>jesli wg. was racjonalizm polega tylko na obsmarowywaniu...to jest to zenujace. drogi czytelniku. twoja opinia nie jest tu nowością. wielu przed tobą uważało, że pozjadało wszystkie rozumy i zna ten serwis jak własną kieszeń. to jednak wyraz pychy. nawet ja nie znam zawartości wszystkich stron, choć jestem za wszystkie poniekąd odpowiedzialny. dlatego nie wydaję opinii kategorycznych czy autorytarnych na temat naszego serwisu. wymaga tego ode mnie elementarna uczciwość. >jestescie monotonni w tym ataku na kosciol katolicki. czy nie ma innych tematow? ależ są! prosze czytać także inne działy, nie tylko ten jeden. co prawda najwięcej jest tekstów związanych z Kościołem i chrześcijaństwem, ale to przecież nie wyczerpuje tymatyki serwisu. >a czy glupota nie jest wypowiedz racjonalisty, ktory "wierzy"(sic), ze swiat istnieje wiecznie. kto tak powiedział ? ja nie raz na tym forum pisałem, że nic nie jest wieczne. a może miał na myśli coś więcej niż tylko kosmos? istnieją kosmologiczne hipotezy mówiące o 'wiecznie' istniejącym metawszechświecie, w którym nie ma czasu (w naszym rozumieniu tego pojęcia). to, że pan czegoś nie zrozumiał, to nie znaczy, że to nieprawda. >jesli jego wiara jest argumentem przeciwko wierzacemu w Boga, to kto jest wiekszym Ciemnogrodzianinem. zapewne ten, kto nie dostrzega innych argumentów. a opinia tego czy innego nie ma tu rzeczywiście znaczenia. jeżeli mieni się pan orędownikiem ratio, czemu z lekką ręką pan tak uogólnia ?
|