła daje zmysł wiary - sensus fidei" (Jan Paweł II), bo zmysł wiary to wszystko co mamy.
|
|
|  | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | > Film owszem też chętnie obejrzę. Satysfakcja gwarantowania, siostro! - film opowiada o polowaniu w środowisku purytańskim, a więc heretyckim
|
|
| |  | | Teresa | > >Film owszem też chętnie obejrzę. > Satysfakcja gwarantowania, siostro! - film opowiada o polowaniu w środowisku purytańskim, a więc heretyckim  > Chciałabym żebyś wiedział, bracie, że jestem za ekumenizmem, także błędy innych wyznań przesadnie mnie nie cieszą, ale mimo to obejrzę  !
|
|
| |  | | Teresa | Żeby bardziej oczyścić atmosferę, to tutaj napiszę jeszcze uczciwie, co czuję. Jestem b. rada  z tego, że w ogóle pomyślałeś o tym, że film jako taki może sprawić siostrze satysfakcję, a nie - jak pragnę w to wierzyć- błedy heretyków w nim pokazywane  ! To tyle .. w tym wątku.
|
|
| | |  | | Mariusz Agnosiewicz | > Jestem b. rada z tego, że w ogóle pomyślałeś o tym, że film jako taki może sprawić siostrze satysfakcję, a nie - jak pragnę w to wierzyć- błedy heretyków w nim pokazywane !Ależ droga siostrzyczko, nigdy by mi nie przyszło do głowy aby odbierać Ci prawo do ludzkiej radości i rozkoszy! Znajoma osoba opowiadała mi, jak po pewnej upojnej nocy z nieznajomą po jakiejś imprezie, w pokoju owej, ku swemu wielkiemu zdziwieniu, natknął się na siostrzany habit  Słyszałem poza tym o bardzo wielu przypadkach (niektórzy lekarze twierdzą, że to masowe) notowaniu spiral u zakonnic, przy okazji rożnych badań, co czasami bywa szeroko lokalnie rozprzestrzeniane ku uciesze gawiedzi  Siostra też człowiek i mnie by do głowy nie przyszło, aby z siostry robić jakiegoś zimnego cyborga kościelnego
|
|
| | | |  | | Teresa | > Ależ droga siostrzyczko, nigdy by mi nie przyszło do głowy aby odbierać Ci prawo do ludzkiej radości i rozkoszy! Znajoma osoba opowiadała mi(..)Ależ dziękuję za przyznanie mi tego prawa, obawiam się jednak, że taka potężna dawka ludzkiej radości i rozkoszy, o jakie wspomniałeś, mogłaby siostrę nawet zabić.  Ale to już są nazbyt swawolne rozmowy, żeby je prowadzić z siostrą! P.S. Bardzo podobał mi się film "Polowanie na czarownice". Można wysnuć z niego taki wniosek, że czasami Opatrzność dopuszcza do zła, żeby z niego wyprowadzić dobro. Ale ja nie o tym chciałam napisać. Powiedz, proszę, jak Ci się podobała postać gubernatora, który może i miał rozum, ale dopiero przejął się całą sytuacją, gdy padło oskarżenie na jego panią? A postać pastora, który widać nie miał rozumu, ale za to był bardzo "zatroskany" o dobro owieczek...  Czy z tego, bracie, nie wynika, że sam rozum nie wystarczy (por. gubernator) i wiara też nie (por. pastor)  ???
|
|
| św.Marek | Przeglądnąłem sobie to forum. Założę się, że wiele z tych uduchowionych bezgranicznie osób po takiej wspaniałej reklamie Racjonalisty oderwie się czym prędzej od rozważań, dlaczego nazywanie papieża papieżem jest zbrodnią przciwko ludzkości i zacznie szukać Racjonalisty. Chyba tu już kilka zawitało.  Swoją drogą ciekawym by było, gybym się tam zarejestrował ze swoim nickiem. Miałbym fanów i fanki...  ___________ Pozdrawiam
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|