Racjonalista - Strona głównaDo treści
"DYSKOTEKA POSTRADZIECKIEGO CZŁOWIEKA" - Bydgoszcz 9 I 2009

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
08-01-2009 07:12Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)"DYSKOTEKA POSTRADZIECKIEGO CZŁOWIEKA" - Bydgoszcz 9 I 2009
Ocena 1 na 1

********************* "DYSKOTEKA POSTRADZIECKIEGO CZŁOWIEKA" ******************

Kiedy: 9 STYCZNIA 2009 r. godz. 21:00
Gdzie: klub "Mózg" www.mozg.art.pl/
Adres: Bydgoszcz ul. Gdańska 10 www.mozg.art.pl/lokalizacja.html
Po co: zbieramy znaczki pocztowe na listy "Maratonu AI"

   Moi mili... barankowie!


   Popełniłem w Bydgoszczy... MARATON AMNESTY INTERNATIONAL. Mea Culpa!
Żebyście wiedzieli o co biega podaję linki - znajdziecie tam wszystkie informacje:
Strona Amnesty International: amnesty.org.pl/
Czym jest i jak przebiegał w Polsce Maraton AI: maratonamnesty.blox.pl/html

    Naskrobaliśmy kilkaset listów do złych ludzi, coby przestali torturować i więzić... dobrych ludków!
Teraz siedzę na tej stercie listów i kombinuję jak koń pod górę... za co je wysłać?
Najtańszy znaczek na list do zamordystów za wielką wodę kosztuje... 2,50 zł!
Całe to przedsięwzięcie sfinansowałem z własnej kiesy, no i jestem... pusty jak bęben!
Jako profesjonalny pasożyt społeczny oczywiście nie mam... na znaczki!
Jasne, że mogę wysłać te listy zbiorczo, ale straci na tym... siła rażenia!
Mówię co wiem, a wiem co mówię, bo znam to z... autopsji!

   W zaistniałej sytuacji doznałem objawienia i postanowiłem popełnić... DYSKOTEKĘ!
Za co z góry wszystkich zainteresowanych [potencjalne ofiary!]... PRZEPRASZAM!
Niemniej wszystkich fajnych ludków serdecznie... ZAPRASZAM!
W takiej roli będę pajacował po raz... pierwszy w żywocie!
Owszem, byłem na dyskotece [ze 3 razy!] dlatego, że o tej godzinie tylko tam kopsali... PIWO!
No cóż - czego człowiek nie zrobi dla... słusznej sprawy!
Za klasykiem chciałoby się powiedzieć... "Nie chcem, ale muszem!" .

   Moją intencją jest oskubanie Was z... kasy! Będę Was rabował... na różne sposoby:

1. Nie będzie biletów - wjazd kosztuje... 1 znaczek pocztowy za 2,50 zł
   Tyle kosztuje wysłanie 1 listu do bałwanów, którzy... torturują i więżą    ludzi!
   Można [a nawet jest wskazane!] przynieść więcej! - dostaniecie premię od    @luda... noski-eskimoski!
2. Kto przygalopuje bez znaczków lub bez kasy na znaczki - ten... parówa!
   Nic to! Jak powiedział Wołodyjowski [zanim wyleciał w powietrze!] - można zakupić    na miejscu i się... zrehabilitować!
3. Po parkiecie będą się szwendać nachalni ministranci z tacą i molestować Was...    co łaska!
4. Będą konkursy - do wygrania np. konterfekt znanego piosenkarza z... PKS-ami i    autografem!
5. Licytacja mojego medalu... "Zasłużony dla kultury" - czy coś takiego!
   Dokładnie nie wiem, bo go nie odebrałem i zalega w jakiejś... kasie    pancernej!
   Zresztą po tym wydarzeniu "kulturalnym" pewnie i tak by mi go... odebrali!
   Zwycięzcy/zwyciężczyni* [*niepotrzebne skreślić] napiszę... upoważnienie do    odbioru!
   Jeśli będzie trzeba, to nawet się poświęcę i pofatyguję... osobiście    odebrać! Chociaż... nie lubię!
6. Do piątku kawał czasu, więc zapewne... jeszcze parę głupot wymyślę!
   Tak się składa, że codziennie miewam jakieś... objawienia!
   Temat jak najbardziej poważny ale na pewno będzie... jajcarsko!

   Kto będzie miał ochotę będzie mógł naskrobać list w... obronie torturowanych i więzionych!
Gorąco Was wszystkich [waćpanny i waćpanowie!]do tego... namawiam!
To jeden z niewielu przypadków gdzie liczy się nie jakość, lecz... ILOŚĆ!

