 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-09-2014 17:58 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Platforma Obywatelska | W ostatnich dniach/tygodniach, na forach internetowych można poczytać jak bardzo ludzi boli:
1) Tusk 80,000 zł emerytury od 62 roku życia.
2) Odprawy dla ministrów którzy od razu są powoływani na te same stanowiska.
3) >500,000 odprawy dla Wasiak z PKP które nie ma w Polsce konkurencji, a ustawę kominową zniósł min. Nowak tuż przed odejściem.
4) >2,000,000/rocznie dla kolesia Tuska ds. propagandy, bez konkursu w radzie nadzorczej Orlenu, może za rok odejść i dostać kolejną odprawę.
Czy Was również to boli, a jeżeli tak - to dlaczego? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 6 | Selanos (12869 punktów) | > 1) Tusk 80,000 zł emerytury od 62 roku życia.80,000 zł Tuska mnie nie boli, bo uważam, że osoby na stanowisku lepiej dobrze wynagradzać. Krzywo mógłbym spojrzeć jedynie na ten 62 rok życia. Jak rząd Tuska wprowadził wiek emerytalny od 67 roku życia, to niech to się zacznie od samej góry  > 2) Odprawy dla ministrów którzy od razu są powoływani na te same stanowiska.Odprawy dla ministrów? Dziwna sprawa, nie podoba mi się to, że mają mieć odprawy. Ministrowie zmieniają się dość szybko. > 3) >500,000 odprawy dla Wasiak z PKP które nie ma w Polsce konkurencji, a ustawę kominową zniósł min. Nowak tuż przed odejściem.Ustawę kominową uznaje za głupotę, za to wysokość odpraw powinni uzależnić od sukcesów danego prezesa. > 4) >2,000,000/rocznie dla kolesia Tuska ds. propagandy, bez konkursu w radzie nadzorczej Orlenu,> może za rok odejść i dostać kolejną odprawę.Brak konkursu zdecydowanie mnie boli. Tam powinni trafiać ludzie kompetentni, no ale cóż... Orlen jest państwowy.
|
|
3 na 3 | farmer (22440 punktów) |
>Czy Was również to boli, a jeżeli tak - to dlaczego?
40% Polaków (wyborców PO) lubi to
|
|
 | 3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | >>Czy Was również to boli, a jeżeli tak - to dlaczego? >40% Polaków (wyborców PO) lubi to
Nie potrafię sobie wyobrazić większej grupy oddanych wyborców PO, którzy głosują na tą partię ze względu na to, że uważają, że to dobra partia. Może coś się w tej kwestii zmieniło, ale czy głosowanie na PO nie jest nadal głosem przeciwko PiS albo poglądem, że nie ma alternatywy?
|
|
 | 3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >40% Polaków (wyborców PO) lubi to Mam nadzieję, że rozumiesz różnicę między "40% Polaków" i "40% spośród głosujących Polaków".
|
|
|  | 2 na 2 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | > >40% Polaków (wyborców PO) lubi to >Mam nadzieję, że rozumiesz różnicę między "40% Polaków" i "40% spośród głosujących Polaków".Ile jest w kiełbasie mięsa?
|
|
| |  | | szarley (54912 punktów) | > >>40% Polaków (wyborców PO) lubi to >>Mam nadzieję, że rozumiesz różnicę między "40% Polaków" i "40% spośród głosujących Polaków".> Ile jest w kiełbasie mięsa?  > 40 % Polaków, którzy chcą mieć wpływ na rzeczywistość. Pozostali się nie liczą.
|
|
| | |  | Monentor (475 punktów) (zablokowany) | > >Ile jest w kiełbasie mięsa?  > >> 40 % Polaków, którzy chcą mieć wpływ na rzeczywistość. Pozostali się nie liczą.Ilu jest w Polsce Polaków, a ilu m.in Romów, Żydów? W kiełbasie mięsa... 40% chcących Polaków? Bzdura. Spekuluję, że w granicach 39% Polaków chcących i 1% chcących pseudo Polaków - Romów, Żydów. Pod Polaków podpinasz automatycznie inne mniejszości narodowe.
