Hej, czy ktoś czytał ostatnio jakąś ciekawą książkę? A tak serio, to tematy tu poruszane zahaczają zazwyczaj o wiele różnych zjawisk, a te z kolei mogą być dyskutowane z różnych punktów widzenia i na różnych poziomach. No nie da się inaczej, chyba, ze watki miałyby formę ankiety: Wierzysz w boga? t/n _ . No i tylko wtedy byłoby na temat. Ale jeżeli chcemy argumentować, przekonywać etc. to musimy trochę podyskutować - chociażby o punkcie wyjścia i założeniach współrozmówców. Naprawdę inaczej się nie da. To nie forum ubuntu na którym zawsze jest jeden konkretny problem do rozwiązania i najwyżej trzy czy cztery metody rozwiązania. Tu mówimy o rzeczach dużo bardziej skomplikowanych - i co gorsza - zazwyczaj niemożliwych do sprawdzenia w celu uzyskania jednoznacznej odpowiedzi: prawda/fałsz. I jak tu określić kto pisze na temat? Rzecz jasna nie mówię tu o fraterach czy tym podobnym.
Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
|