   Aha! Muszę Was uprzedzić co DJ zaserwuję, a będą... piosenki i takie różne dźwięki!
Wolę Was z góry uprzedzić, bo moglibyście doznać szoku i na miejscu... paść trupem!
Byłby problem - sam nie dałbym rady wytargać... tylu zwłok!
Wobec tego przyznam się bez bicia jakie katusze @lud... Wam zaserwuje!
Tytuł zobowiązuje! A tytuł brzmi: "DYSKOTEKA POSTRADZIECKIEGO CZŁOWIEKA"
Zgodnie z nim zapodam współczesne dźwięki grajków... rosyjskich, ukraińskich i białoruskich!
Wszystkie możliwe gatunki muzyczne... jazz, rock, pop, blues, reggae, folk, hip-hop itd!
I... już! Sama... cyrylica! Świetna muza i śliczne... obrazki!
Jak będziecie grzeczni, to może się zlituje i puszczę Wam coś oprócz... rusycyzmów!
Kopary Wam opadną na parkiet jak tego posłuchacie. Nie przejmujcie się... posprzątam!
Pokażę też [w tzw. "międzyczasie"] parę klipów "AI" tyczących... maratonu i Praw Człowieka!
Np. www.youtube.com/watch?v=WfwS0gWNGAM
Będzie też krótki [25 min.] film pt. "Jigdrel" ["Poza Strachem"].
Autorem jest Dhondup Wangchen - Tybetańczyk , którego chińskie władze za realizacje tegoż filmu... aresztowały!
Film pokażę w polskiej wersji językowej. Z angielskim tekstem jest na stronie internetowej: leavingfearbehind.com
Dhondup Wangchen jest jedną z osób w obronie której pisaliśmy listy do władz chińskich w ramach ostatniego Maratonu Amnesty International.

   Niedowiarkom - wątpiącym w skuteczność tego typu działań ku przemyśleniu:
www.slides(*)isania-listw-2007-kogo-bronimy

PS.
   Wpadnijcie, przytargajcie znaczki i... bawcie się dobrze!
Na koniec zabawy pogalopujemy na pocztę i... wprawimy listy w ruch!
A co! Im szybciej, tym... lepiej!

*********************************** ZAPRASZAM !!! ***********************************
DJ... @lud
Sławek Dutkiewicz
lp.pw@bsipyt
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jarekland (142470 punktów)Odp: "DYSKOTEKA POSTRADZIECKIEGO CZŁOWIEKA" - Bydgoszcz 9 I
> ********************* "DYSKOTEKA POSTRADZIECKIEGO CZŁOWIEKA"
Nie wiem czy dobrą nazwę wybrałeś.
Pozdrawiam
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>> ********************* "DYSKOTEKA POSTRADZIECKIEGO CZŁOWIEKA"
>Nie wiem czy dobrą nazwę wybrałeś.
>Pozdrawiam
>

Słuszna uwaga!
Powinno być... "DYSKOTEKA WSPÓŁCZESNEGO @LUDA"!
Ale ja jestem... postradziecki!
Nie mylić z... proradziecki!
Mój szanowny protoplasta nawet w dowodzie osobistym miał... urodzony w ZSRR!
Z tym CZŁOWIEKIEM, to faktycznie... przegiąłem!
Pozdrawiam... bumerangiem!
@lud Sławek


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Sławku bardzo cię proszę, abyś przestrzegał regulaminu forum i tytuły wątków pisał w stylu zdaniowym a nie wielkimi literami.
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>Sławku bardzo cię proszę, abyś przestrzegał regulaminu forum

Z całym szacunkiem alem Go nigdy... nie czytał!

>i tytuły wątków pisał w stylu zdaniowym

Staram się budować nawet... zdania złożone!

>a nie wielkimi literami.

Też mi wielkie litery! Wielkimi literami to ja piszę na... transparentach!

Zobaczę co da się zrobić!

PS.
Przy okazji... gdzie jest książeczka o prosiaczku obiecana pod choinkę?
I czemu sam muszę załatwiać zgody właścicieli praw autorskich na projekcje filmów?
Nie pierwszy raz postulowałem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,175676#w175721


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Z całym szacunkiem alem Go nigdy... nie czytał!>

Lepiej się do tego nie przyznawać, bo modzi nie śpią

>Przy okazji... gdzie jest książeczka o prosiaczku obiecana pod choinkę?

W trakcie, sprawa się skomplikowała, ale jest na względnie dobrej drodze. W styczniu wracamy do tematu.

>I czemu sam muszę załatwiać zgody właścicieli praw autorskich na projekcje filmów?

