Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tego jeszcze nie widzieliście !

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
29-11-2008 01:56G.K. (1679 punktów)Tego jeszcze nie widzieliście !
www.totalizm.pl/totalizm_pl.htm

Dopiero dzisiaj trafiłem na tę stronę, ale od razu mogę stwierdzić, że przebija ona wszystko co dotychczas widziałem. Megabajty tekstu w kilku językach, setki stron opisów, opowiadań, charakterystyk i objaśnień. Temat ? Filozofia zwana "totalizmem". W skrócie - mieszanka chrześcijaństwa, New Age, scjentyzmu i paru innych. Poglądy twórców strony są naprawdę oszałamiające. Przykłady:

1. Mają "formalny dowód naukowy" na istnienie kosmitów, którzy okupują Ziemie.
2. Mają dowód na istnienie Boga (tego chrześcijańskiego).
3. Sprawią żebyś był nieśmiertelny.

Brak mi słów Czytam to "dzieło" i nie mogę uwierzyć, jak można być aż takim świrem ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MociumPan (744 punktów)
>www.totalizm.pl/totalizm_pl.htm
>Dopiero dzisiaj trafiłem na tę stronę, ale od razu mogę stwierdzić, że przebija ona wszystko co
>dotychczas widziałem. Megabajty tekstu w kilku językach, setki stron opisów, opowiadań,
>charakterystyk i objaśnień. Temat ? Filozofia zwana "totalizmem". W skrócie - mieszanka
>chrześcijaństwa, New Age, scjentyzmu i paru innych. Poglądy twórców strony są naprawdę
>oszałamiające. Przykłady:
>1. Mają "formalny dowód naukowy" na istnienie kosmitów, którzy okupują Ziemie.
>2. Mają dowód na istnienie Boga (tego chrześcijańskiego).
>3. Sprawią żebyś był nieśmiertelny.
> Brak mi słów Czytam to "dzieło" i nie mogę uwierzyć, jak można być aż takim świrem ?
>

I czym ty kolego G.K. się przejmujesz...
Mi się na to nasuwa tylko jeden komentarz... no comment
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Mi się na to nasówa...
"Mi"? "Nasówa"? MociumPanie! A niechże cię czarci chwycą!
.
rudyment (3233 punktów)
>>Mi się na to nasówa...
>"Mi"? "Nasówa"? MociumPanie! A niechże cię czarci chwycą!
>.

Ciągnąć dalej ten cytat?

Vivere, ergo philosophari
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>>Mi się na to nasówa...
>>"Mi"? "Nasówa"? MociumPanie! A niechże cię czarci chwycą!
>Ciągnąć dalej ten cytat?
Na własne ryzyko. MociumPan chyba cieszy się względami moderatorów.
.
placownik (17853 punktów)

>MociumPan chyba cieszy się względami moderatorów.

   Nie względami. Nieuwagą.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
szperacz (2861 punktów)
> Brak mi słów Czytam to "dzieło" i nie mogę uwierzyć, jak można być aż takim świrem ?

"Postępowa filozofia". Musiał być ktoś zdrowo walnięty. Dopiero dziś dowiedziałem się, że końcówkę -izm pisało się przez "s", a trochę tych lat przeżyłem. Człowiek całe życie się uczy. Wikipedia nie chce przyjąć takiej pisowni. Od razu zmienia - ism na -izm. To jest totalny debilizm czyli totalizm.
Po takich rewelacjach i pobieżnym przejrzeniu, reszty już nie czytałem.
Fizyk (17637 punktów)
rudyment (3233 punktów)
>>www.totalizm.pl/totalizm_pl.htm
>Widzieliśmy.

Ten genialny - jak na pająka - Pająk spłodził takich teorii jeszcze parę, ale coś mi się widzi, że szkoda na to czasu.


Vivere, ergo philosophari
Fizyk (17637 punktów)
> ...coś mi się widzi, że szkoda na to czasu.

Na czytanie nieskładnych wypracowań Jan Pająka rzeczywiście szkoda czasu. Ale warto zerknąć na komentarze do jeszcze jednego artykułu. Samo życie!
diogenes (42753 punktów)
>Nasza fizyka doskonale nam wytłumaczyła dlaczego wchodzenie w górę po schodach >przychodzi każdemu z nas tak ciężko i wymaga wyłożenia z siebie aż tylu wysiłku.

To zdaje się kabaret filozoficznego niepokoju.
Zyga (1539 punktów)
> Brak mi słów Czytam to "dzieło" i nie mogę uwierzyć, jak można być aż takim świrem ?

