Jeśli dobrze mi sie wydaje to twoje wywody pochodzą od ekonomisty Kanta , fakt - wierzyć można ale to sie niestety wiąże z kultem danego "bożka"(w tym wypadku Jahwe) a kult jeśli ma być szczery to musi pochłaniać wiele ludzkiego czasu - tak cennego, którego człowiek ma tak mało i to jeszcze w dzisiejszym świecie... Wiara sama w sobie nie jest zła z tym że ona ma byc dla ludzi, a nie że ludzie przez nią maja być zniewoleni (stłoczeni w miejscu jej wyznawania , dajmy na to w kościele) Po co tracić czas na nie przynoszące rezultatów modły jak można go przeznaczyć na coś bardziej przydatnego , np. sport ? pozdrawiam  |