Nie wiem, chyba nie jestem w temacie. Ale tak czy inaczej, czy to oznacza, że ja mam jakieś zgody załatwiać?

Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)

>>Przy okazji... gdzie jest książeczka o prosiaczku obiecana pod choinkę?
>W trakcie, sprawa się skomplikowała, ale jest na względnie dobrej drodze.

Bujacie się z tą knigą już chyba z... pół roku!
W czym problem? Przez ten czas nawet w podglebiu dawno bym wydrukował i jeszcze z pięć razy dodruk zrobił!
Jeśli macie ją przygotowaną do druku i trochę kasy na papier, to wydrukuję Wam to w tydzień u mojego frienda w najlepszej drukarni w Polsce [bez niczyjej łaski!].
Muszę znać tylko: nakład, format, objętość, gramaturę papieru na okładkę i środek, ilość kolorów, szyta czy klejona i... już!

>W styczniu wracamy do tematu.

Jutro, w grudniu, po południu!
Wyciągnę kopyta zanim zdążycie... wydrukować!

>>I czemu sam muszę załatwiać zgody właścicieli praw autorskich na projekcje filmów?
>Nie wiem, chyba nie jestem w temacie.

Postulowałem już na forum żeby PSR wziął na siebie ciężar załatwiania zezwoleń na projekcję konkretnych tytułów w ramach DKF "Kina Racjonalisty" od właścicieli praw autorskich. Najlepiej nie na pojedyncze projekcje, tylko hurtowo, za jednym zamachem dla wszystkich DKF-ów. Bez tego ludzie, którzy udostępniają nam bezinteresownie sali i sprzętu narażeni są na wielotysięczne kary finansowe ze strony łapsów z ZAIKS-u itp. Weźcie to pod uwagę! Na razie sam sobie radzę - łapię za telefon, dzwonię do kumpla który robił już chyba we wszystkich telewizjach i... załatwiam!
Prosiliśmy o załatwienie zgody na film Derrena Browna "Messiah" ale... nie spisaliście się.!
Na szczęście kumpel robił też dla holenderskiej TV Channel4, która ma prawa do tego filmu i problem z... dekla!

>Ale tak czy inaczej, czy to oznacza, że ja mam jakieś zgody załatwiać?

Myślałem, że jako Stowarzyszenie będziecie mieć większą... siłę przebicia!
Ja dla siebie załatwię ale nie czuję się ani na siłach, ani upoważniony załatwić... wszystkim!
Rozważcie ten temat, bo trzeba to zrobić... profesjonalnie!
Tak, żeby nikomu nie narobić smrodu!
Jak będziesz chciał wiedzieć więcej na ten temat, to opowiem Ci jak znajomi dostali ni z gruchy, ni z pietruchy fakturę na 40 tys. zł od pewnego dystrybutora za... bezumowne wykorzystanie filmów do których dystrybutor miał wyłączne prawa. Chociaż oni tylko nieodpłatnie komuś użyczyli sali, a pokazy nie były biletowane.

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Bujacie się z tą knigą już chyba z... pół roku!

Mam za dużo na głowie: robię dziesiątki różnych projektów i setki rzeczy. W 2008 działalność wydawnicza nie była tą priorytetową. No i czasu nie wystarczyło.
Ws prawie drukarni proszę o emaila, może skorzystamy.

>Postulowałem już na forum żeby PSR wziął na siebie ciężar załatwiania zezwoleń na projekcję konkretnych tytułów w ramach DKF "Kina Racjonalisty" od właścicieli praw autorskich.

PSR czyli kto? Ktoś się zobowiązał i nie załatwił? Ja się nie zobowiązywałem, bo i tak pracuję bez ustanku niemal. A ktoś inny się podejmował?
Zauważyłem, że wobec PSR adresuje się często myślenie życzeniowe lub roszczeniowe. Dostaję tygodniowo setki emailów: zróbcie to czy tamto. A przecież PSR jest organizacją "na dorobku", nie posiadającą nawet jeszcze wszystkich podstawowych regulaminów, cały czas w budowie. Ale PSR to my, bo to organizacja, która powstała z tej oto wspólnoty wirtualnej skupionej wokół portalu - po to, aby osoby takie jak ty mogły działać w pewnych ramach. Założyłem PSR nie po to przecież, abym próbował rozszerzać swoją dobę do 20 roboczogodzin, ale po to, aby każdy z was mógł współkształtować ten ruch. Jeśli więc wiesz jak się poruszać w autorskoprawnej stronie RKFów, to wesprzyj tą wiedzą i potencjałem PSR.