|
|
| | | |  | | szarley (54912 punktów) | > >>Ile jest w kiełbasie mięsa?  > >>> >40 % Polaków, którzy chcą mieć wpływ na rzeczywistość. Pozostali się nie liczą.> Ilu jest w Polsce Polaków, a ilu m.in Romów, Żydów?Zajrzyj do danych GUS > 40% chcących Polaków? Bzdura. Spekuluję, że w granicach 39% Polaków chcących i 1% chcących pseudo Polaków - Romów, Żydów.> Pod Polaków podpinasz automatycznie inne mniejszości narodowe."My, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej.... " to chyba jasna definicja isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970780483
|
|
| | | | |  | Monentor (475 punktów) (zablokowany) | > >40% chcących Polaków? Bzdura. Spekuluję, że w granicach 39% Polaków chcących i 1% chcących pseudo Polaków - Romów, Żydów.> >Pod Polaków podpinasz automatycznie inne mniejszości narodowe.> "My, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej.... " to chyba jasna definicja> isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970780483Multikulturalizm... Etnicznie być Polakiem to wiele więcej, jak posiadać jedynie obywatelstwo RP. I tak Polacy są kundlami, krzyżówką wielu ras człowieka. To mnie boli. Przy okazji - Jaki naród jest najmniej skundlony? Moim zdaniem odrębność ras powinna mieć większe znaczenie bynajmniej z punktu gospodarczego. Np. Ruscy do roboty się nie biorą i nie jest to w większym stopniu wina polityki państwa. (propaganda mnie nie pochłonęła) Każda rasa ma charakterystyczne cechy występujące tylko u niej. Mieszanie ras to multikulturalizm. Polak jest mieszańcem Niemca, Ukraińca, Ruska. Antropologicznie jesteśmy tak samo jak w przypadku zwierząt - mieszańcami, z cechami występujących u jednych i u drugich. My Słowianie? Czy może My mieszańce?
|
|
| | | | | |  | 3 na 3 | szarley (54912 punktów) | >>"My, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej.... " to chyba jasna definicja >Multikulturalizm... Etnicznie być Polakiem to wiele więcej, jak posiadać jedynie obywatelstwo RP. >I tak Polacy są kundlami, krzyżówką wielu ras człowieka. To mnie boli.
A ja to mam w d... Polakiem nie jestem ani według definicji w polskiej Konstytucji, ani według wlasnego przekonania
>Przy okazji - Jaki naród jest najmniej skundlony? Jugrowie?
>Moim zdaniem odrębność ras powinna mieć większe znaczenie bynajmniej z punktu gospodarczego. Np. Ruscy do roboty się nie biorą i nie jest to w większym stopniu wina polityki państwa. (propaganda mnie nie pochłonęła) Wiele lat w Rosji przepracowałem i Twoich słów skomentować nie mogę bo regulamin zabrania
>Każda rasa ma charakterystyczne cechy występujące tylko u niej. Mieszanie ras to multikulturalizm. >Polak jest mieszańcem Niemca, Ukraińca, Ruska. Antropologicznie jesteśmy tak samo jak w przypadku zwierząt - mieszańcami, z cechami występujących u jednych i u drugich. My Słowianie? Czy może My mieszańce?
POLSKA DLA POLAKÓW! rusy, szwaby, żydy, cygany-nieroby , hanysy, kaszuby na madagaskar
|
|
| | | | | | |  | -1 na 1 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | > POLSKA DLA POLAKÓW! rusy, szwaby, żydy, cygany-nieroby , hanysy, kaszuby na madagaskarOdrobina patriotyzmu?
|
|
| | | | | |  | 3 na 3 | kogut59 (3090 punktów) | > Multikulturalizm... Etnicznie być Polakiem to wiele więcej, jak posiadać jedynie obywatelstwo RP.> I tak Polacy są kundlami, krzyżówką wielu ras człowieka. To mnie boli. Godność człowieka jest nienaruszalna a obowiązkiem każdej administracji państwowej jest jej ochrona. Pieprzenie o bogu, ojczyźnie czy rasach należy do kruchty i nacjonalistów.
|
|
| | | | | | |  | | szarley (54912 punktów) |
> Godność człowieka jest nienaruszalna a obowiązkiem każdej administracji państwowej jest jej ochrona. Pieprzenie o bogu, ojczyźnie czy rasach należy do kruchty i nacjonalistów.... lub w wersji kolbuszowskiej pl.wikiped(*)er/File:POL_Kolbuszowa_COA.svg
|
|
| Kiełczewski (439 punktów) |
>Czy Was również to boli, a jeżeli tak - to dlaczego?
