Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mjątek kościoła katolickiego w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-03-2014 17:19pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Mjątek kościoła katolickiego w Polsce
Czy ktoś może się orientuje jaki majątek ma w Polsce kościół katolicki - chodzi mi o w miarę realne dane?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>Czy ktoś może się orientuje jaki majątek ma w Polsce kościół katolicki - chodzi mi o w miarę realne
>dane?

Majatek kosciola jest jak biblia i caly katolicyzm - metafora
Wszystko od -∞ do +∞ jest mozliwe i prawdziwe.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>Majatek kosciola jest jak biblia i caly katolicyzm - metafora
>Wszystko od -∞ do +∞ jest mozliwe i prawdziwe.
>
Nie o to mi chodziło.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Twoje pytanie jest retoryczne. Nikt spoza tej organizacji nie może wejść w posiadanie takich danych, bo polskie prawo tego nie dopuszcza. Mało tego, polskie władze nie są nawet w stanie podać ile kasy płynie do KK z budżetu państwowego i samorządowych.
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Czy ktoś może się orientuje jaki majątek ma w Polsce kościół katolicki - chodzi mi o w miarę realne dane?
www.przegl(*)gorzata-winiarczyk-kossakowska
.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
No to się dowiedziałem - tyle że nie wiem ile.
16-03-2014 18:59 
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>No to się dowiedziałem - tyle że nie wiem ile.
I to chodzi! www.racjonalista.pl/forum.php/s,612104#w612117
Ale może warto zajrzeć do całego dorobku pani profesor, doktora Pawła Boreckiego: www.krytyk(*)sowaniaKosciola/menuid-77.html prof. Jerzego Wisłockiego: pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Wisłocki i tak ogólnie, to nie warto liczyć na łatwiznę i trochę własnej pracy w poznanie trzeba włożyć.

Pozdrawiam.

@@@
.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Jasne, co mam iść do kurii i poprosić o dane finansowe za ostatnie 20 lat?, pytałem nie tyle o sumę ale o kwestię świadomości. Podejrzewam, że chodzi o niewyobrażalne pieniądze i jestem zdania że jak w Wa-wie wisi baner z naszym długiem publicznym powinien wisieć baner z kasą KK.
16-03-2014 19:50 
 Ocena 6 na 6
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Jesteś bez sensu uszczypliwy wobec osoby, która podaje ci linki, a także zachęca do minimalnego wysiłku jakim jest próba samodzielnego poszukiwania. Wyskakujesz z tekstem o świadomości, ale sam nie jesteś najwyraźniej świadom, że zgodnie z polskim prawem dane, o które pytasz, po prostu nie są publikowane, a tym samym są niedostępne.
Naprawdę nie rozumiesz, że KK nie ma obowiązku składania jakichkolwiek raportów finansowych?
KK działa w Polsce zgodnie z zasadą "co twoje to moje, a co moje to ci wara?"

pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Wiem że nie musi ale zastanawiam się dlaczego partie lewicowe, lub które się nimi mienią tego majątku nie policzą, nie przedstawią do wiadomości publicznej. Maja wszelkie możliwości by takie dane zebrać i uporządkować, więc pytam dlaczego nikt jeszcze togo nie zrobił. Jako takie teksty i obliczenia typu "może, najprawdopodobniej", są jak wiara, albo się w nie wierzy albo nie. Może jakby ten popaprany naród zobaczył, że wartość majątku KK w Polsce jest wielkości długu PP, to może w końcu barany by się obudziły.
16-03-2014 20:14 
 0 na 2
Dmuszek (-25 punktów)
>Wiem że nie musi ale zastanawiam się dlaczego partie lewicowe, lub które się nimi mienią tego majątku nie policzą, nie przedstawią do wiadomości publicznej. Maja wszelkie możliwości by takie dane zebrać i uporządkować, więc pytam dlaczego nikt jeszcze togo nie zrobił. Jako takie teksty i obliczenia typu "może, najprawdopodobniej", są jak wiara, albo się w nie wierzy albo nie. Może jakby ten popaprany naród zobaczył, że wartość majątku KK w Polsce jest wielkości długu PP, to może w końcu barany by się obudziły.
A jakby się obudziły to co? Znowu ograbić? Sądzisz, że majątek, jaki by nie był, jest posiadany z pominięciem prawa? Czy Ty kolego nie jesteś aby nastolatkiem, bo stawiasz tak infantylne tezy, że czasem się zastanawiam, czy jesteś pełnoletni...
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>A jakby się obudziły to co? Znowu ograbić? Sądzisz, że majątek, jaki by nie był, jest posiadany z pominięciem prawa? Czy Ty kolego nie jesteś aby nastolatkiem, bo stawiasz tak infantylne tezy, że czasem się zastanawiam, czy jesteś pełnoletni...