>Bez tego ludzie, którzy udostępniają nam bezinteresownie sali i sprzętu narażeni są na wielotysięczne kary finansowe ze strony łapsów z ZAIKS-u itp. Weźcie to pod uwagę!

W Krakowie organizatorzy RKF radzą sobie i mają w tym doświadczenie. Teraz do tego się przygotowuje Grudziądz, ale wiem, że masz z "nimi" kontakt, więc proszę pomóż im z tym.

>Prosiliśmy o załatwienie zgody na film Derrena Browna "Messiah" ale... nie spisaliście się.!

I znów nie wiem o czym mówisz...

>Ale tak czy inaczej, czy to oznacza, że ja mam jakieś zgody załatwiać?

Współpracujesz z ośrodkiem bydgoskim PSR. Czy jest wielkim problemem, abyś im w tym pomógł? Przecież jeśli jesteś człowiekiem doświadczonym i podzielisz się z nimi swoją wiedzą, to pewnie dalej będą wiedzieli jak sobie radzić.

Mam nadzieję i wiarę w to, że w 2009 r. pojawi się wśród nas znacznie więcej cudownych ludzi, którzy będą nas wspierać swoją aktywnością i pracą... I takie banalne problemy staną się przeszłością.
15-01-2009 21:00 
 Ocena 1 na 1
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>>Bujacie się z tą knigą już chyba z... pół roku!
>Mam za dużo na głowie: robię dziesiątki różnych projektów i setki rzeczy.
Też coś wiem na ten temat. W ostatnim tygodniu przespałem tylko... 3 noce!
Stąd opóźnienia w korespondencji... sorry!

>W 2008 działalność wydawnicza nie była tą priorytetową. No i czasu nie wystarczyło.
Znam się na tym. Chętnie... pomogę!

>Ws prawie drukarni proszę o emaila, może skorzystamy.
OK! W najbliższym czasie skontaktuję się z Tobą poza forum.
Muszę tylko zakończyć Maraton Amnesty International [już mi bokiem wychodzi!]

>>Postulowałem już na forum żeby PSR wziął na siebie ciężar załatwiania zezwoleń na projekcję konkretnych tytułów w ramach DKF "Kina Racjonalisty" od właścicieli praw autorskich.
>PSR czyli kto? Ktoś się zobowiązał i nie załatwił?
Akurat nie ja kontaktowałem się w tej sprawie z PSR ale prośba z naszej strony była.

>Ja się nie zobowiązywałem, bo i tak pracuję bez ustanku niemal.
Wiem o tym i nie traktuj tego jako pretensje.

>A ktoś inny się podejmował?
Owszem, ale przyznaję, że było mało czasu i złóżmy to na karb... braku czasu!

>Zauważyłem, że wobec PSR adresuje się często myślenie życzeniowe lub roszczeniowe.
Zapewne ale nie z mojej strony! Jak pewnie zauważyłeś nie zawracam Ci gitary tylko... robię swoje!

>Dostaję tygodniowo setki emailów: zróbcie to czy tamto.
Ode mnie nie dostałeś jeszcze... żadnego!
Pierwszego dostaniesz niebawem z... ofertą pomocy z mojej strony!

>A przecież PSR jest organizacją "na dorobku", nie posiadającą nawet jeszcze wszystkich podstawowych regulaminów, cały czas w budowie.
Moim zdaniem zbyt wiele uwagi przykładacie do... strony formalnej!
Między innymi dlatego mam awersję do... wszelkich zorganizowanych form działalności!

>Ale PSR to my, bo to organizacja, która powstała z tej oto wspólnoty wirtualnej skupionej wokół portalu
Ściśle mówiąc PSR to... WY! Ja byłem, jestem i pozostanę... wolnym elektronem!

> - po to, aby osoby takie jak ty mogły działać w pewnych ramach.
Właśnie o te ramy chodzi. Nie mieszczę się w żadnych i nigdy się nie dam... oprawić! Tak mam i... już!

>Założyłem PSR nie po to przecież, abym próbował rozszerzać swoją dobę do 20 roboczogodzin,
Jak mawia klasyk... oczywista oczywistość!

>ale po to, aby każdy z was mógł współkształtować ten ruch.
Właśnie to robię i to intensywnie, choć nieformalnie z pozycji... outsidera!

>Jeśli więc wiesz jak się poruszać w autorskoprawnej stronie RKFów, to wesprzyj tą wiedzą i potencjałem PSR.
Robię to już od... dawna!

