Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dobry katolik

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-03-2004 16:12TomekDobry katolik
cześć chcialemsie dowiedziec co oznaczy bycie dobrym katolikiem.Jak życ zeby nim byc, jakich trzeba przestrzegac praw i zasad. Czy w ogole jest mozliwe życie jako dobry katoli> Nikt mi nie potrafi tego wytłumaczyc prosze o odpowiedż Tomek

jarekland (142470 punktów)
Cześć. Czy chodzi Ci o członka kościoła katolickiego czy o człowieka wierzącego. To nie jast to samo.
Tylko ten człowiek który nie lubi zakazów, nakazów, dogmatów itp. oraz oczywiśce kieruje się zasadami tolerancji i racjonalizmu jest dobrym człowiekiem wierzącym.
daniel
Wiara bez uczynków jest martwa,to co mówisz jest prawdą ,ale to nie wystarcza.
Być posłusznym kościołowi to być posłusznym Chrystusowi.Msza św.i sakramenty
są tymi uczynkami,oczywiście uczynki wobec bliźniego. Wiara bez uczynków jest martwa!
Trzeba mieć jasny umysł aby posłuszeństwo okazywać w słusznej i prawdziwej sprawie,bo bywa tak że posłuszeństwo jest wykorzystywane,co często się zdaża,ale Jezus nie jest temu winny,lecz ludzie.Miłosierdzie Boże.Zaufaj Panu Jezusowi.
Dogmaty są ogłaszane z uroczystego nauczania Kościoła,i tak podane do wiary.
Chrystus ustanowił św.Piotra jako głowę kościoła na ziemi,aż do dziś trwa Kościół
a głową widzialną kośćioła jest następca św.Piotra.papież Jan Paweł II.
Do czego zmierzam?Otóż proszę pamiętać co powiedział Jezus do Piotra,
nie cytuję dosłownie,...co zwiążesz na ziemi będzie związane w niebie,a co rozwiążesz
na ziemi będzie rozwiązane w niebie.... Jasne?! Tak już jest. Dzięki za uwagę.
Sylwester Głowacki (85 punktów)
A cóż to ? www.ewangelia.com?

webmaster (moderator)
śmiech na sali..
www.ewangelia.com/page.php3?_text=dowody
ale najlepsze jest to:
>Wierzymy, że Bóg powierzył Kościołowi nakaz głoszenia Ewangelii wszystkim narodom, tak aby ludzie z każdego narodu, szczepu, grupy etnicznej i językowej, mogli należeć do Jezusa Chrystusa. Jako ambasadorzy Chrystusa musimy używać wszelkich środków, aby udać się do innych ludzi z przesłaniem Dobrej Nowiny
To by wiele tłumaczyło..
generalnie całość www.ewangelia.com/page.php3?_text=wyznanie
nadaje się do sieciowych perełek.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365