Racjonalista - Strona głównaDo treści
Słowo obywateli

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-03-2014 15:50Matix (5786 punktów)Słowo obywateli
Ocena 6 na 6
Nie wiem czy śledzicie na facebooku stronę Kraków Przeciw Igrzyskom, ale wygląda na to, że wywalczyli referendum Buduje to nadzieję, że jednak jeszcze władza musi się liczyć ze zdaniem obywateli w tym kraju! Co za ulga, myślałem że nasza "demokracja" jest po prostu zwykłym ustrojem totalitarnym, szczególnie po wypowiedziach władz Krakowa, które ostatnio komentowały pomysły referendum oraz tego, że ludzie mogą nie chcieć Igrzysk, uwaga, idiotyzmami. Czyli de facto moja władza mówi mi, że jestem idiotą. Czujecie? Czy to Białoruś, czy KRLD? Nie, to Polska je. Mam nadzieję, że nie uda im się otumanić ludzi na tyle, żeby powiedzieli tak dla Igrzysk. Teraz ruszą z machiną propagandową. Pewnie wydadzą kolejne kilkaset tysięcy na bilbordy, reklamy i kretyńskie loga...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jacholek (5699 punktów)
Można robić referendum ale nic nie zagwarantuje opadów śnieżnych za 8 lat w Polsce, na tak stosunkowo małych wysokościach,zważywszy trend ocieplania się klimatu w Europie
nauka.news(*)oza-dla-europy,100184,1,1.html
Medieval (3004 punktów)
Mieszkańcy gminy Myślenice zbierają już na swój tor bobslejowy za ok. 300 mln złotych.
Marszalik (733 punktów)
Obawiam się, że referendum jest planowane tylko i wyłącznie z jednego powodu - szanse na przekroczenie progu minimalnej ilości głosów są tak niskie, że prawie nie realne. Sprawa zakończy się fiaskiem, a pomysłodawcy będą mogli sobie ręce myć hasłami "jak wam się nie podobało, to trzeba było głosować".
Matix (5786 punktów)
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Referendum jest właśnie na tapecie tylko dlatego, że powstała inicjatywa przeciw Igrzyskom. Gdyby nie to to nawet nie byłoby mowy o jakimś referendum, a ludzie nie mieliby pojęcia, że kraje znacznie bogatsze jak Norwegia, czy Szwecja zrezygnowały. Referendum ma się odbyć 25 maja wraz z wyborami do PE.
kika (1657 punktów)
> Pewnie wydadzą kolejne kilkaset tysięcy na bilbordy, reklamy i kretyńskie
>loga...
A ludzie nadal nie będą mieli mieszkań socjalnych i będą wywalani na bruk.
01-04-2014 14:30 
 Ocena 5 na 5
kika (1657 punktów)
>> Pewnie wydadzą kolejne kilkaset tysięcy na bilbordy, reklamy i kretyńskie
>>loga...
>A ludzie nadal nie będą mieli mieszkań socjalnych i będą wywalani na bruk.
>
Ostatnio czytałam, że we Francji władze miasta wykupują od deweloperów mieszkania, by nie dopuścić do zbyt wysokich cen najmu i przeznaczają je na mieszkania komunalne z niskim czynszem. Dlaczego u nas tak nie robią? U nas buduje się stadiony.


Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365