Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zajmijcie się islamem!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
17-06-2003 01:53Heinz RostZajmijcie się islamem!
1. Nie waham się postawić islamu, obok faszystów i komunistów, którzy realnie walczyli z liberalną demokracją. Oczywiście nie można wpaść w "panikę systemową" to znaczy, że ani wprost militarnie, ani wprost gospodarczo świat islamu z powodu swego zacofania nie podbije Zachodu, ba nawet nie zagrozi stabilności Chin czy Indii. Jednak czego nie da się zrobić z daleka można spróbować pokonać od środka - imigranci. Pomyśleć, że większość potęgi ś.i. bierze się stąd, że przodkowie obecnych muzułmanów bardzo dobrze zaparkowali swoje wielbłądy, na ropie naftowej ...
2. Faktem jest, że muzuł. zgodnie ze swoją religią mnożą się jak króliki. To z tego głównie bierze się imponujący wzrost liczebności islamu. Co więcej chociaż formalnie i "obrzędowo" to chrz. ciągle jest największą religią, to tak naprawdę jeśli chodzi o praktykę i ważną rolę, z pewnością już islam jest na pierwszym miejscu !!!
3. Islam nie jest TYLKO religią jak hinduizm czy buddyzm, to również model prawa, model państwa, model społeczeństwa wypełniający całe życie itd. ... - wszystko zgodnie z wolą Allah`a, ponieważ jednak nikt do Allah`a nie ma numeru telefonu, więc w praktyce cała władza w rękach islamskiego kleru - nawet państwa islamskie, gdzie oficjalnie rządzą świeckie dyktatury nie mogą obyć się bez ciągłego wsparcia kleru (chyba, że były przy władzy tak długo jak kontraBASiści Sadama).
4. Kolejne powody, żeby "Racjonalista" zajął się islamem:
- fanatyzm muzułmanów,
- ich rosnąca liczebnie i społecznie rola w krajach rozwiniętych, w tym w Europie - jak tylko zresztą się uda Polsce trochę wzbogacić w UE, to również do nas zaczną masowo przybywać,
- fakt, że jesteśmy całkowicie zależni od nafty,
- fakty związane z "Racjonalistą" - nikt w polskiej Sieci nie ma środków i odwagi, żeby krytykować islam i po drugie - wielu osób po lekturze serwisu "Racjonalista" może porzucić judaizm i chrz., ale mieć ciągle POTRZEBĘ rel., tyle, że rel. Azji są egzotyczne, poza tym to "poganie", ale islam ... - nic dziwnego, że chociaż realnie Kk nie zagraża pozycji Cerkwi w Rosji, to ta walczy z Kk na całego, bowiem tak BLISKIE są obie gałęzie chrz. - no właśnie, skoro nie chrz. i nie juda. to z pewnością islam jest od Boga. Tym samym wbrew intencjom "Racjonalista" bez dogłębnej krytyki islamu może niestety napędzać wiernych na islamskie modły,
- najlepiej, żeby tą krytyką zajęli się byli muzułmanie,
5. " Potrzeba nam jednak fachowcow od tego tematu, ludzi chcacych cos o tym pisac. pozdrawiam MA ".
Ale to już JEST i to znakomitej jakości, jasnej i racjonalnej - na stronach zachodnich. Nie potrzeba w głównej mierze autorów, lecz tłumaczy - niech Pan ogłosi na stronie, że takowi ze znajomością angielskiego i dużą ilością czasu wolnego (niestety osobiście zwykle nie mam - m.in. pracuję 11 godzin na dobę) są potrzebni, na pewno się zgłoszą. Oczywiście najlepiej by było, żeby Pan, pan Dziamka, pan Przech ... - mając uznanie i sympatię czytelników osobiście się tym zajęli! Było racjonalne "Tak dla UE", był m.in. cykl o masonach - niech głównym celem "Racjonalisty" na kilka miesięcy będzie "Nie dla islamu" !
Moja oficjalna propozycja dla Pana strony - proszę nawiązać bliską współpracę ze stroną Ali Siny - FFI - main.faithfreedom.org/index.htm W gruncie rzeczy pan Sina bardzo przypomina Pana i "Klerokratię" - też jest fanatykiem jeśli chodzi o angaż i spokojną pewność, że to co robi jest słuszne, też poświęca na to ogromną ilość czasu, w dodatku on naraża własne życie, bo jeśli islamiści go zlokalizują, no to ... A jak potężna siła jest jego strony, czemu akurat z nią warto podjąć współpracę - to zobaczy Pan czytając jego artykuły, oglądając zawartość strony, widząc wściekłość w reakcji muzułm. - ale myślę, że takim symbolem jest fakt, że ostatnio Iran rządzony przez gang mułłów ... zablokował swoim poddanym m.in. stronę FFI. Jak widać ta strona grozi reżimowi !
- zyskiem dla czytelników "Racjonalisty" będą znakomite artykuły Ali Siny i FFI w naszym, polskim języku,
- zyskiem dla strony FFI będzie oczywiście możliwość wykorzystania tych tłumaczeń na swojej stronie, a więc utworzenie wersji polskiej dla ważnych artów na swej stronie,
I niech Pan pamięta:
" Jedyną rzeczą, która jest potrzebna do triumfu Zła - to bezczynność Dobrych ludzi " - Edmund Burke.
Pozdrawiam i liczę, że jako człowiek czynu poważnie potraktuje Pan ten mail,
Heinz Rost, ateista.

webmaster
>wielu osób po lekturze serwisu "Racjonalista" może porzucić judaizm i chrz., ale mieć ciągle POTRZEBĘ rel., tyle, że rel. Azji są egzotyczne, poza tym to "poganie", ale islam ...
pan wybaczy, ale jak ktoś po takiej lekturze nadal potrzebuje religii, to znaczy że nic nie zrozumiał. jeżeli chrz. nie ma nic do zaoferowania, to tym bardziej islam.
>najlepiej, żeby tą krytyką zajęli się byli muzułmanie
daj pan świeczkę, poszukam pewnie, że byśmy chcieli, ale to wymaga czasu i właśnie takich ludzi.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365