Racjonalista - Strona głównaDo treści
niepokalane poczęcie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
16-10-2003 10:21ephesis (6553 punktów)niepokalane poczęcie
co właściwie oznacza ten termin wg katolików, czy ktoś to wie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

leon
>co właściwie oznacza ten termin wg katolików, czy ktoś
>to wie?
Przeczytaj: www.racjonalista.pl/kk.php/s,2760
leon
>co właściwie oznacza ten termin wg katolików, czy ktoś
>to wie?
Przeczytaj: www.racjonalista.pl/kk.php/s,2760
Marfik
>>co właściwie oznacza ten termin wg katolików, czy ktoś
>>to wie?
>Przeczytaj: www.racjonalista.pl/kk.php/s,2760

Niestety nie jest to jedyny dogmat kościoła, który został ogłoszony po setkach lat...
Jest ich więcej; zastanawiające jest tylko, kto i w jaki sposób zostaje natchniony w takich "sprawach"... Niewiarygodny jest również fakt, jak silna jest wiara w podobne rewelacje w niektórych wyznaniach...
Wynika to chyba z elementarnego braku wiedzy wierzących wyznawców.
Ktoś powiedział: im większa wiedza, tym mniejsza wiara..w podobne dogmaty
ephesis (6553 punktów)
>Przeczytaj: www.racjonalista.pl/kk.php/s,2760

serdecznie dziękuję, ale teraz prosze o skierownie mnie do artykułu mówiącego na czym polega grzech pierworodny!

Saba
>>Przeczytaj: www.racjonalista.pl/kk.php/s,2760
>
>serdecznie dziękuję, ale teraz prosze o skierownie mnie do artykułu mówiącego na czym polega grzech pierworodny!
Według nauk Kościoła, polega on na przekroczeniu zakazu przez Adama i Ewę, aby nie jedli owoców z zakazanego drzewa.
Marfik
>>>Przeczytaj: www.racjonalista.pl/kk.php/s,2760
>>
>>serdecznie dziękuję, ale teraz prosze o skierownie mnie do artykułu mówiącego na czym polega grzech pierworodny!
>Według nauk Kościoła, polega on na przekroczeniu zakazu przez Adama i Ewę, aby nie jedli owoców z zakazanego drzewa.

Lepiej nie dociekajmy prawdy w tej kwestii, możemy popełnić nieopatrznie jakiś podobny do pierworodnego grzech

marfik

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365