Nie wiem tak samo jak to,że godłem Polski jest Orzeł biały.A różne dupki głosują na Kaczora,to też zagadka.
|
|
 | | Selanos (12869 punktów) | > >Czy Was również to boli, a jeżeli tak - to dlaczego?> Nie wiem tak samo jak to,że godłem Polski jest Orzeł biały.A różne dupki głosują> na Kaczora,to też zagadka.A u Komorowskiego jest różowy 
|
|
9 na 9 | Anna Salman (16360 punktów) | >Czy Was również to boli, a jeżeli tak - to dlaczego? Nie tyle boli, co wk... Ale widzę, że jakoś większość przechodzi do porządku dziennego nad faktem, że najwyższe dochody mają ludzie przywieszeni do budżetu, czyli tak naprawdę nie wytwarzający dochodu narodowego. I to ma być wolny rynek? Przecież to przekładanie pieniędzy z kieszeni podatników do kieszeni kolegów, w dodatku niekompetentnych. Chciałabym, aby wskazano mi zasługi tych państwa, ale nie na zasadzie - "zasiadał w tej radzie, tym zarządzie", "był już ministrem / prezesem", tylko konkretnie - w jakich dziedzinach zarządzanych przez tą osobę nastąpił postęp. Inaczej to jest Bareja "mój mąż z zawodu jest dyrektorem". Do 2020 mamy kroplówkę w postaci pieniędzy unijnych, a co potem ... Trzeba będzie zacząć spłacać, a nie powstało nic, co realne pieniądze pomnaża. Bo autostrady, nowe kościoły, muzeum powstania warszawskiego, czy stadion tego nie dadzą. Przypominam, że Grecy i Hiszpanie lepiej się mieli w przededniu spłat, niż będą się mieli Polacy ...
|
|
 | 2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Nie tyle boli, co wk... >Ale widzę, że jakoś większość przechodzi do porządku dziennego nad faktem, że najwyższe dochody mają ludzie przywieszeni do budżetu, czyli tak naprawdę nie wytwarzający dochodu narodowego. I to ma być wolny rynek? Przecież to przekładanie pieniędzy z kieszeni podatników do kieszeni kolegów, w dodatku niekompetentnych. Nieco absurdalne jest obciążanie płac w budżetówce podatkiem dochodowym, z którego powstają płace w budżetówce. Zbędne koszty związane z przekładaniem pieniędzy z kieszeni A do kieszeni B, a potem znowu do kieszeni A i tak w koło.
>Do 2020 mamy kroplówkę w postaci pieniędzy unijnych, a co potem Potem kolejne miliony Polaków zostaną zmuszone do emigracji zarobkowej, a pozostali w kraju zaczną klepać jeszcze większą biedę, zaś inwestycje pobudowane z unijnych dotacji zaczną się sypać i nie będzie kasy na ich remontowanie. Nie pozostanie nic do tzw. prywatyzacji czyli sprzedaży po cenie złomu. Mam wrażenie, że mało kto w Polsce to rozumie, a już na pewno nie politycy, którzy nie mają żadnych długofalowych planów dla kraju.
|
|
|  | 3 na 3 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >Nieco absurdalne jest obciążanie płac w budżetówce podatkiem dochodowym, z którego powstają płace w budżetówce. Zbędne koszty związane z przekładaniem pieniędzy z kieszeni A do kieszeni B, a potem znowu do kieszeni A i tak w koło.
Nie sadzę żebyś się przez chwile zastanowił na szerszymi konsekwencjami tego pomysłu.
1. Nie można zlikwidować podatków od wynagrodzeń w budżetówce, bo to by oznaczało nierówność obywateli wobec prawa. To by się nie ostało nawet minuty w TK.
2. Trzeba by zakazać WSZYSTKIM którzy pobierają wynagrodzenia finansowane z budżetu jakiejkolwiek dodatkowej pracy zarobkowej, ponieważ zyskiwaliby, w stosunku do innych pracujących, na skali podatkowej. Albo stworzyć skomplikowany i trudny do kontroli system podatkowy osobno dla budżetowych. Patrz punkt pierwszy. Z drugiej strony konieczna byłaby kolejna reforma ubezpieczeń zdrowotnych (bo tej nigdy mało, prawda?), bo skoro nie ma podatku to jak odliczać składki zdrowotne? I oczywiście zero ulg, np. na dzieci. Zero korzyści ze wspólnego rozliczania się małżonków.
3. Właściwie najważniejsze - co konkretnie rozumiesz pod pojęciem "budżetówka"? To słowo-wytrych które nie istnieje w prawie. Nie można zwolnic z podatku grupy obywateli wg. tak rozmytego kryterium.
Warto tez pamiętać ze mamy nie budżet, a budżety. Np. podatek dochodowy częściowo trafia do gmin, częściowo do budżetu centralnego. Zwolnienie z podatku "budżetówki" oznacza znaczący spadek dochodów gmin, zwłaszcza wiejskich i wymagałoby to prawdziwej rewolucji w redystrybucji środków budżetowych. Tylko po to, żeby Tobie i paru innym przestało dokuczać, że to przekładanie z kieszeni do kieszeni.
