Witam serdecznie. Sprobuj poszukać szkła tutaj: viperaglass.webpark.pl/Firma polecana jest przez polskich ATM-owców Możesz poszukać również informacji na forum www.astro-forum.org - w sumie najlepsze w polskim necie. Pewna tolerancja na grubość szkła istnieje, wzór przedstawiany przeze mnie to ogólna orientacja. Chicałbym podkreślić, że sam koszt wykonania teleskopu nie może być jedynym powodem dla którego postanowisz wykonać własną optykę. To jest kawał 'męskiej przygody', która daje niesamowitą satysfakcję, ale jeśli nie masz ciągot do majsterkowania, jesteś niecierpliwy, lepiej dozbieraj dłużej pienążki i kup teleskop. Koszt teleskopu w rzeczywistości będzie mniejszy w przypadku własnoręcznego wykonania i inwestycja rozłoży się również w czasie, gdyż potrzeba ładnych paru miesięcy roboty. Jeśli rozpoczniesz szlifierkę, koniecznie informuj mnie o pracy, postaram pomóc w miarę możliwości. Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Si Hoc Legere Scis Nimium Eruditionis Habes
|