Chmmmmm Pan Profesor Jan Pająk nie jest świrem Ty szatański ufonauto xD
sztejkat (4743 punktów)
Jak by tu rzec - nic tylko podziwiać. Ktoś przecież włożył w to dziesiątki, jeśli nie setki godzin pracy.

Tomasz Sztejka
Tadeusz.Przestasz

> Brak mi słów Czytam to "dzieło" i nie mogę uwierzyć, jak można być aż takim świrem

Ja czytam proszę Pana idiotyzmy ateistów,i jest to świrowanie niezgorsze.
To jak kontemplacja i modlitwa człowieka.
Religie miały w historii proszę Pana pozytywny i negatywny wpływ na świat.
Postawa ateistyczna........proszę sobie przypomnieć ateistyczne korzenie komunizmu.
30-11-2008 11:40 
 Ocena 1 na 1
G.K. (1679 punktów)
>Ja czytam proszę Pana idiotyzmy ateistów,i jest to świrowanie niezgorsze.

Ciekawe, w której grupie będzie więcej nawiedzonych fundamentalistycznych psycholi, wśród ateistów czy katolików ? Ciekawe, kto prędzej zabije się w samobójczym ataku, ateista czy np. muzułmanin ?

>To jak kontemplacja i modlitwa człowieka.

To jest choroba psychiczna, zresztą każda religia bazuje na słabej psychice zarażonego wirusem wiary.

>Religie miały w historii proszę Pana pozytywny i negatywny wpływ na świat.

Żadne dobro stworzone przez religie nie z wynagrodzi milionów ludzi zabitych w imię boga lub bogów.

>Postawa ateistyczna........proszę sobie przypomnieć ateistyczne korzenie komunizmu.

Martwił bym się gdyby chodziło o komunistyczne korzenie ateizmu. Jeśli jednak tak bardzo przeszkadzają Panu związki ateizmu z komunizmem, to proszę dla równowagi poczytać o faszyzmie, nazizmie i katolicyzmie, tam korelacje są o wiele silniejsze, a i przyjaźń między władzą świecką i kościelną jest dużo bardziej znacząca.


Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy.
tadeusz.przestasz
>ciekawe, w której grupie będzie więcej nawiedzonych fundamentalistycznych psycholi, >wśród ateistów czy katolików ? Ciekawe, kto prędzej zabije się w samobójczym ataku, >ateista czy np. muzułmanin ?

>To jest choroba psychiczna, zresztą każda religia bazuje na słabej psychice zarażonego >wirusem wiary.

Tak wiem proszę Pana,"choroba psychiczna","wirus wiary"."opium dla ludu"
Proszę zmienić stęchłe socjalistyczne taśmy.

>Żadne dobro stworzone przez religie nie z wynagrodzi milionów ludzi zabitych w imię >boga lub bogów.

Zależy co rozumie się pod pojęciem bóg,bogowie.dla niektórych Rozum i Człowiek to miara rzeczy,co czyni te pojęcia bogami.
Cóż że absolutnie nieświadomie.

>Martwił bym się gdyby chodziło o komunistyczne korzenie ateizmu. Jeśli jednak tak >bardzo przeszkadzają Panu związki ateizmu z komunizmem, to proszę dla równowagi >poczytać o faszyzmie, nazizmie i katolicyzmie, tam korelacje są o wiele silniejsze, a >i przyjaźń między władzą świecką i kościelną jest dużo bardziej znacząca.

To była tylko "podbudowa religijna",i kogo Pan za to oskarży?
Człowieka.
02-12-2008 09:36 
 Ocena 2 na 2
G.K. (1679 punktów)
>Tak wiem proszę Pana,"choroba psychiczna","wirus wiary"."opium dla ludu"
>Proszę zmienić stęchłe socjalistyczne taśmy.

Urodziłem się po upadku komunizmu, byłem wychowany w katolickiej rodzinie, a moja wiedza o filozofii Marksa jest nikła. Swoje wnioski na temat wiary czerpię z własnych przeżyć i przemyśleń, nie potrzebuję odwoływać do tak znienawidzonego przez Pana socjalizmu.

>To była tylko "podbudowa religijna",i kogo Pan za to oskarży?
>Człowieka.

Chodziło mi o to, że najważniejsze osobistości będące władzami religii, która uważa się za najbardziej moralną i jedyną słuszną jednoznacznie popierały i nie potępiały faszyzmu oraz nazizmu. Informacje na ten temat bez problemu znajdziesz na tej stronie, na googlach, w większości książek historycznych o np. dojściu Mussoliniego do władzy, przebiegu II wojny światowej, itp.

Czyli to co dobre, to zasługa religii, to co niedobre, to wina złego człowieka ?


Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365