Witam Cieszę się, że mój text zamieszczony na forum pod tytułem - a skąd się bierze rozum?- spotkał się z takim odzewem. Moja hipoteza, że mózg może w końcu okazać się bio - komputerem jest o tyle prawdopodobna o ile założymy, że ponad mózgiem jest coś lub ktoś, co układa program i tu odwołam się do drugiego swojego textu zamieszczonego na forum w dziale - religia- pt. "mój punkt widzenia" i jeżeli założymy wielowymiarowość przestrzeni jak tam wspomniałem to jest tam miejsce dla "głębokiego JA" i dla Boga i dla wszystkich, których chciałbyś umieścić. Jeżeli chodzi o zarzut, który postawił mi mój wielce szanowny rozmówca o ps - biolog to pragnę poinformować, że co prawda wymiary mogą być zwinięte do niewielkich rozmiarów, ale przecież, jakie to ma znaczenie dla naszego "Ja", - jeżeli kiedykolwiek poszukiwałeś własnej - znowu mówiąc ogólnie - jaźni to prawdopodobnie zorientowałeś się ze czas, odległość, wielkość nie mają najmniejszego znaczenia. Pomimo, że co prawda wymiary hiperprzestrzenni mogą być mikroskopijne z naszego punktu widzenia i z naszej trójwymiarowej przestrzeni to jednak spojrzenie z owego wyższego wymiaru na całość naszej rzeczywistości może okazać się bardzo pożyteczne szczególnie na osobowość konkretnego człowieka. Bo zastanówmy się, jeżeli odnajdę to swoje "Ja umiejscowione gdzieś na pograniczu wielu wymiarów czy wielu światów, - jak kto woli - to prawdopodobnie znajdę sposób na własne życie, zachowanie kontroli nad emocjami, uczuciami, myślami, będę obserwatorem całego mechanizmu własnego wewnętrznego życia. Oczywiście proszę nie mylić tego JA, o którym mówie z tz. Ja - ego powierzchownym, tożsamościowym. Jak znajdziesz owe "JA" to już prawdopodobnie będziesz także mógł spojrzeć w oczy Boga swojego przyjaciela. Zawsze mówiłem, że trzeba szukać Boga w sobie, bo dopóki go nie znajdziesz to nie masz, po co chodzić do świątyni i szukać go w jakiś budynkach typu kościoły czy inne bożnice i tu jest paradoks, bo z kolei jak go znajdziesz w sobie to przestaniesz go szukać na zewnątrz i wiara zinstytucjonalizowana przestanie ci być potrzebna. Mój mail lp.teno.atzcop@ega_wenPozdrowienia Jazon |