>>Bez tego ludzie, którzy udostępniają nam bezinteresownie sali i sprzętu narażeni są na wielotysięczne kary finansowe ze strony łapsów z ZAIKS-u itp. Weźcie to pod uwagę!
>W Krakowie organizatorzy RKF radzą sobie i mają w tym doświadczenie.
Póki co biorę wszystko na siebie [podpisuję cyrograf!] i w razie czego mnie wezmą za... dupę!
Daj mi jakiś namiar na krakowskich organizatorów - obmyślimy... receptę!

>Teraz do tego się przygotowuje Grudziądz, ale wiem, że masz z "nimi" kontakt, więc proszę pomóż im z tym.
Już to robię od pewnego czasu. Nie tylko molestuję... małoletnią!

>>Prosiliśmy o załatwienie zgody na film Derrena Browna "Messiah" ale... nie spisaliście się.!
>I znów nie wiem o czym mówisz...
Już po... herbacie! Sam załatwiłem i nie ma... tematu!

>>Ale tak czy inaczej, czy to oznacza, że ja mam jakieś zgody załatwiać?
Nie o to mi chodziło żebyś osobiście ganiał za zezwoleniami.
Generalnie widzę to w ten sposób:
Robimy listę ciekawych i wartościowych filmów [na wzór lektur racjonalistów!] po czym PSR oficjalnie występuje do właścicieli praw autorskich z prośbą o zgodę na nieodpłatne wykorzystanie [projekcje niebiletowane!] dla potrzeb wszystkich polskich RKF-ów. Za jednym zamachem [hurtowo!] mielibyśmy podkładkę i sępy spod znaku ZAIKS-u mogliby się... pałować! PSR, jako oficjalna ogólnopolska organizacja siłą rzeczy musi mieć większą siłę przebicia niż taki nieformalny żuczek jak... ja!

>Współpracujesz z ośrodkiem bydgoskim PSR.
Gwoli prawdy to go... zakładam!
Oczywiście nie sam, bo współpracują ze mną... członkowie PSR!
A, że robiłem w życiu różne rewolucje masz moje słowo, że za 3 miesiące będzie najsilniejszym ośrodkiem w kraju i będzie hulał jak... burza!

>Czy jest wielkim problemem, abyś im w tym pomógł?
NO PROBLEM!
Załatwiłem im już:
1. Kwaterę na spotkania w klubie "Mózg"
2. Kilka spotkań [regularnie co czwartek!] - frekwencja: [na początek!] 15-20 osób!
3. "Kino racjonalisty" [sala + sprzęt] - regularnie co tydzień!
4. "Bibliotekę racjonalisty" [szafa + książki] czynna 2 razy w tygodniu!
5. Kilkunastu członków [wypełnione deklaracje] aktywnych! [nie pierdzą w stołki!]
Dzięki temu macie w Bydgoszczy... ODDZIAŁ!
6. Organizuję obchody dnia Darwina [nawet mądrego ewolucjonistę załatwiłem dla Grudziądza i Bydgoszczy [żeby było śmiesznie to... lekarz z Krakowa!]
7. Mógłbym tak długo ale... mi się nie chce!

>Przecież jeśli jesteś człowiekiem doświadczonym i podzielisz się z nimi swoją wiedzą, to pewnie dalej będą wiedzieli jak sobie radzić.
Dokładnie to... robię!
Doświadczenie to jedyne czego mam... pod dostatkiem!
Załatwiam im żurnalistów - każę gadać i dawać swoje ryjki do foto! Niech się... uczą!
Muszą szybko się usamodzielnić, bo w kolejce czeka na mnie zakładanie bydgoskiego oddziału... AMNESTY INTERNATIONAL!

>Mam nadzieję i wiarę w to, że w 2009 r. pojawi się wśród nas znacznie więcej cudownych ludzi, którzy będą nas wspierać swoją aktywnością i pracą...
Wiara czyni... cuda! Nie wiedziałem, że jesteś... "wierzący"!

>I takie banalne problemy staną się przeszłością.
Podzielam Twój... optymizm!

Pozdrawiam
@lud Sławek


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
Niepełnoletni
Mam pytanie.,Czy niepełnoletni może przyjść sam czy musi pod opieką rodzica
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>Mam pytanie.,Czy niepełnoletni może przyjść sam czy musi pod opieką rodzica

Niepełnoletni może przyjść sam pod warunkiem, że będzie... "grzeczny"!
Trochę się niepełnoletni spóźnił ale nic straconego, bo jutro pajacuję z kolejną imprezą pt.... "KONCERT ŻYCZEŃ"!
Tak więc... czuj się zaproszony! www.racjonalista.pl/forum.php/s,177413


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365