Oj, zastanawiające pytanie o tą pełnoletność, mam nadzieję że nie masz sprośnych myśli.
16-03-2014 20:26 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>A jakby się obudziły to co? Znowu ograbić? Sądzisz, że majątek, jaki by nie był, jest posiadany z pominięciem prawa? Czy Ty kolego nie jesteś aby nastolatkiem, bo stawiasz tak infantylne tezy, że czasem się zastanawiam, czy jesteś pełnoletni...
>Oj, zastanawiające pytanie o tą pełnoletność, mam nadzieję że nie masz sprośnych myśli.
>
Pielgrzym
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 14 lat
Liczba punktów: 196

W sam raz poziom dyskusji dla Dmuszka

Szarley:
Cytat:
Chcę ukryć wypowiedzi tego czytelnika na Forum
16-03-2014 20:15 
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
(...) dane, o które pytasz, po prostu nie są publikowane, a tym samym są niedostępne.

Trochę ogólnych jest, ale tu jest tak, jak w powiedzeniu: Nieważne kto jak głosuje - ważnym jest kto liczy głosy.
www.stefcz(*)liczyl-swoj-majatek,7590836414
senyszyn.blog.onet.pl/tag/majatek-kosciola/
Każdy w co innego wierzy, a z wiarą nie ma dyskusji i nawet gdyby najbardziej obiektywny profesjonalista dokonał tu operatu szacunkowego, to i tak natychmiast byłby on podważany. Kto wierzącego przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, gdy on wierzy inaczej?

Pozdrawiam.

@@@
.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>Każdy w co innego wierzy, a z wiarą nie ma dyskusji i nawet gdyby najbardziej obiektywny profesjonalista dokonał tu operatu szacunkowego, to i tak natychmiast byłby on podważany.

Zapewne masz rację ale pamiętaj, im bardziej kościół by to podważał tym bardziej by to uwiarygadniał.
Dmuszek (-25 punktów)
>Czy ktoś może się orientuje jaki majątek ma w Polsce kościół katolicki - chodzi mi o w miarę realne
>dane?
Możesz to sprawdzić w Twoim Urzędzie Skarbowym. Banalna sprawa. Ile by nie miał, to i tak państwo jest jeszcze Kościołowi dłużne.
16-03-2014 20:14 
 Ocena 6 na 6
szarley (54913 punktów)
>>Czy ktoś może się orientuje jaki majątek ma w Polsce kościół katolicki - chodzi mi o w miarę realne
>>dane?
>Możesz to sprawdzić w Twoim Urzędzie Skarbowym. Banalna sprawa. Ile by nie miał, to i tak państwo jest jeszcze Kościołowi dłużne.

Czytając Twoje wpisy, zastanawiam się, czy jesteś trolem, czy prowokatorem.

Nie chcąc marnować czasu na dalsze zastanawianie się...
Cytat:
Chcę ukryć wypowiedzi tego czytelnika na Forum

16-03-2014 20:17 
 0 na 2
Dmuszek (-25 punktów)
>>>Czy ktoś może się orientuje jaki majątek ma w Polsce kościół katolicki - chodzi mi o w miarę realne
>>>dane?
>>Możesz to sprawdzić w Twoim Urzędzie Skarbowym. Banalna sprawa. Ile by nie miał, to i tak państwo jest jeszcze Kościołowi dłużne.
>Czytając Twoje wpisy, zastanawiam się, czy jesteś trolem, czy prowokatorem.
>Nie chcąc marnować czasu na dalsze zastanawianie się...
> Cytat:
Chcę ukryć wypowiedzi tego czytelnika na Forum

>
Boli Cię mój racjonalizm i logika? Przecież to forum dla takich jak ja. Nikogo nie obrażam i w dodatku posługuję się chłodnymi faktami i logiką. Czyż nie tak powinien postępować racjonalista?
16-03-2014 20:38 
 Ocena 4 na 4
TyDraniu (6569 punktów)
>Boli Cię mój racjonalizm i logika? Przecież to forum dla takich jak ja. Nikogo nie obrażam i w dodatku posługuję się chłodnymi faktami i logiką. Czyż nie tak powinien postępować racjonalista?

Nie pochlebiaj sobie. Wyciągasz błędne wnioski na podstawie fałszywych przesłanek. Napisałeś elaborat, że jestem w związku lesbijskim i trafię do piekła!

To te chłodne fakty? -> www.racjonalista.pl/forum.php/s,603631#w611861


16-03-2014 20:17 
 Ocena 2 na 2
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>Możesz to sprawdzić w Twoim Urzędzie Skarbowym. Banalna sprawa. Ile by nie miał, to i tak państwo jest jeszcze Kościołowi dłużne.

Dłużne kolejnych molestowanych dzieci, czy co?
16-03-2014 22:27 
 Ocena 5 na 5
setarkos (10757 punktów)
> Ile by nie miał, to i tak państwo jest jeszcze Kościołowi dłużne.
Najlepszym wyjściem byłoby oddanie kościołowi wszystkiego ('ukościelnienie' na podobieństwo PRL-owskiego upaństwowienia) - na pewno zmalałyby podatki do symbolicznego "co łaska" i znikłby deficyt budżetowy (bo kościół jest instytucją dochodową).
ramichael (36666 punktów)
>Czy ktoś może się orientuje jaki majątek ma w Polsce kościół katolicki - chodzi mi o w miarę realne
>dane?Znalezione w sieci:
www.youtube.com/watch?v=K2isBQSYTl0
enjoy

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365