Jednym słowem kolejne genialnie proste rozwiązania skomplikowanego problemu, które w praktyce robi większy burdel niż był.
"We live in times of smart phones and stupid people"
|
|
| |  | -1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Jedno zdanie pokazujące, że opodatkowane płace w budżetówce pochodzą z podatków, a w zamian cały elaborat z mnóstwem kolejnych absurdów. Że też ci się chce robić z igły widły. Do wszystkiego podchodzisz z tą urzędniczą, śmiertelną powagą i zaangażowaniem biurokratycznym godnym księgowej Lodzi z "Rancza"?
|
|
 | 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) |
> I to ma być wolny rynek?Wolny rynek będzie za Korwina. Teraz mamy PRL - bis; najbardziej można napaść się przy żłobie.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/
|
|
|  | 6 na 6 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >>I to ma być wolny rynek? >Wolny rynek będzie za Korwina.
Za Korwina to będzie feudalizm oligarchiczny a nie żaden wolny rynek.
"We live in times of smart phones and stupid people"
|
|
| |  | 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | > Za Korwina to będzie feudalizm oligarchiczny a nie żaden wolny rynek.I mnie wyręczyłaś, dzięki.
|
|
| |  | 1 na 1 | RadRado (1047 punktów) |
Feudalizm oligarchiczny to jest dokładnie, to co mamy teraz. Nawet dziesięcina na kościół jest, tylko trochę zakamuflowana.
|
|
|  | 1 na 1 jamci (4752 punktów) (zablokowany) | > Wolny rynek będzie za Korwina. Teraz mamy PRL - bis; najbardziej można napaść się przy żłobie. Żartujesz czy jesteś fanem JKM? W sumie JKM za swoimi poglądami też jest jaskiniowcem
|
|
1 na 1 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | >W ostatnich dniach/tygodniach, na forach internetowych można poczytać jak bardzo ludzi boli: >1) Tusk 80,000 zł emerytury od 62 roku życia.
Zaraz... a nie było czasem od 35 lat dla Żydów?
>Czy Was również to boli, a jeżeli tak - to dlaczego?
Jestem podatnikiem, który ponosi więcej strat ze strony państwa polskiego, niż Tusk, którego obejmują przywileje z tytułu posiadania mandatu poselskiego.
|
|
-1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) |
> Czy Was również to boli, a jeżeli tak - to dlaczego?Mnie to wcale nie boli, bo to nie ma znaczenia. Przy innych zmarnowanych pozycjach, idących w miliardy, te drobne to zwykłe zaokrąglenia przy księgowaniu. Rozumiem oczywiście, że ktoś dostający grosze w postaci emerytury (z informacją że zaniedługo i tego nie dostanie), jak usłyszy, że ktoś inny, nie koniecznie mądrzejszy ani więcej pracujący, dostaje 80 tys. na rękę, to może przy słabszym sercu nie wytrzymać... ale to nawet na dobre wyjdzie, bo zaoszczędzimy na jego emeryturze.  Podsumowując, powiem tak: ekscytujemy się tym, co nam media i marketerzy podsuną, a nie mamy zielonego pojęcia (lub może wolimy nie wiedzieć?) na co tak naprawdę marnotrawione są nasze pieniądze. Jeśli ktoś tu na forum jest na tyle zorientowany, to może zapoczątkuje temat-listę wydatków "nas wszystkich", które wszyscy (prócz polityków oczywiście) uważamy za zbędne.
|
|
| Jacholek (5699 punktów) | >W ostatnich dniach/tygodniach, na forach internetowych można poczytać jak bardzo ludzi boli: >1) Tusk 80,000 zł emerytury od 62 roku życia. Emerytury ponad 19000 euros ?! Jeśli to prawda to rażąco dużo w porównaniu z wynagrodzeniami miesięcznymi Pani Merkel czy Pana Holland we Francji - około 15000 euros. Nie mówiąc już o wielu innych przywilejach i korzyściach. Powinno to być jakoś znormalizowane do średniego wynagrodzenia krajowego. Prosiło by się więc o dokładniejsze dane statystyczne w tej materii.
|
|
1 na 1 | hyperion (1422 punktów) | >Czy Was również to boli, a jeżeli tak - to dlaczego?
Bardziej niż to boli mnie, że Polacy przyjmują takie zachowanie z kompletną obojętnością na zasadzie "tak musi być, nie da się tego zmienić". Zamiast wywieźć takich prezesów na taczkach albo obrzucić ich jajami, nawoływać do bojkotu społecznego oraz ich firm to siedzą w domach i narzekają. A potem idą na wybory (albo co gorsza, nie idą) i wybierają takie kreatury ponownie.
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|